İTunes neden sürekli bilgisayarımı yetkilendirmemi istiyor?


2

Daha yeni iTunes'dan bir albüm aldım ve çok garip bir sorunum var. Biri hariç tüm şarkılar (hepsi bir arada 18) tamamen iyi çalıyor. Oynamaya çalıştığımda, "Bu bilgisayar oynamaya yetkili değil" yazıyor. Yetkilendirmek ister misiniz? " Yaptığım Apple kimliğimle oturum açmamı istiyor. Sonra "Bu bilgisayar zaten yetkili" diyor. Bunu nasıl düzelteceğime dair hiçbir fikrim yok! İTunes'da açıklanan adımları denedim : Eksik klasör veya yanlış izinler yetkilendirmeyi önleyebilir ve iTunes art arda bilgisayarı iTunes Store satın almalarını yürütmek için yetkilendirmesini ister , ancak ikisi de işe yaramaz. Baska öneri?


Hala iTunes'daki en son sürümde olur; içeriğim rastgele dağıtıldı ve şarkıyı bulmam, silmem ve iTunes mağazasından yeniden satın almam gerekiyor.
lonstar

Yanıtlar:


2

Sonunda, tüm rahatsız edici parçanın silinmesi ve yeniden indirilmesi işe yarayan tek şeydi. Neden bunu ilk başta düşünmedim, bilmiyorum ama işe yaradı!


1

İşte benim için çalıştı ne:

1) Albüme veya şarkıya sağ tıklayın. Beliren ilk seçenek "İndirmeyi Kaldır" dır.

2) "İndirmeyi Kaldır" üzerine tıklayın ; şarkının veya şarkıların yanında mavi bulut simgeleri görünmelidir.

3) Şarkıyı indirmek için simgeye tıklayın. Şarkı indirildikten sonra bulut simgesinin kaybolması gerekir.

4) Çaldığından emin olmak için şarkıya tıklayın. Sorunla ilgili daha fazla şarkı varsa, bu işlemi tekrarlayın.


Doğru! İndirmeler eskidir ve bu nedenle onları yeniden indirerek sunucu onları "yetkilendirebilir".
Melvin Jefferson

0

Belki iTunes'u kaldırmayı deneyebilir ve ardından en son sürümü indirip yükleyebilir ve yeniden yetkilendirebilirsiniz.@daviesgeek iTunes'u kaldırmak ne medya dosyalarını ne de kütüphanenin veri dosyalarını silmez.
HairOfTheDog 4:13

Tamam, belki o zaman deneyeceğim!
daviesgeek

0

Tüm bilgisayarlarınızı iTunes'dan devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim. İTunes Store'a gidin ve giriş sayfasındaki Hızlı Bağlantılar'ın altındaki Hesap bağlantısını arayın. Apple Kimliği Özeti altında, Bilgisayar Yetkileri'ni arayın ve ardından Tümünü Yetkilendir'i tıklayın. Hesabınızı kullanan tüm bilgisayarları yeniden yetkilendirmeniz gerekir; sadece bir tanesine sahip olabilirsin.


Tamam. Bunu Jolya'nın önerdiğinden daha çok tercih ederim. Teşekkürler
daviesgeek 6:13

Ben "Bilgisayar Yetkisinin" bulundu, ancak hiçbir renkli "Tüm yetkisini kaldır" var ...
daviesgeek

0

"Tümünü yetkilendir" seçeneği yalnızca hesabınızda yetkilendirilmiş birden fazla bilgisayarınız varsa görünecektir. Yalnızca bir bilgisayarınız yetkilendirilmişse, doğrudan "Mağaza" menüsünden yetkilendirilebilir. Ben de aynı problemi yaşadım - benim için işe yarayan, "iCloud indirme" sütununun kontrol edildiğinden ve görünür olduğundan emin olmaktı (sanatçı, ad vb etiketlerin bulunduğu alana sağ tıklayın ve "iCloud indirme" seçeneğini tıklatarak aşağı kaydırın), parçamın yanında bir bulut ve bir ok bulunan küçük bir simge gösterildi ve buluttan indirilene tıklayın. Şimdi oynayabilirim. İndirdiğimde dosyanın neden buluta gittiğinden emin değilim - bilgisayarım hiçbir şekilde bağlı değil, ancak daha fazla araştırmam gerekecek. Umarım bu yardımcı olur!


0

Benim için işe yarayan şey iTunes’deydi, sağ üst köşede aşağı oka tıklayın ve ardından Hesap bilgileri, ardından aygıtları iCloud'da yönetin. Bu, STORE'daki yetkili bilgisayarlardan itunes'takiden çok farklıydı. Herkesten kurtulduğumda, bilgisayarımı yetkilendirebilirdim. Bu çözüme yönelik Apple desteğine büyük destek, destek sayfalarını bu düzeltmeyle güncellemelerini sağlayacak.


0

SADECE iTunes'la olan yıl boyu süren savaşımın çözümünü buldu ve: Yetkiniz yok. Zaten yetkilisin. Sadece Ctrl + b -> Düzenle -> Tercihler -> Gelişmiş -> Önbelleği Sıfırla seçeneğinin işe yaradığı kelimesini yaymak için bunu eklemeniz yeterli.

İTunes her başladığında, yeni kurulduğunu düşünüyor ve benden tura çıkmamı, varsayılan müzik çaları ayarlamamı ve onaylamamı istedi (her seferinde izinli olduğunu söylerken). Sadece bir şarkı değildi, müziğimin% 50'sini ve filmlerimin% 100'ünü oluşturuyordu. Yetki vermeyi, yetkilendirmeyi, kaldırmayı, yeniden kurmayı, SC klasörünü silmeyi ve yeniden başlatmayı çoktan denedim - önbelleği temizleyene kadar hiçbir şey çalışmadı.


-2

Bilgisayarınızı yetkilendirin ve ardından yeniden yetkilendirin, yetkilendirme nedensellik döngüsünü iyileştirin.


Farklı sormaya hoş geldiniz! En iyi cevapları bulmaya çalışıyoruz ve bu cevaplar neden en iyi olduklarına dair bilgi sağlayacak. Verdiğiniz adımların soruyu neden cevaplayacağını düşündüğünüzü açıklayın. Cevabınızı desteklemek için Apple veya diğer kaynaklardan gelen kaynakları kullanın. Kaliteli bir cevabın nasıl sağlanacağına dair Nasıl Cevaplanır ? Bölümüne bakın . - Şu kaynaktan:
fsb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.