Hiyerarşik TODO'lu TODO yöneticisi?


3

Linux makinelerimde KDE4 kullanıyorum, çok kullandığım araçlardan biri de KOrganizer . Hiyerarşik (iç içe geçmiş) görevleri destekleyen TODO listesini seviyorum.

Birisi Mac için benzer bir uygulama önerebilir mi? CalDAV sunucusuyla senkronize edebilseydi, bu harika olurdu. Şimdiye kadar böyle bir araç bulamadım.


Farklı sormaya hoş geldiniz! Buradaki herkesin KOrganizer'ı tanıdığını varsaymazsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Aradığınız işlevselliği daha ayrıntılı olarak açıklamak (örneğin, belki örnekler de dahil olmak üzere) sorusunu uzatabilir ve ayrıca daha önce bakmış olduğunuz araçlardan ve neden gereksinimlerinizi karşılamadıklarından bahsedebilir misiniz?
nohillside

Gereksinimlerimi belirledim - hiyerarşik TODO ve tercihen CalDAV desteği (doğrudan veya Mac OS takvimleri aracılığıyla - vCalendar desteği hakkında daha fazlası). Belki de daha açık olmalıyım. Teşekkür!
Kod Ressamları

TaskPaper iç içe görevleri destekler, ancak CalDAV ile kullanılıp kullanılamayacağını bilmiyorum.
Lri

Yanıtlar:


2

Bu, aradığınızdan daha fazla olabilir, ancak OmniFocus , belirtilen gereksinimlerinizi karşıladığının farkında olduğum en iyi çözüm.

İç içe görevleri yapar. Eğer bir İşlerin Yapılmasının hayranıysanız, OmniFocus burada açıklanan iş akışına oldukça aşina olacaktır. Eğer GTD'ye dahil değilseniz, OF hala işe yarıyor, ancak terminoloji çok net görünmeyebilir.

CalDAV'ı değil WebDAV'ı destekler. Kendi CalDAV sunucunuzu kullanıyorsanız, burada iyi olabilirsiniz. Senkronizasyon (zorunlu olarak CalDAV senkronizasyonu olmazsa) gerçek hedefiniz ise, Omni Grubu tüm müşterileri için uygun olan bir Omni Senkronizasyon Sunucusuna sahip ve iyi çalışıyor.

Ayrıca, genel olarak iyi değerlendirmeleri olan iPhone ve iPad için OmniFocus uygulamaları da bulunmaktadır.


OmniFocus'un dezavantajı, ücretsiz olan iCal, Reminders ve Wunderlist’in aksine oldukça pahalı olmasıdır.
bluewoodtree

Olumsuz tarafı ile aynı fikirdeyim, ancak OP'nin belirtilen şartlarını yerine getirme şansına sahip. "Ücretsiz" veya "ucuz" belirtilen bir gereklilik değildi. Çözümüm belirtilen gereklilikleri sağladığından ancak pahalı olduğu için reddedildiysem, bu oldukça adil değil gibi görünüyor. : /
nadyne

Gerçekten de, OmniFocus değeri için çok pahalı, ama aşağı oylama nedeni değil! Sonra beni oy :) :)
Kod Ressamlar

0

Önerim, her ikisini de ayrı tutmak olacaktır: TODO-List yöneticisi ve takvim uygulaması.

Dahili iCal'ı Mac'inizde takvim uygulaması olarak öneririm. Burada, Linux makinenizdeki başka bir takvim uygulamasıyla senkronize etmek için Google Takvim gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz.

Farklı mobil platformlar için de kullanılabilen gerçekten iyi bir TODO liste yöneticisi istiyorsanız, WUnderlist 2'yi tavsiye ederim, ayrıca tarayıcınızdan kullanabileceğiniz güzel bir web arayüzüne sahiptir, bu yüzden yüklemenize gerek yoktur: http : //www.6wunderkinder.com/wunderlist


Zaten iCal kullanıyorum ve senkronizasyon için kendi sunucumu kullanıyorum (açık kaynaklı SOGo projesi) - oldukça iyi çalışıyor. Gerçekten sadece TODO'ları yönetmek / senkronize etmekle ilgileniyorum.
Kod Ressamları

VCalendar standardının TODO'ları - VTODO nesnelerini desteklediğini lütfen unutmayın. Birçok araç tarafından destekleniyor, ancak ne yazık ki iç içe TODO'ları destekleyen tek bildiğim KOrganizer.
Kod Ressamları

TODO'larınızı bir takvim uygulamasında bulundurmanız gerekli mi? Gerçekten bunun için özel bir uygulama kullanmanızı öneririm.
bluewoodtree

1
Temel olarak Reminders, hatırlatıcılarını temsil etmek ve senkronize etmek için CalDAV'ı kullanan uygulama (10.8'de tanıtılmıştır) vardır. Sadece hiyerarşik şeyleri özlüyor. Sanırım @CodePainters'ın istediği SW türü.
Percival Ulysses

@Percival Ulysses - kesinlikle, işte bu! CalDAV'ı kullanmak istiyorum, böylece mevcut kurulumum üzerinde senkronize oluyor ve aslında Hatırlatıcılar iyi çalışıyor - eğer sadece düz bir liste olmasaydı :)
Code Painters
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.