Manuel kapanmanın dezavantajı


3

shutdown -h nowİMac'imi kapatmak için terminalde kullanıyorum (kapatmam için kullandığım her programı beklemekten çok daha hızlı) ve bu şekilde kapatmanın bir dezavantajı olup olmadığını merak ettim.

Düzenle:

Önemseyenler için, bir iki aydır manuel olarak kapatıyorum ve sistemimi / iş akışımı hiç etkilemiyor gibi görünüyor. Kesinlikle sistem bazında sisteme yaklaşacak bir şey, ancak "X programının kapanması iptal edildi" rodeo'sunu yapmak zorunda kalmadan 2 saniye içinde kapanabilmek harika.


İMac'inizi neden kapatıyorsunuz? Uyku, düzenli olarak kapanıp tekrar başlatılmasından daha verimlidir.
Gerry

1
Bunun doğru olduğunu söyleyemem @Gerry. Bu, büyük ölçüde mac modeline ve ne kadar süre uyuyacağına bağlı. Mac'inizi hafta sonu için kapatmak, uyumaktan çok daha verimli!
Josh

Yanıtlar:


3

Evet, birkaç dezavantaj var !!!

Bunun daha hızlı olmasının nedeni o kadar temiz değil . Apple menüsünden "Kapat" ı seçtiğinizde, işletim sistemi çalışan her uygulamaya bırakılmasını isteyen bir Apple Etkinliği gönderir . (Özellikle, Apple Olay kaydedilmemiş işi varsa), bu uygulamalar kaydetmek isteyerek bu olaya yanıt verir.quit

Kullandığınızda /sbin/shutdownelma olayı gönderilmez! Bunun yerine, POSIX sinyalleri (özellikle TERMsinyal) her uygulamaya gönderilir. Bu, işlemin şimdi sonlandırılmasını ve uygulamaların kaydetmenizi istemeyebileceği için kaybolan verilerle sonuçlanabileceğini gösterir.

"Kapat" menüsünün kullanılması, bazı uygulamaların kapatmayı "iptal ettiği" konusunda sizi uyaran bir iletişim kutusu görüntüleyebilir. Bu, kaydedilmemiş verilere sahip olmaları durumunda bir güvenlik özelliğidir. Bu olmayacak ile /sbin/shutdown. Bir TERMsinyale yanıt vermeyen uygulamalara KILL, zorla uygulamayı sonlandıracak bir sinyal gönderilir .

"Eski Filevault" kullanıyorsanız (Yalnızca ev dizininizin şifreli olduğu Filevault sürümü), "Kapat" komutunun kullanılması "seyrek paket "inizde kullanılmayan disk alanını boşaltan işlemi başlatır; Giriş dizininiz için şifrelenmiş veriler. /sbin/shutdownbu işlemi tetiklemeyecek.

Öngörülemeyen başka sonuçları da olabilir. Giden güvenlik duvarı Little Snitch, kullanırken güvenlik duvarı yapılandırmasını kaybederdi /sbin/shutdown... bunu daha sonraki sürümlerde düzeltmiş olabilirler, ancak son kontrol ettiğimde bir sorun olduğunu biliyorum.

Özetle, /sbin/shutdownkapanır yara o diski tamponlarını ve isteği sonlandırmak işler (POSIX yön) floş olacaktır, bu yüzden disk bozulması veya yaşamaya olası değil: OS ciddi kullanmasını yan etkileri. Ama olacak değil (Elma Olaylar gönderme gibi) üst düzey işlevlerini yerine ve bu nedenle öyle değil bir OS X sistemini kapatmak için tercih yolu. (Ama yine de gücü öldürmekten çok daha iyi)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.