Arızalı donanımda temiz sistemi yeniden kurmak? Öneriler


1

Hatalı bir MBP 17 'Geç 2009' var. Yedek parça için satabilirim & amp; ebay'da bulduğum kadar çok onarım yapıyor ancak üzerinde çok hassas veriler var ve temel sisteme geri dönmek istiyorum.

Sorun, heatsync ile ilgili bir sorun olması ve çok sıcak olduğunda uyarmadan kapanmasıdır.

Temiz kurulum yapmanın en güvenli yöntemi ne olurdu. Dahili sürücüyü başka bir makineye bağlamak için hiçbir yolum yok.

Çok teşekkürler.

Yanıtlar:


1

Bilgisayar hakkında hassas bilgiler varsa, gerçekten güvenli bir silme işlemi gerçekleştirmelisiniz, ancak bunu doğru şekilde yapabilmek için silmek üzere olduğunuz diskten başka bir şeyden başlamanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu, kurtarma diski olarak silinebilir bir USB flash sürücü (en az 1 GB) elde etmektir:

  1. Flash sürücüyü GPT bölümlemesine dönüştürün: flash sürücüyü takın, ardından Disk Yardımcı Programını çalıştırın, sürücüyü kenar çubuğundan seçin (altında listelenen birimi değil ana sürücü girişini seçtiğinizden emin olun), ardından Sil sekmesini seçin, ardından "Biçim açılır penceresinden Mac OS Extended (Journaled) ve sürücüyü silin. Bittiğinde, pencerenin altındaki bilginin" Partition Map Scheme: GUID Partition Table "yazdığından emin olun.

  2. Apple indir Kurtarma Diski Yardımcısı ve flash sürücüyü harici bir kurtarma diskine dönüştürmek için kullanın.

  3. Kurtarma diskinden önyükleme: Mac'i yeniden başlatın ve Option tuşunu basılı tutun. Bulduğu tüm önyüklenebilir birimler için simgeleri görüntüler. Muhtemelen harici bir iç kurtarma birimi olacak; hangisinin ikonlarıyla hangisi olduğunu söyleyebilmelisin. Başlamak için harici kurtarma diskini çift tıklayın.

  4. Kurtarma modu başladığında, Disk Yardımcı Programını çalıştırın. Dahili diski kenar çubuğundan seçin (yine altında listelenen birimi değil ana disk girişini). Sonra Sil sekmesini seçin, ardından Güvenlik Seçenekleri'ni tıklayın. Güvenli Silme Seçenekleri iletişim kutusunda, kaydırıcıyı bir onay işaretini sağa doğru hareket ettirin (kaydırıcının altında "Bu seçenek tüm diske tek bir sıfır geçişi yazar" gibi bir şey yazmalıdır). Güvenlik iletişim kutusunu kapatın, ardından diski silmek için Sil'i tıklayın.

    Tüm diskin üzerine sıfır yazmak biraz zaman alacak. Bilgisayar çok ısınırsa ve yarı yolda kapanırsa, silinen verilerin yalnızca bir kısmı ile kapanır; Kaldığı yerden devam etmenin iyi bir yolunu bilmiyorum, bu yüzden 3. adımdan itibaren yeniden denemek zorunda kalabilirsiniz (ve belki soğutma ekleyin;

  5. Tamamlandıktan sonra, OS X'in temiz bir kopyasını yüklemek için Disk İzlencesi'nden ve kurtarma modunun Yeniden Yükle seçeneğini kullanın.


1

Aşırı ısınma problemi varsa, temiz havalandırma işlemini bir fan doğrudan bilgisayara havalandırmalı havalandırma deliklerine doğrudan üflerken gerçekleştirmeye çalışacağım. Hava akışını arttırmak için alt kapakları bile çıkarabilirim.

Parçalar için satıyorsanız, neden sabit sürücüyü çıkarıp sürücüsüz satış yapmıyorsanız, verilerinizi korumak için sürücünün kendisine bir çekiç çekin.0

Zaten parçalar için sattığından beri, sadece sabit diski kullanıp bir tane olmadan satacağım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.