“Bu bilgisayar otomatik olarak uyumaya ayarlanmış” mesajı nasıl kesilir ve hemen uyumaya gönderilir?


2

Bir devlet okulunda çalışan ve kiosk modunda bir tarayıcı görüntüleyen bir dokunmatik ekrana bağlı bir Mac mini hakkında. Mac'in okul bittikten sonra planlanan uyuma gitmesini istiyorum.

Enerji Tasarrufu PrefPane bir uyku takvimi hazırlamama izin veriyor. Zamanlanmış uykuya başlamanın zamanı geldiğinde, konuyla ilgili mesajda 10 dakika ila 0 artı sayılan kullanıcıların mesajını iptal etmelerine izin veren bir mesaj görüntülenir.

Herhangi birinin bu işlemi iptal etmesini önlemek için, o mesajı kesmek ve zamanı geldiğinde hemen Mac'i uyumaya göndermek istiyorum.

Bu mesajı dışarıda bırakma olasılığı var mı?

Veya başka alternatifler?

Yanıtlar:


2

launchd ( ref ) kullanmak yerine, OS X’teki olayları planlamak için tercih edilen yöntemdir. cron.

Burada, bir OS X bilgisayarını, geçersiz kılma uyarısı istemi olmadan yerleşik OS X araçlarını kullanarak belirli bir zamanda uyku moduna geçirmenin bir yöntemidir. Bilgisayarı uyandırmak, yine de Sistem Tercihleri ​​→ Enerji Tasarrufu → Zaman Çizelgesi üzerinden yapılabilir.

İlk önce aşağıdaki kabuk betiğini oluşturun. /usr/local/bin adlı sleepnow.sh:

#!/bin/sh
pmset sleepnow

Sonra bir launchd günlük çalıştırılacak bir betiği zamanlamak için plist dosyası. Şuna benzerdi:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
  <key>Label</key>
  <string>org.myschoolname.sleep</string>
  <key>ProgramArguments</key>
  <array>
    <string>/bin/sh</string>
    <string>/usr/local/bin/sleepnow.sh</string>
  </array>
  <key>StartCalendarInterval</key>
  <dict>
    <key>Hour</key>
    <integer>14</integer>
    <key>Minute</key>
    <integer>00</integer>
  </dict>
</dict>
</plist>

Muhtemelen bunu koymak istersiniz /System/Library/LaunchDaemons/ dosya adı ile org.myschoolname.sleep.plist. Saati ve adı gerektiği gibi ayarlayın.

Plist komutunu kullanarak yükleyebilirsiniz sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/org.myschoolname.sleep.plist veya bilgisayarı yeniden başlattığınızda sistem başlatıldığında yüklenmelidir.

Kullanarak rahat değilseniz launchd dosyalar ve komut satırı araçları daha sonra adlı ücretli OS X uygulamasını arayın Lingon plist dosyasının oluşturulmasını ele alan ve yükleyen dosya.

İşte size iyi bir referans pmsetOS X'deki güç ayarını yönetmek için kullanılan komut satırı aracıdır.

olmasına rağmen pmset uyku ve uyanıklık zamanlamalarını ayarlamak için kullanılabilir, yine de planlanan uykuda bu uyarı kutusunu alırsınız. pmset sleepnow komutu, bilgisayarın bir uyarı vermeden hemen uyku moduna geçmesine neden olur.


1

Mac'i her gün belli bir saatte uykuya sokan bir cron işi yapabilirsin. Bu, Mac'in yalnızca siyah olmasına, belirli bir zamanda herhangi bir uyarı olmadan doğrudan uykuya geçmesine neden olur.

Şimdi uyu Mac'in hemen uyumasını sağlayan bir Unix ikili dosyasıdır.

Cronnix cron işleri ayarlamak için ücretsiz bir GUI

İkisini de indirin. Cronnix'i / Applications klasörüne ve SleepNow'u seçtiğiniz bir klasöre taşıyın. Cronnix'i açın ve yeni bir iş oluşturun, zaman parametrelerini ayarlayın ve "komut" alanına SleepNow ikili dosyasının konumunu girin. Hepsinin uygun şekilde ayarlandığını varsayarak, Mac belirttiğiniz zamanlarda herhangi bir uyarı veya uyarı vermeden doğrudan uykuya geçecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.