Her şeyi OSX’de günlüğe kaydedin (yalnızca konsolda gördüklerimi değil)


2

Sadece konsolda görebileceğim şeyleri değil, Mac OS X kar leoparı olanlarda olan her şeyi kaydedebilmemin bir yolu var mı? Orada hata günlüklerini zar zor görebiliyorum, hangi uygulamaların bilgisayarımda hangi kaynak için istediğini görmek ve tüm bu etkinlikleri günlüğe kaydetmek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim? Bilgisayarımda olanlardan alabileceğim en doğru ve derinlemesine günlük hangisi?

Yanıtlar:


2

Kayıtlarda gördüğünüz, uygulamaların orada yazdığı şeyler. Tüm Apple yazılımı, Apple logger veritabanına yazar. Console.app dosyasında bunu ve syslog ve dosyalarına ne yazıldığını görebilirsiniz. Veritabanını okumanın tek kolay yolu Console.app'dir. Tüm girişleri görmek için yönetici kullanıcısı altında Console.app uygulamasını başlatmanız gerekebileceğini unutmayın.

İstediğiniz herkes "uygulama için hangi kaynak için istenen uygulamalar" günlüğü gibi olmadığından, bu bilgiler normalde kullanılamaz. Daha fazla bilgi almak için yapılabilecekler, bazı Unix araçlarını kullanmaktır. lsof hangi dosyaların ve soketlerin açık olduğu ya da Apple geliştirme araçlarının anlık görüntüsünü almak için DTrace , örnekler için googling bunu verdi Blog hangi dosyaların hangi işlemler tarafından kullanıldığını kaydetmek için komut dosyaları vardır.


2

Demek içeri göz atmak istiyorsun? Hazırlanmak.

Almak gerekir enstrümanlar Uygulamanın. Apple'ın geliştirici araçlarının bir parçasıdır. App Store'dan indirdiğiniz XCode'un bir parçası. Ayrıca XCode IDE, iOS simülatörü ve daha fazlasını elde edersiniz.

DTrace üzerine kuruludur, böylece aynı gücü güzel bir GUI ile alırsınız!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.