OS X Mountain Lion'da Spotlight artık çalışmıyor


2

Spotlight'ı herhangi bir dokümanı araştıramıyorum.

Finder'ı belgeler için aradığımda hiçbir şey olmuyor ve menü çubuğundaki Spotlight araması yalnızca web aramalarını gösteriyor.


oniks prob çözüldü
polyglot

5
Lütfen cevabınızı aşağıda "Sorunuzu cevaplayın" düğmesini kullanarak gerçek bir cevap olarak gönderin. Teşekkürler!
slhck

Yanıtlar:


3

İlk olarak, yeterli boş disk alanınız olduğundan emin olun. Ne kadar yeterli? Eh, eğer sürücünün% 10 unu boşalmışsa, yapmalı.

Terminal'i açın ve aşağıdaki komutları birbiri ardına yürütün:

sudo mdutil -i off /
sudo mdutil -E /
sudo mdutil -i on /

Şimdi Spotline sürücünüzü endekslemeye başlamalıdır. Bu işlem saatler sürebilir ancak bittikten sonra tekrar arama yapmanız gerekir.

Bunu yapmadan önce veya sonra Terminal'i kullanarak Spotlight durumunu kontrol edebilirsiniz:

sudo mdutil -sv /

1

Sistem Tercihleri'ne gidin. Spotlight üzerine tıklayın. Gizlilik sekmesine tıklayın. Gizlilik konumu eklemek için "+" düğmesini tıklayın. "Macintosh HD" yi seçin (veya sabit sürücünüzü ne adlandırdıysanız).

Birkaç dakika bekleyin ve tekrar Sistem Tercihleri'ne girin. Spotlight Gizlilik sekmesine gidin. Gizlilik listesinden "Macintosh HD" yi seçin ve kaldırın.

Bu, Spotlight'ı sisteminizi yeniden endekslemeye zorlamanın basit bir yoludur.


LION'da çalışmıyor. 10.8.2. Spot ışığı, HD'mi gizlilik listesine eklememe izin vermiyor. Bunu yapma iznim olmadığını söylüyor. Peki başka bir çözüm var mı? Veya LION 10.8.2 için farklıdır. Başka birinin çözümü var mı?

@ user45665 bunu yapmak için bilgisayarınızın yerel yöneticisi olmanız gerekir. Öyleyse, düzeltmek için Disk Yardımcı Programını kullanabileceğiniz, diskinizle ilgili izin sorunlarınız olabilir.
bispymusic

@ user45665, ayrıca sadece FYI ... Lion 10.7.x ve Mountain Lion 10.8.x'dir. Eğer 10.8.2'niz varsa, o zaman Dağ Aslanınız olur. Yukarıdaki düzeltmem geri dönüyor (bence) 10.4.x
bispymusic
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.