İleti gövdesini görüntülemeden iPad'imde önemsiz e-postaları nasıl taşıyabilirim?


2

İPad'imi e-posta için kullanmaktan hoşlanmamamın bir nedeni, önemsiz bir iletiyi seçildiğinde ileti gövdesi otomatik olarak gösterilmeden bir önemsiz iletiyi taşımanın bir yolunu bulamamamdır. Bir posta kutusunu görüntülerken, Düzenle'ye dokunup ardından bir mesaj seçildiğinde mesaj gövdesi gösterilir.

Benim endişem, mesajdaki HTML kodunun bir spam göndericisinin bana gönderilen mesajın görüntülendiğini bilmesi ve e-posta adresimin geçerliliğini doğrulaması olabilir. Bu endişe geçerli midir? İleti gövdesini görüntülemeden önemsiz iletileri taşımak için iPad'in Apple's Mail uygulamasında ne yapabilirim?

Önemsiz mesajlarımı bir IMAP klasöründe saklarım ve grep hangi e-posta adreslerinin hedeflendiğini görmek için.


1
E-posta üzerinde yan yana kaydırmak, bir mesajı arşivlemek / silmek için çalışır, ancak olduğunuz gibi, eminim, bu, taşımanıza izin vermez - yalnızca arşivleyin / silin.
bassplayer7

Yanıtlar:


4

Bir spam göndericisi, uzak bir sunucuda barındırılan bir görüntüyü bir HTML e-postaya ekleyerek alımı doğrulayabilir. Resmin URL'sine alıcı başına benzersiz bir kod eklenebilir; bu noktada uzaktaki sunucunun hangi e-postayı hangi adreslerin aldığını ve açtığını öğrenebilir.

İOS'taki varsayılan ayar uzaktaki görüntüleri otomatik olarak yüklemek olsa da (ve bu nedenle e-posta adresinizi bu tür izlemeye karşı savunmasız kılar) Off içinde Ayarlar - Mail, Rehber, Takvimler - Uzak Görüntüleri Yükle .

Bunun, herhangi bir e-postadaki uzak görüntülerin otomatik olarak yüklenmesini ve muhtemelen HTML e-postalarının düzenini bozmasını engelleyeceğini unutmayın; ancak e-posta gövdesinin altındaki uygun düğmeye dokunarak görüntüleri bir e-postaya her zaman elle yükleyebilirsiniz. .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.