İki MacBook Pro'yu yönlendirici olmadan birlikte ağa bağlamak mümkün müdür?


2

Yapmak istediğim bir demoya sahibim ve iki bilgisayar gerektiriyor, demoyu yaptığım yerin adı geçen demo için kullanılabilir bir yönlendirici olmayacak.

İki MacBook Pro'yu yönlendirici olmadan, birbirleriyle doğrudan wifi üzerinden iletişim kuracak şekilde yapılandırmak mümkün mü?


İnternet bağlantısına da ihtiyacınız var mı?
duci9y

Bir internet bağlantısına ihtiyacım yok, sadece demo için birbiriyle bağlanacak bilgisayar.
12'de

Yanıtlar:


4

Tek menüde Wi-Fi sembolüne tıklayın ve bir ağ oluşturun.

Öte yandan - bu ağa katılın.

Bu, "Bilgisayardan bilgisayara bir ağ oluşturun" altındaki Mac yardımında ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bunları sadece Ethernet, FireWire ile de bağlayabilirsiniz, ancak Wi-Fi kurmak ve yıkmak daha hızlıdır.


Bunları Ethernet üzerinden birbirine bağlarsanız, bir çapraz kabloya sahip olduğunuzdan emin olun. Normal bir Ethernet kablosu çalışmaz.
HairOfTheDog 28:12

3
@HairoftheDog Bir çapraz kabloya ihtiyacınız yok, ancak her ikisine de zarar vermez. Mac ethernet portları, yaklaşık 15 yıldan bu yana tüm otomatik geçişi destekliyor ...
Mark Cohen

1

Wifi hakkında emin değilim, ancak dağ aslanı ile bluetooth kullanarak ağ üzerinden bağlanabilirsiniz.

"Bluetooth, masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar, cep telefonları, kulaklıklar, yazıcılar, dijital kameralar, klavyeler ve hatta bir bilgisayar faresi arasında kısa mesafeli kablosuz bağlantılar kurmanıza izin verir."

"Bluetooth Dosya Değişimi yardımcı programını kullanarak dosyaları bilgisayarlar arasında (hatta Mac'ten PC'ye) kablosuz olarak aktarabilirsiniz. Seçilen aygıtlara bile göz atabilir ve dosyaları uzaktan alabilirsiniz. Ekstra güvenlik için, yalnızca güvenilir aygıtların Mac'inize bağlanmasına izin verilmesini şart koşabilirsiniz. ve 128 bit hava şifrelemesi de mevcut. "

Aşağıda bulunan tam makaleye bağlantı.

http://support.apple.com/kb/PH10560


Bu doğrudur, ancak Havaalanı sembolündeki menü çubuğuna tıklayarak ve yeni ağ için bir ad / kanal / güvenlik bilgisi girerek bir bilgisayardan bilgisayara WiFi ağı oluşturmak çok daha kolaydır.
bmike

Menü çubuğundaki bluetooth simgesine sahipseniz Bluetooth da çok basittir (bunu aptal ve simi akıllı telefonlarla yıllarca kullandım), dosyaları paylaşmak veya diğer bilgisayarlar da dahil olmak üzere cihazlara göz atmak için bir tıklama, diğer bağlantıyı kabul etmek için dört basamaklı kod cihaz. I
rclyde

1
Mac’in os6.xx’den beri kullanıyorum ne yazık ki wifi veya bluetooth kullanmaya başladığımı hatırlayamıyorum, ancak bluetooth özelliğini erken kullandım çünkü bir wifi ağına ihtiyacım yoktu, 14.4 çevirmeli bağlantıyı hatırlayabiliyor musunuz. Eski alışkanlıkları unutmak zor. Emin değilim ama wifi çok daha hızlı olmalı ama daha kolay emin olmamalı.
rclyde

Belki de WiFi’in ayarlara ulaşmak için tek bir tıklamayla (ve katılan Mac’e katılmak için daha iyi bir tıklama) fayda sağladığını söylemeliydim, eşleşmeden ve daha uzun menzilli / ciddiyetle bluetooth üzerinden daha yüksek hızlar. BT'nin kullandığı, ancak işi iyi yapsa bile ilk tercihim olmazdı. Çünkü çalıştığı için +1 ve bazen WiFi veya uzun menzilli istemiyorsunuz.
bmike

0

İki macbook arasında basit bir ethernet kablosu kullanabilirsiniz. Ethernet portu otomatik geçişi destekler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.