Mountain Lion - Pencerelerde Terminal üzerinde çalışmadığı halde dolaş


3

Mountain Lion'a güncelleme yapıldığından beri, pencereler arasında dolaşmak için kullanılan klavye kısayolu Terminal'de benim için çalışmıyor (ve beni deli ediyor!).

Bu sorun için bilinen bir düzeltme var mı? Klavye kısayolu, Pencere menüsünde beklendiği gibi görünür, ancak çalışmaz.

Tabii ki CMD-`ye basıyorum ve bisiklete binmiyorum. Pencere menüsünden seçeneği seçmek, ancak pencereler arasında geçiş yapar.

Güncelleme: Mountain Lion'da çözülmemiş olmasına rağmen, bu Mavericks'te düzeltildi. Garipti: Lion ve Mavericks'te düzgün çalışıyor, ancak Mountain Lion'da kırılıyor.


Ben de tamamen aynı problemim var. Fark ettim tek şey bilgisayarımda 2 klavye düzeni var (ingilizce ve uluslararası-ingilizce) bu sorun benim için sadece uluslararası ingilizce kbd düzeni kullandığımda ortaya çıkıyor .... Aynı sen?
AndreDurao

BTW Intl-eng düzenindeyken bisiklet kısayolu cmd + "[" ... ile eşleştirilir
AndreDurao 19:12

Yanıtlar:


1

Sistem Tercihi Keyboard Shortcutssekmesini kontrol edin - beğeninize göre ayarlanmış Keyboardolduğundan Move focus to next window( Keyboard & Textöğede) ve diğer kısayol ayarlarıyla çakışma olmadığından emin olun . Buna engel olarak, ML’nin tamamen yeniden yüklenmesi, yükseltme yaptığımda kırpılan diğer tuhaflıkları giderdi.


Kısayol uygun şekilde ayarlanmış. ABD Uluslararası klavyesinde bir hata olduğu ortaya çıkıyor. ABD'ye geçmek sorunu çözdü.
pgb

0

MoLion'u aylardır kullanıyorum ve bu sorunu hiç yaşamadım (ve yaşadım). Bunu şimdi birkaç terminal penceresi açıkken ve sorun olmadığında tekrar test ettim.

Cmd tuşuna bastınız - `değil mi?


Tabii ki ben :)
pgb

O zaman beni yakaladın :)
camflan

0

'Pencereler arasında geçiş' ile 'sekmeler arasında geçiş' ile karıştırılıyor mu?

Windows Üzerinden Dönme kısayolu CMD-`dir, Sekmelerde Döngü CMD'dir-}


Hayır. Dediğim gibi, ben CMD yapıyorum. Mavericks'te düzeltildi.
pgb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.