Mesajlar neden rehberimi tanımıyor?


3

Tamam, bu yaz Kore'deydim. Ben oradayken iPhone 4S'imde Korece bir SIM kart kullandım. ABD'ye dönmeden önce iPhone'umu kaybettim.

Geçenlerde bir iPhone 5 satın aldım ve eski telefonumdaki tüm eşyalarımı yedekledim. Yakın zamanda eklediğim yeni kişileri (ilk defa) mesaj atmam dışında her şey yolunda gider.

Bunu yaptığımda, numaralarım ve numaralarım Kişilerime kaydedilmiş olsa bile isimleri yerine Mesajlar Uygulamasında görünüyor. Mesajlar Uygulamasında "kişi listesine ekle" yi tıkladığımda ve kişiyi seçtiğimde, numaraya bir +82 ekler. 82, Kore'nin ülke kodudur. Bunu neden yaptığını bilmiyorum. Birisi lütfen bana nasıl düzelteceğimi söyleyebilir mi?

Yanıtlar:


1

Ayarlar> Telefon bölümüne gidin

Olmadığını kontrol edin My Number yeni numaraya güncellenmiştir edilir.

SIM kartların değiştirildiği zamanlarda, numara bu alanda güncellenmez. Bu, sizin gibi sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Geçenlerde taşıyıcıları değiştirdim (ABD’de AT&T’den T-Mobile’e) ve SIM kartını kilitsiz bir iPhone’da değiştirdikten sonra da benzer bir sorun yaşadım.

SIM kartların değiştirilmesi hakkında daha fazla bilgi için Apple Destek bölümüne bakın .


0

International Assist'i kapatmayı denedin mi? Ayarlar> Telefon altında olmalıdır. Daha önce Kore'ye gitmeden önce telefonda olan numaralar normal çalışıyor, doğru mu?


Dial Assist'i mi kastediyorsunuz? Kapalı. Ve diğer numaralar doğru çalışıyorsa.
user32881

0

Mac ve iPhone'daki mesajlar yalnızca bu kişiler iCloud'da veya yerel cihazdaysa kişi adlarını görüntüler. Yukarıdakilerden herhangi birini senkronize etmeden google kişilerini çekiyorsanız, adları kaybedersiniz.

Düzeltmek için - kişileri yerel cihazınızla senkronize edin (telefon veya mac).


0

Mesajları tanımlamak için de aynı telefon numaralarında sorun vardı. Metinleri sildim. Ardından yeni metin tıklayın. Metin yazmak ve göndermek için metin göndermek istediğim adı buldum. Şimdi sayı yerine bu isim belirir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.