Verizon'dan iptal edilmemiş (ayda bir ay) iPhone 5 satın alıp kardeşimin Avrupa'da kullanmasına izin verebilir miyim?


2

Verizon ile bir iPhone 4S'm var ve sözleşme dışı fiyat için bir iPhone 5 almamın ve Avusturya'daki kardeşime göndermem ve GSM şebekesinde kullanmasına izin verip vermeyeceğimi bilmek istiyorum .

Bunun mümkün olabileceğini düşünüyorum nedeni Verizon iPhone 5'in GSM kısmının kilitli kalması.

Buna engel olabilecek engellerden biri, iPhone 5'i Verizon ile etkinleştirmeden önce ona göndermem gerekmesidir.


1
Kontrat dışı telefonların kilitli olduğunu sanıyordum? Ancak sözleşme bile olsa Verizon iPhone 5’lerin kilidi açıldı ve öyle kalacak.
duci9y

Telefon sadece 649 $ 'dır, çünkü yükseltmemi kullanmak istemiyorum, bu yüzden belki de sözleşmeden sayılmayan, sadece abonelikten çıkarılmış olan biriydi.
novicePrgrmr

1
İPhone’u Avrupa'da satın almanızı tavsiye ederim. ABD'den gönderirseniz bence bir ithalat vergisi ödemek zorundasınız. Avrupa çapında Apple zaten sözleşmeli iPhone 5'ler satmaya başladı. Kardeşin daha sonra ayrılmadan önce iPhone'u satabilir.
gentmatt

1
Hayır - telefonları buradan satın alın, böylece gelecek yıl daha fazla stok alacağız :) Bir kenara atmak, elbette @gentmatt'ın eve mümkün olduğunca yakın olması demek doğru. Size yakın dükkan açan insanları işinizle ödüllendirin.
bmike

İyi bir nokta. Vergiden sonra telefon ABD'de daha ucuz değil. Kilidi açılmış iPhone 5'lerin fiyatının Kasım ayında ... İPhone 5'in duyurusunu yaptıkları günü birkaç sitede okudum.
novicePrgrmr

Yanıtlar:


2

Evet, ABD’deki Verizon telefonları için ne ay sözleşmesi (abonelik dışı) telefonlar (ne zaman kullanılabilir olduklarında) ne de sübvansiyonlu telefonlar hiçbir şekilde taşıyıcı kilitli değildir.

Bunu, benim verdiğim tarafla bir şey yapmadan önce sübvansiyonlu iPhone 5'imde AT&T hizmeti kurarak test ettim ve AT & T'den nano-SIM'de hem veri hem de hücresel provizyonla çalıştı.

Apple LTE sayfası hangi iPhone 5 modeli için hangi frekansların bulunduğunu bilmeniz için size rehberlik edecektir.

Hizmet almayı düşündüğünüz taşıyıcı, ABD modelini almaya karar vermekte size yol gösterecek en iyi konumda, ancak Apple'ın belgeleri GSM 3G yeteneklerinde bir fark göstermiyor A1428 (GSM), A1429 (CDMA veya GSM) gibi piyasaya sürülen üç telefonun


Bunu duymak harika. Gerçekten de, şüphesiz iPhone 5'i verizon'dan satın alıp doğrudan Avusturya'daki kardeşime gönderebildim. Sonra GSM taşıyıcısı Drei'den bir nano-sim çıkarabilirdi ve bir rüya gibi çalışır mıydı?
novicePrgrmr

@novicePrgrmr, Avusturya LTE ağının Verizon iPhone 5 modelinin desteklediği frekansları kullandığını varsayarsak cevap evet. Fakat LTE'nin özelliklerinin ne olduğunu görmek için kardeşinize danışın ve yayınladığınız Apple LTE sayfasında bununla aynı referansta bulunun.
JW8

Bugünlerde ABD hücresel taşıyıcıları ile ilgili hiçbir şey hayal değil. LTE olmayan bantlar için GSM kapsama ABD merkezli telefonların hepsinde aynı gibi görünüyor ve bunlarda yetkili bir kilit açma, rakipleri burada kullanamadığımız geçmişte olduğundan daha iyi, ancak yurtdışında da kullanabilirsiniz.
bmike

Kardeşim Avusturya'da gerçekten inşa edilmediği için hspa ağı kullanmayı planlıyor. İşe yaradığı hakkında düşünceler?
novicePrgrmr

@novicePrgrmr Avrupa'da DC-HSDPA, bir teoriyi destekleyen geniş ölçüde mevcuttur. en fazla 42 Mbit / s. Bununla iyi olmalı.
gentmatt
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.