İOS'ta Push Bildirimi için açılan pencere izinleri hem yerel hem de uzak (APN) bildirimlerine mi işaret ediyor?


2

Push Bildirimleri ve Yerel Bildirimlerin iOS aygıtları tarafından nasıl kullanıldığını anlamaya çalışırken beynimi kırıyorum. Anında Bildirimlerin, bir sunucuda herhangi bir sunucuya bağlanmadan teslimat süresi ve tarihine göre bir Aygıtta zamanlanırken Apple Push Notification servisi (APN'ler) aracılığıyla bir sunucudan gelen bildirimleri ifade ettiğini anladım. Ancak, kullanıcı tarafında tüm bildirimler aynı görünür ve Ayarlar> Bildirimler bölümünde veya bir uygulama içi ayarlar sayfasında olsun, aynı şekilde yönetilir.

Bununla birlikte tek sorum, bir uygulama ilk başlatıldığında sıkça görüntülenen ortak Push Bildirimleri istek uyarısı ile ilgilidir (aşağıda görüntülenen resim). Burada Apple, APN bildirimlerini açma veya kapatma ile ilgili görünen "Push Notification" dilini kullanır. Bence sorun, ayrımın, bildirimleri yönetirken başka hiçbir yerde bu farkla karşılaşmayan kullanıcılar için net olmamasıdır.

Bu uyarı yalnızca uzaktan Push Bildirimleri (APN'ler) ile mi ilgileniyor veya yerel bildirimleri de açıp kapatıyor mu?

görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


1

Evet , altında tercihler Ayarlar / Bildirimler için çok çalışmak Yerel bildirimleri.

Apple'ın Belgeleri şunları belirtir:

[Kullanıcı] ayrıca belirli uygulamalar için push bildirim türlerini (yani, simge etiketi, uyarı mesajları ve sesler) seçici bir şekilde etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.

Bu tam olarak netleştirilmemiştir, ancak, sadece Yerel Bildirimlere sahip küçük bir Uygulama ile test ettim ve tüm olasılıkları devre dışı bırakmak Bildirimleri devre dışı bırakır.

Ayrıca, yalnızca Yerel Bildirimleri olan bir Uygulamanın da Bildirim Ayarları arasında gösterileceğini unutmayın; bu ayarlar bu Uygulamayı etkilemeyecekse hiçbir anlamı yoktur.


Yardım için teşekkürler. Apple'ın sağladığım ekran görüntüsünde gösterilen açılır pencerede "Push Notification" ifadesini neden kullandığını biliyor musunuz? Yoksa uygulama geliştiricisinin tanımladığı açılır pencerenin metni mi?
Şimon
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.