İOS Ayarları → Genel → Kullanım ne anlama geliyor?


3

Aşağıdaki resimde, iOS uygulama adının yanında bazı rakamlar gösterir.

Bunun ne anlama geldiğinden emin değilim. Bu, uygulamam tarafından kullanılan ağın veya disk alanının kullanıldığını mı gösteriyor?

Sorun benim app telefondaki herhangi bir veri kaydetmiyor olmasıdır. Sadece interneti kullanıyor ve tüm verileri sadece internete kaydediyor, ancak bu sayı hala artıyor…


CRDave sitesine hoş geldiniz, Herkesin bunun hangi kısımlarının burada olduğunu ve hangi kısımlarının olmadığını tartışmasına yardımcı olmak için Farklı Meta İste 'yi açacağım .
bmike

Yanıtlar:


4

Bu, uygulamanın telefonda depoladığı veri miktarının yanı sıra uygulamanın boyutudur. Bir uygulama veri kaydetmiyorsa, bir tür veriyi önbelleğe alıyor olabilir.

Kod düzeyi ayrıntılarına girmeden, bu Depolama bölmesi, iOS'un her bir belirli uygulamayı ve tüm dosyaları, geçici dosyaları, tercih dosyalarını, önbellekleri ve diğer varlıkları çalışır şekilde depolamak için kullandığı sanal alan (dizin) tarafından kullanılan alanı gösterir.

Herhangi bir iOS kullanıcısı, PhoneView gibi bir araç kullanarak her uygulama için depolamanın bir kısmına bakabilir ancak tüm dosyalara gerçekten bakabilir ve hangi klasörlerin ve dosyaların Testing_demo uygulamasının 36.5 MB'ını (örneğin) oluşturduğunu belirleyebilir. iOS cihazını jailbreak ve dosya sistemini doğrudan ölçmeniz ya da uygulamanız tarafından yapılan yazıları analiz etmek için Xcode'daki profilleme araçlarını kullanmanız gerekir.


... veya bir bellek sızıntısı
yokuş yukarı

@patrix Yorumun için teşekkürler ama seni anlayamıyorum. ARC kullanıyorum. Kabarcıklı olarak açıklar mısın?
CRDave

Sadece, Kirk bellek sızıntısı tarafından listelenen sebeplerin yanı sıra, artan bellek kullanımı için başka bir neden olabileceğini belirtmek istedim. Ayrıca bunu ARC ile alırsınız ancak programlama soruları burada açıktır. StackOverflow bunun için daha iyi bir yer olurdu.
nohillside

Kapsam / developer / Yığın Taşması konulu tartışmaya meta üzerinde başlayalım
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.