Bulucunun dosya adlarını kesme biçimini değiştirme


2

Bulucu dosya adlarını (ve diğer şeyleri) kısaltır. Bu davranışı değiştirmenin bir yolu var mı?

örnek: ismim olan bir dosyam var

long_file_name_that_i_do_care_about.txt
long_file_name_that_i_do_not_care_about.txt

ama gördüğüm şey

long_file_..._care_about.txt
long_file_..._care_about.txt

Öyleyse benim asıl sorum, Finder'ın dosyanın sonunu kesmesini sağlamaktır. Böylece farkı görebilir miyim? Ve neden Finder da tarihleri ​​ve dosya boyutlarını kesiyor?

Yanıtlar:


6

Bunu değiştirmenin bir yolu olduğuna inanmıyorum - dosyanın sonunda adın sonunda farklı olan bir bölüme sahip olmanın daha yaygın olduğu düşünülüyor (ör. Holidays and other important days 2010.xls vs. Holidays and other important days 2011.xls ).

Kesilmiş tarih ve dosya boyutlarına gelince, Finder'da Liste görünümünü kullanıyor musunuz? Daha fazlasını görmek için sütun genişliğini değiştirebilirsiniz.


Çok fazla Apple yazılımıyla ilgili yaşadığım en büyük sorunlardan biri de bu. Onların yolu, "en iyi / daha yaygın / neyin var ve sizler için alternatifler" düşüncesidir. "farklı Düşün" sadece orada değilsin ...
Daniel Gray

3

Finder'ı etkinleştirmeyi deneyin & gt; Görüntüle (Menü) & gt; Yol Çubuğunu Göster.

Şimdi, her Bulucu Penceresinin altında, dosyanın yolunu ve dosya adını görmelisiniz. Tam dosya adının her zaman (mümkünse) gösterildiği ve kesilmenin yol kısmında gerçekleştiği görülür.


1

Kısma sorununuz hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey olduğunu sanmıyorum. Belki PathFinder gibi uygulamaları denemek dışında.

Tarih hakkında, eğer list view ya da coverflow view, kullan View > Show View Options ve işaretini kaldırın Use relative date


0

Kısaltmanın gerçekleştiği yeri doğrudan ayarlayamazsınız.

Uzun dosya adlarının kesilmesini önlemek için, liste veya kolon görünümünde, sütunlarınızı daha geniş hale getirebilirsiniz. Başlığı, içindeki liste görünüm. Ayırımın alt tarafındaki sürükleyin. kolon görünüm.

Tarihlerin kesilmesini önlemek için tarih tercihinizi kısa bir değere ayarlayabilirsiniz. Bkz. Sistem Tercihleri ​​& gt; Dil ve amp; Metin & gt; Biçimler ve ardından YYMMDD HH: MM gibi kısa bir biçime göre özelleştirin. Bunu görebilecek kadar geniş sütunlara sahip olmanız gerekecek.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.