Belirli bir * .ipa'nın bir iPad'de mi yoksa iPhone'da mı çalışacağını nasıl anlarım?


1

Yüklemiş olduğum tüm * .ipa uygulamaları kopyalayarak dizüstü bilgisayarımın ITunes klasörünü yedekledim. Bu IPA'ların bazıları artık uygulama mağazasında bulunmuyor veya sahip olduğumdan daha yeni donanım gerektiriyor.

Belirli bir * .ipa dosyasının bir dosyaya bakarak (veya araştırmak için alet kullanarak) iPad veya iPhone için tasarlanıp tasarlanmadığını nasıl bilebilirim?

Yanıtlar:


1

İTunes'da Görüntüle, sayfanın en üstündeki menü çubuğu, hangisinin iPad, hangisinin iPhone vb olduğunu görmenizi sağlar.

Ayrıca Liste modunda görüntüleyebilir, toplu olarak vurgulayabilir ve aktarabilirsiniz.


1

Umarım biraz geeky almanın sakıncası yoktur.

* .ipa dosyaları sadece zip dosyalarıdır. İçine bakmak için şunları yapabilirsiniz:

  1. Dosyaları yeni bir konuma kopyalayabilirsiniz.
  2. Kopyaları * .zip olarak yeniden adlandırın.
  3. Dosyaları çıkartın.
  4. Açılan klasörlere bakmak için bulucuyu kullanın.

Apple'ın her cihaz için doğru simgelere ihtiyacı olduğuna inanıyorum, bu nedenle paketteki simge dosyalarını arayarak söyleyebilmeniz gerekir.

Bu örnek için Temple Run 2'yi kullandım. Zip arşivini genişlettikten sonra adlı bir klasör vardı Temple Run 2 1.0 copy.zip Folder benim güvenli yerimde. Simge dosyaları Temple Run 2 1.0 copy.zip Folder/Payload/templerun2.app/Icon.png

"Icon * .png" dosyalarını arayarak evrensel olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Icon.png - iPhone
Icon@2x.png - iPhone Retina
Icon-72.png - iPad
Icon-144.png - iPad Retina

1

Her uygulama, uygulama için bazı yapılandırmalara sahip bir info.plist dosyasına sahiptir. Bu dosyayı kullanarak, uygulamanın iPhone ve iPod ya da iPad için oluşturulmuş olduğunu görebilirsiniz. Bu dosyayı görüntülemek için aşağıdakileri yapın:

  • .İpa dosyasının bir yedeğini alın
  • Dosyaadı.ipa yeniden adlandırın dosyaadı.zip
  • .Zip dosyasını açın

Yeni açtığınız (veya çıkartılan) zip dosyasında başka bir uygulamanız var. Farenin sağ tuşuyla, o dosyanın paket içeriğini gösterebilirsiniz.

Paket içeriğini görüntülerken, info.plist dosyası var. Pist dosyasındaki verileri görüntülemek için Xcode'u tercih ediyorum, ancak App Store'da indirdiğiniz pist dosyasının içeriğini görüntüleyebileceğiniz çeşitli uygulamalar var.

İnfo.plist dosyası, bir dizi içermesi gereken bir "UIDeviceFamily" anahtarına sahiptir. Bu dizinin değeri bir olabilir 1 veya 2 ya da her ikisi de. Numaranın ne anlama geldiğini öğrenmek için lütfen aşağıdaki resme bakın.

UIDeviceFamily key description

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.