Dağ Aslanı: İzinli Problem


3

Kısa süre önce açık kaynaklı TextMate 2'yi derlemeye çalıştım. Buradaki tüm talimatları izledim ve tüm bağımlılıkları indirdim. Şimdi, oluşturmaya çalıştığımda (./configure && ninja kullanarak) aşağıdaki hatayı aldım:

make: *** [/Users/~/build/TextMate/Frameworks/SoftwareUpdate/fixtures/secret.pem] Error 1

[6/1169] Copy ‘"Frameworks/OakFoundation/src/NSString Additions.h"’…ninja: ERROR: mkdir(/Users/~/build/TextMate/include/OakFoundation): Permission denied

ninja: build stopped: .

Şimdi, belki Dağ Aslanının izinlerle uğraştığını düşündüm, bu yüzden ona oludo denemesini yaptım. Hala benzer bir hata alıyorum -

rm /Users/jlvillalobos/build/TextMate/Frameworks/SoftwareUpdate/fixtures/secret.pem
[7/1169] Compile ‘Frameworks/scope/src/match.cc’…ninja: ERROR: mkdir(/Users/jlvillalobos/build/TextMate/Frameworks/scope): Permission denied

Şimdi oldukça sıkıştım. Sadece bash profilimi kontrol etmeye çalıştım ve bu konuda da hata reddedildi! Posterity ve aynı hatayı almak için disk yardımcı programında "onarım izinleri" koştum. Benzer sorunlarla karşılaşan var mı?


1
Kaynakları nereden indirdiniz (hangi klasöre)? builddirManuel olarak ayarladınız mı? Çıktısı nedir ls -al ~/.bashrcve id -a?
nohillside

Yanıtlar:


1

İlk hata mesajına bakmak, yolları yanlış bir şekilde yapılandırmış gibi gözüküyor configure. Bu nedenle, yalnızca yeniden çalıştırın ve gereken yolları tam olarak (~ olmadan) belirttiğinizden emin olun.


0

MacOSX'te unix uygulamaları kurarken, yükleyicinin root olarak çalıştırılması gerekir.

Yazmayı dene

./configure && sudo ninja

ya da sadece

sudo ninja

configure komutunu çalıştırdığınıza göre.

Her şey yolunda gidiyorsa, şifreniz sorulmalıdır (yıldız işaretlerini yazdırmaz, sadece passowrd yazın ve return tuşuna basın.)

Bu işe yaramazsa, muhtemelen kök etkin değil çünkü. Yönergeleri izleyin buraya bunu yapmak için, daha sonra tekrar deneyin.


0

İlk şey: Hiçbir zaman configure ya makekadar root, çok özel bir neden olmadığı sürece.

İkinci şey: In make: *** [/Users/~/build/TextMate/Frameworks/SoftwareUpdate/fixtures/secret.pem] Error 1: Bu /Users/~/KORKUNÇ YANLIŞ görünüyor!

Dosyaların sahipliğini değiştirmek için geri çalıştırın

sudo chown -R $(whoami) ~/build/TextMate

Şimdi yap

make clean && ./configure && make all && sudo make install

( make installkullanmak istemediğiniz zaman böyle bir istisnadır sudo.)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.