Mac Mail'de belirli IMAP klasörlerine nasıl abone olunur?


2

Bir IMAP hesabıyla çalışmak için Mac Mail kullanıyorum. Yalnızca bir dizi klasöre abone olmak mümkün mü, örneğin, yalnızca "current" klasörünü ve tüm alt klasörlerini senkronize et, ancak "arşiv" klasörünü senkronize et. Klasör> Hesap Bilgileri> Abonnements / Abonelikler'e sağ tıklamayı denedim ama listelenecek klasör yok.

Yanıtlar:


0

Mail.app'de command- i(i) harfine basın , açılır menüden hesabı seçin ve “Abonelik Listesi” sekmesine gidin. Oradan paylaşılan IMAP posta kutularını seçebilmeli / seçimini kaldırabilmelisiniz.


1
Teşekkür ederim, ama soruma yazdığım gibi, orada hiçbir klasör listelenmiyor ...
strauberry

Bu sizin hesabınız mı, yoksa birilerinin hesabını paylaşan bir IMAP klasörü mü? Mail.app'da yalnızca paylaşılan klasörler için klasör abonelikleri yapılandırabilirsiniz. Kendi klasörleriniz her zaman senkronize edilir.
MacLemon

Kendi hesabım ve paylaşılan klasör yok ... bu yüzden bana mümkün olmayan bir cevap
verdiniz

strauberry: Doğru şekilde hayır olarak yorum yaptınız. :-)
MacLemon

Ne yazık ki, herhangi bir imap klasöründen çıkmak için macOS Sierra mail ile hala mümkün görünmüyor.
Charl Botha,

2

Ben de aynı sorunu yaşadım. Posta sürüm 8.2 kullanıyorum.

Bunu benim için bir düzeltme olarak buldum.

Mac Mail'de yeni bir hesap oluşturduğumda, "Gelen Kutusu" altındaki hesap adını gösterir.

Bu hesap adı altında dört klasör vardır - Gönderilen, Taslaklar, Önemsiz ve Çöp Kutusu.

Vurgulamak için bir seferde bir klasöre tıklamanız gerekir, ardından üst menüden Posta Kutusu> Bu Posta Kutusunu Farklı Kullan> seçeneğini seçin ve doğru posta kutusunu seçin (Gönderilen, Taslaklar, Önemsiz veya Çöp Kutusu).

Bunu yaptığımda, e-posta hesabımın adı altındaki Gönderilmiş, Çöp Kutusu, Önemsiz ve Taslak klasörlerim, "Ana" Gönderilmiş, Çöp Kutusu, Önemsiz ve Taslak bölümlerinin altına taşındı. Sunucuya senkronize olmaları ve klasör adının yanında uyarı işareti göstermemeleri bir iki saniye sürdü.

Posta> Tercihler> Hesaplar> Gelişmiş'in altında IMAP Yolu Öneki boş bıraktım. Bağlantı Noktasını 143’den 993’e değiştirdim, SSL Kullan kutusunu işaretledim ve Kimlik Doğrulamayı Parola olarak ayarladım. Bu ayarları kullandım çünkü ana bilgisayar sağlayıcım Gelen Sunucusu ayarlarım için kullanmam için bana sağladıklarıyla uyuşuyor. Bunun önemli olup olmadığından emin değilim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.