MacBook Pro 3.1 dahili (yedek) LCD, grafik kartı tarafından algılanmadı; harici monitör tamam


1

MacBook Pro'muz (2.4 GHz, rezil nVidia kartlı Santa Rosa) garip davranıyor. Kırık bir ekranı yenisiyle değiştirdim ve o zamandan beri bu sorunla ilgili fikrimi kaybediyorum: Apple logosu ve açılış sırasında kusursuzca normal gri ekranı gösterirken, iç ekran hiç bir görüntü oluşturmadan siyah görünür. yüklendi. (ekrandaki ışığın parlaması hiçbir şey göstermez) DVI bağlantı noktası üzerinden harici bir monitör bağlanırsa, başlatma sırasında siyah kalacaktır ve ardından dahili ekran kararırken masaüstünü gösterecektir. Bu, Mountain Lion ve Windows XP’ye önyükleme yaparken olur. "Mac'im Hakkında" seçeneğini işaretledim ve yalnızca dış ekran listeleniyor. Aynısı, Windows XP'de nVidia Denetim masasını kullanırsam da geçerlidir. Yansıtma, bozulma ile birlikte Windows XP'de çalışır.

Sorularım: Bu bir donanım sorunu mu yoksa yazılımla ilgili mi, hatta yazılım tarafından mı? Başlatma, grafik kartı veya başka bir şey sırasında ekranı kontrol eden nedir?

Yanıtlar:


1

Bu bir donanım sorunu gibi geliyor, ancak deneyebileceğiniz birkaç şey olabilir.

Mac ile önyükleme yapardım cmd + v tuşlarıyla ayrıntılı çıktı gösterildi. Bu işe yaramazsa, NVRAM / PRAM'ı sıfırlamayı deneyebilirsiniz (dokümanlar apple sitesinde kolayca bulunabilir)

Mac Uygulamam ile ilgili olarak Dahili Ekranı göremiyorsanız, Ekran Veri kablosu yanlış yerleştirilmiş olabilir. İFixit.com'da oldukça iyi bir eğitim var http://www.ifixit.com/Guide/Installing-MacBook-Pro-15-Inch-Core-2-Duo-Models-A1226-and-A1260-Display-Data-Cable/1312/1


Son paragrafı ikinci. Bu bana gevşek bir ekran kablosu gibi geliyor. Kendi kendine onarım yaptıysanız iFixIt harika. Bir Apple Store onarımı yaptıysa, onlara geri götürün ve düzeltmelerini sağlayın. Bir kablonun basit bir şekilde yerleştirilmesi, onlar için hızlı ve ağrısız olmalıdır. İyi şanslar!
bispymusic
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.