Lion'u bir USB sürücüye takarken problemler


2

Lion’u bir USB sürücüye yüklerken sorun yaşıyorum.

Bir Lion MacBook Pro'da 'Install Mac OS X Lion.app' uygulamasını kaydettim, uyguladım ve USB sürücüsünü kurulumun hedefi olarak seçtim.

Sürecine birkaç dakika içinde makine yeniden başlatılır ve 'Giriş Yok' işareti çıkar.

Bu noktadan sonra yapabileceğim tek şey bir NVRAM sıfırlaması ve ardından makinenin işletim sistemine geri yükleme. USB sürücüye baktığımda, yaklaşık yarım düzine dosya içeren bir 'Mac OS X Veri Yükleme' klasörü var.

USB sürücü 1 bölüm, Mac OS X Genişletilmiş (Günlük), GUID Bölüm Tablosu şeklinde biçimlendirilmiştir. Bilgi Al -> Paylaşma ve İzinler altında, Bu birimdeki Sahipliği Yoksay seçeneğinin işareti kaldırıldı. İki farklı marka sürücü denedim: Integral 16G ve Kingston Data Traveler 16G.

Yapmaya çalıştığım şeyin çalışması gerektiğini tahmin ediyorum - insanlar aynı fikirdeler mi? Nerede yanlış gittiğim konusunda bir fikrin var mı?

(sadece netleştirmek için, bir USB yükleme diski oluşturmaya çalışmıyorum, aslında OSX'i USB diskten çalıştırmak istiyorum)


USB sürücüsünün> 8GB (güvenli olması için 16GB) olması ve aşağıdaki bağlantıdaki talimatlara göre biçimlendirilmesi koşuluyla, işlem istediğiniz gibi çalışmalıdır. Thumbdrive'ı nasıl biçimlendirdiniz? macs.about.com/od/diyguidesprojects/ss/usbflash_3.htm
Macrod

Kabul ediyorum, bunun bir boyut veya format problemi olması gerekiyordu. 64 Gb flash sürücü kullanarak benim için mükemmel çalıştı
bluewoodtree

önerileriniz için teşekkürler, evet, sürücüyü bu talimatlara göre formatladım. Açıklığa kavuşturmak için soruya biraz daha ayrıntı ekleyeceğim. En azından yapılabileceğini bilmek güzel! Belki bununla ilgili bir sorun olup olmadığını görmek için farklı bir USB sürücüsü deneyeceğim.
Damian Helme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.