MacBook pilinin ilk çevrimi:% 97 kapasitede çalışıyor, bu normal mi?


2

Yeni Macbook Air'e 8 GB RAM ile sipariş verdim ve iki gün önce Apple Store'dan aldım. Ancak ilk kez tamamen boşaldıktan sonra,% 100 şarj ettim ve hindistancevizi, kapasitenin% 97 olduğunu söylüyor .

Macbook bataryaları için% 3'ün oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum, 2-3 yıl sonra hala% 70 -% 80 kapasiteye kadar dayanabileceklerini düşünüyorum.

Bu normal mi, yoksa cihazı iade etmeli miyim? Herhangi bir düşünce takdir edilmektedir.

görüntü tanımını buraya girin


Peki, batarya biraz kullanıldıkça bu ünitede işler nasıl gelişti?
bmike

Yanıtlar:


1

Bu gördüğüm aralık içinde iyi görünüyor. Asıl mesele, voltajın nasıl azaldığı ve pilin yaklaşık 5 şarj ve deşarj döngüsünden geçinceye kadar performans gösterip göstermediğini bilemeyeceğinizdir.

Bataryanızın çalışmayacağından endişeleniyorsanız, yapmayın. Bunun gibi ayrıntılarla, bir yıl garanti süresi dolmadan önce Apple'dan pil değişimi için bir dava açabilirsiniz. Aletler pmset -g battve kullandığınız araçlar gibi , kötü bir pil, bugünlerde Mac'te tanı koymak ve düzeltmek için en kolay şeylerden biridir.


0

Fişi çıkarın, bir kaç yüzde boşalmasına izin verin ve tekrar takın ve yüzdeyi geri alıp almadığını kontrol edin. Menulet bazı zamanlar altında görünür, ancak daha sonra şarj etmeden önce hızlı bir düşüşün ardından geri gelir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.