Tek bir USB sürücünün ses görüntüsünü özelleştirebilir miyim?


3

USB anahtarımı taktığımda, masaüstümde şu simgeyi görüyorum:

çıkarılabilir disk

Bunu özelleştirmek istiyorum, böylece masaüstündeki ve Finder'daki görüntü fiziksel USB anahtarına benzeyecektir.

Resmimden bir simge oluşturmak için çevrimiçi bir resim dönüştürücüsü bulabildim ve başarılı bir şekilde "bilgi al, kopyala simgesi, yapıştır" simgesini kullanabildim. Gördüğünüz gibi, en sağdaki bilgi penceresi simgenin kendisi içindir ve bu görüntüyü bir klasör olan orta bilgi penceresine kopyaladım: Klasör simgesine kopyalanan simgesi

Aynı kopyala-yapıştır tekniğini sürücünün kendisine (en soldaki bilgi penceresi) uygulayarak tamamen farklı sonuçlar alıyorum: birim simgesine kopyalanan simgesi

Neyi yanlış yapıyorum burada? Bu sorunu gidermek için bir saat harcadıktan sonra (SetFile ile uğraşmak, .VolumeIcon.icns dosyasını vb. Kopyalamak gibi), ayrıca şunu da sormam gerekiyor: mümkün olan şey nedir?

(CandyBar adlı bir programa baktım, ancak bireysel sürücüler için değil, TÜM sürücüler için görüntüyü değiştirirdi; bana yardımcı olmaz)

İşte bir .icns dosyasını sürücü simgesine sürüklemeye çalıştığımda olanlar: icns dosyalarıyla aşk yok

Yanıtlar:


2

PNG resminizden bir simge dosyası (.icns) oluşturun. Simge dosyasını oluşturmak için Icon Composer.app (zaten sahipseniz) kullanın veya yeni, resmi olarak onaylanmış aracı bu StackOverflow sorusundaiconutil açıklandığı şekilde kullanın . Simge dosyasını oluşturduktan sonra dosyayı, PNG dosyasındaki gibi sürücünün dosya bilgileri penceresine sürükleyin / bırakın.


O hala çalışmıyor . Kuşkusuz, çevrimiçi bir dönüştürücü kullandım çünkü bu kadar çok resim yapmak ve komut satırı aracını kullanmak için çok tembelim. Buradaki sorun bu olabilir mi? Yine, bu simge dosyası diğer klasörlerde çalışır ... sadece bu sürücüde değil.
Ian,

Bu kısa makaleyi okuyun. macapper.com/2007/04/21/how-to-create-custom-icons-for-your-mac . Önemli olan "Icon Composer bizi neredeyse kullanılabilir olan bir ICNS dosyası ile terk ediyor. Artık ICNS'i, kolayca ICC22src ile yapılabilecek bir RSRC dosyasına dönüştürmemiz gerekiyor. Sadece uygulamayı açın, ICNS dosyasını açın ve RSRC'yi nereye kaydedeceğinizi soracak. "
HairOfTheDog0

Sürücüyü aynı dosya sistemine (bir bölüm, Fat32) yeniden bölümledim ve yeniden biçimlendirdim ve şimdi çalışıyor. Sihirli. (Sorun anında USB sürücüsündeki tüm dosyaları bile geri yükledim.)

Sorunun ne olduğu veya bir daha olacağı konusunda hiçbir fikrim yok, ancak sürücü şu anda uygun simgeyi gösteriyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.