Apple'a ait olmayan yıldırım kabloları ve güç transformatörlerinin kullanımı güvenli midir?


2

İPhone 5 için bir Apple 12W USB Güç Adaptörü satın almam gerekiyor .

EBay'de, fiyatın üçte biri için kopyaları bulabilirsiniz. Bunların telefonunuzu mahvedebileceğini biliyor musunuz? Üçüncü parti bir adaptör hakkında basit bir kablodan daha ihtiyatlıyım, bu yüzden üçüncü parti bir kablonun Apple Güç Adaptörü ile kullanmak için daha iyi veya daha güvenli olup olmadığını ele alabilirseniz.

Yanıtlar:


4

Bir tane alırken bu aksesuarlar iPhone 5'inizle standart olarak gelmiyor mu?

Birkaç yıl önce Çin'i dolaşıyordum ve bu 'ucuz' adaptörlerden bir düzine satın aldım. İPad ve iPhone'umu hala şarj ediyorlar. Böylece çalışırlar ve ilk görüşte, cihazıma zarar vermezler.

Ancak Apple'ın adaptörlerinin kullanması en güvenli olanları olduğuna dikkat edin. Bu bir 19 $ adaptörü daha fazla güç, güvenlik ve garantiler sonra eBay, DealExtreme bir 0,19 $ adaptörü sağlamak mantıklı ... insanlar bile var onlar iPhone'unuzu zarar verecek iddia (veya evinizi).

Ken Şirrif 12 bağdaştırıcı gibi karşılaştırmış ve bulguları blogunda yazılmıştır .

Kısa bir cevap vermek gerekirse, "sahte" adaptörleri kullanma konusunda kötü bir deneyimim yok (ki bunun garantisi veya referansı yok!), Ama eğer güvenli oynamak istiyorsan, sadece gerçek olanı al :)


Harika blog yazısı! Güç Adaptörü için ihtiyacım olan tüm bilgi bu. Daha modüler hale getirmek için sorumu değiştireceğim.
John Assymptoth

Neden birden fazla? Biri evde, biri ofiste.
John Assymptoth

Cevabımı okuduğumda düşündüğüm şey buydu :)
Michiel

3

USB'ye Çoğaltma Yıldırım:

Bu tamamen güvenlidir evet. Şahsen ben sadece evde kopyaları kullanın ve onunla herhangi bir sorun yaşamadım. Genellikle fiyat orijinal yıldırım adaptörünün yarısından fazladır.

Çoğaltma kabloları:

Sadece kopya kabloları bulunan CONS, kablo uçlarındaki sonlandırma kalitesidir. Ancak bir PRO olarak bir orijinalin fiyatından iki veya üç kopya alabilirsiniz. Direkt olarak kabloyu çekmek yerine her iki ucunda bulunan plastik parçayı tutan kabloyu çıkarmayı aklınızda bulundurmanız yeterlidir;

Çoğaltma Güç Adaptörleri (USB):

Güç adaptörü kendisi (USB) için cevap bakabilirsiniz burada . Şahsen ben bunları önermiyoruz. Çoğunlukla Apple kalitesi için kopyaları karşı var. Orijinali bu konuda kullanmak daha güvenlidir.


Tam olarak düşündüğüm şey .... ama USB ile şarj etmeye ne dersiniz? Kablolarda şarj / aktarım hızı farklılıkları olabileceğini düşünüyor musunuz? Blog yazısı, ücretlendirme farklılıklarından bahsediyor.
John Assymptoth

Bir cihazla satış sonrası parçaları kullandığınızda, neden oldukları her türlü hasarın sorumluluğunu üstlenirsiniz. Eğer yıldırım şarj cihazı pimleri mükemmel bir şekilde hizalanmamışsa ve bir veri pimine kısa devre yapmışsa, telefonunuzu bir şekilde tahrip ettiyseniz, kabloları cihazlarıyla tam olarak uymuyorsa, Apple'ı kancaya takmayı tercih edebilirsiniz. Kablonun uyumunu ve bitişini inceleyebildiğiniz sürece, kablonun içindeki yonga setinin de yüksek kalitede olduğunu genelleştirebilirsiniz . Nakavt şimşek kablosu, yıldırım çarpmasına daha fazla akıllı yerleştirildiği için takma şimşek kablosundan daha az riskli görünüyor.
bmike

@JohnAssymptoth: Bu Çoğaltma Güç Adaptörleri için de geçerlidir evet. Kablolar için değil. Dün cevap verdiğimde, soru sadece doğrudan kabloları sormaktı. Ancak kişisel (yukarıda daha önce de belirtildiği gibi) iDevices için kopyaları önermem. Bu, elektrik devrelerinde bu kadar kırılgan oldukları için temel olarak iDevices içindir (benim görüşüme göre). Ancak Android cihazlarda ve cihazlarında Micro / Mini USB kullandıkları için orijinal ekipman kullanmanın çok kritik olduğu görülmüyor. Ve kablolardaki aktarım hızı ile ilgili olarak: Bu, uzun süre akılda tutularak çok fazla fark
yaratmayacak
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.