İPhone numaramı Message.app’da izin verilen hesaplar listesine ekleme


2

İMessage hesabım için Messages.app ayarlarımı girdiğimde girdiğim iki e-postada iMessages alabileceğimi görebiliyorum. İPhone numaramı da bu listeye eklemek mümkün mü?

Şimdiye kadar sadece e-posta hesapları eklemenin bir yolunu buldum.


2
İki cevabınız var - biri OS X'te Messages.app kullanıyorsanız, diğeri iOS'ta kullanıyorsanız.
bmike

Yanıtlar:


2

Bu o şeylerden biri meli otomatik olarak gerçekleşir - ancak her zaman olmaz.

İlk adım, iPhone'unuzun iOS 6'da olduğundan emin olmaktır. Değilse, telefon numaranızın görünmemesini (dönem) alamazsınız.

Bundan sonra, telefon numarasını göstermek için en iyi ve en basit yol iMessage'ı devre dışı bırakmak ve ardından tekrar etkinleştirmek. Bu durumda, Mountain Lion Mac'inizdeki Settings.app Ayarları'nı açın, iMessage hesabınızı seçin ve ardından "Çıkış Yap" düğmesine dokunun. Tekrar oturum açtığınızda iPhone numaranız listeden en üstünden "adres" yazabiliyor olmalıdır.

Bu soru / cevap Ayrıca, tüm Mesajlaşma uygulamalarınızı birbiriyle senkronize etmenize yardımcı olabilir.


İOS'de çalışır, yani iPhone numarasını zaten listenin başında görüyorum.
user1301428

@ user1301428, Mac'inizde devre dışı bıraktınız / yeniden etkinleştirdiniz mi (üçüncü paragrafın Mac için olduğu konusunda daha net olmalıydım)?
bassplayer7

@ user1301428, Daha önce benim için çalışmıştı, bu yüzden sizin için düzelttiğine sevindim. Memnuniyetle yardım ettim.
bassplayer7

2

Bir telefon numarasını bir iMessage / iCloud / Apple kimliğine bağlamanın tek yolu bir iPhone'daki iMessage'da bu numaraya hizmet veren oturum açmaktır. İPhone’un, SMS’in iMessage hesabıyla aynı telefona teslim edildiğini doğrulamak için etkinleştirmeden hemen sonra bir kez gönderilmesi için gerçek SMS mesajlarına ihtiyacı vardır.

O andan itibaren, bu telefon numarasını daha sonra ikinci bir Apple Kimliğine yeniden bağlamadıkça, bu Apple kimliğiyle ilişkilendirilir.

Apple, iOS mesajlarını ve telefon numaralarını / SMS'leri çevrimiçi olarak yönetme konusunda güzel bir makaleye sahiptir:


Bunu zaten yaptım, fakat ne yazık ki Mac'imde hala sadece e-posta adreslerini görüyorum. Belki de her şeyin güncellenmesi biraz zaman alabilir.
user1301428

Hayır - anında. Telefonunuz kaydı tamamlarsa ve Apple’ın SMS mesajı gönderildiyse, telefon numaranızı cihazda hemen görmeli ve ayrıca "telefon numarası xxx-yyy-zzzz" mesajının gönderildiği diğer tüm cihazlara bir e-posta / bildirim göndermelisiniz. "you@wherever.com" Apple kimliğine eklendi
bmike

Herhangi bir otomatik bildirim almadım. Ancak, oturumu kapatıp hemen Mac'te oturum açmak sorunu çözdü.
user1301428

0

Bir süre bununla da uğraştım, çünkü telefon numaram bir seçenek olarak görünmüyordu, sadece e-postamı. Macbook Pro'mdaki Mesajlardan çıktım ve programdan çıktım. İPhone'umdaki Ayarlar → Mesajlara gittim ve iMessages'ın açık olmadığını fark ettim. Açtım. Ayrıca Apple Kimliğimi bir süre önce gmail hesabıma güncellediğim halde, bir nedenden dolayı Macbook Pro'daki Mesajların telefon numaramın göstermesi için email@me.com adresine geri dönmesi gerekiyordu.


0

iOS8'i indirdikten sonra aple kimliği şifrelerimi birkaç kez kaybettim ve görüntüleme sorunları. Görüntülemeyi sıfırlamak için iPhone'a geri dönmek benim için çalıştı --- iPad2'yi kendi başıma hiçbir şey yapamadım --- Ben de görüntülü gönderme / alma listelerinden telefon numarasını kaybettim.

İPhone'umdaki (iOS8'i kullanmayan ancak iOS7'deki) mesajlaşma ayarını sıfırladıktan sonra TÜM işe yaradı.


0

Macbook’umdaki bu iletinin, Mesaj & gt; Tercihler & gt; Hesap ayarları ancak e-posta adreslerim. Sorunu çözmek için AppleID'imi kullanarak Mesajlar'dan çıkış yapmayı ve ardından mesajları sonlandırmayı ve AppleID hesabımı geri eklemeyi denedim, ancak bu sorunu çözmedi. İPhone'umda Ayarlar & gt; Mesajlar & gt; Gönder ve amp; Telefon numaramı yalnızca "iMessage ile erişilebiliyor" adresinde bulduğum yeri aldım. Çıkış yaptım ve tekrar giriş yaptım ve e-posta adreslerimi ve telefon numaramı listeye ekledi. Sonra MacBook'umdaki iMessage'a geri döndüm ve hepsi çalışmaya başladı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.