Macbook'u başka bir Mac kullanmadan temizleme


3

Bir arkadaşım son zamanlarda yeni bir dizüstü bilgisayar aldı ve eski Macbook Pro 6,2'yi geçti. Üzerinde Lion olduğunu düşünüyorum, ancak kurulum CD'si çoktan kayboldu.

Yeni bir disk yerleştirdim (orijinalini korudu), fakat şimdi OS X'i nasıl kurarım?

Command + R beni Internet Recovery programına sokuyor, ancak bir Apple ID istiyor (bir tanesine kayıt oldum). Daha sonra Apple kimliğinin iTunes'da kullanılmadığından şikayet etti (Windows dizüstü bilgisayarıma iTunes yükledim ve hesabı açtım, kredi kartı bilgilerini ekledim, vb., Seri numarasını bile Web sitesinde Apple kimliğime kaydettim).

Şimdi bana Apple Kimliğimin Mountain Lion’u almadığını, ancak oradan satın almama izin vermeyeceğini ve iTunes’dan da yapamayacağımı söylüyor. Göre bu Apple destek soruya , kullanmak zorunda

kişisel yetkili Mac'lerden biri

Benim başka bir Mac'im yok! Bunu nasıl yapacağım?

Yanıtlar:


1

Bu ilginç bir durum. Bir Apple Store'a erişiminiz varsa, onlara gitmenin sorunu çözmenin en kolay yolu olacağından şüpheleniyorum. Aksi takdirde, bir Mac'e geçici olarak bile erişebiliyorsanız, Apple ID'nizi kullanarak App Store'da oturum açabilmeli ve Mountain Lion'ı bu şekilde satın alabilmelisiniz. Buradan İnternet’i kullanarak Mountain Lion’u kurabilecek misiniz emin değilim, çünkü bu muhtemelen Lion’a ve Mountain Lion’a değil (ve Lion Internet Recovery’nin Mountain Lion’a destek verip vermediğini bilmiyorum). , buradan, görüntüyü indirirseniz, yükleyiciyi bir DVD'ye yazdırmak veya bir USB flash sürücüye kopyalamak için izleyebileceğiniz çeşitli eğitimler vardır, örneğin: http://lifehacker.com/5928780/how Projede öngörülen yanık-os-x-dağ-aslanı-bir-dvd-ya-usb-flash sürücü

Bunlar resmi olarak desteklenmeyen çözümler olmadığından, önerilen seçeneğim bir Apple mağazasını ziyaret etmek olacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.