Spotlight'ı 320 kbps'de kodlanmış tüm MP3'leri bulmak için nasıl kullanırım?


2

Müzik koleksiyonumda daha fazla yer kazanmak için, tüm CBR (sabit bit hızı) 320 kbps MP3'ü VBR'ye (değişken bit hızı) dönüştürmek için XLD kullanmak istiyorum .

Spotlight'ı 320 kbps MP3'ün tümünü belirli bir klasörde bulmak için kullanabilirim, böylece hepsini seçip XLD'de açabilirim (ve böylece dönüştürebilirim)?

PS

Yazdığımdan beri tüm Flac dosyalarını bulmak kolaydı .flac.

Açıkçası, 320 kbps MP3 olan tüm şarkıların bir listesini almak için iTunes'u kullanabilirim, ancak oradan açamıyorum.


Bazı istenmeyen danışma - transkode kayıplı ses edilir tavsiye asla . Yanlışlıkla, LAME MP3 kodlaması% 50-70 arasında kayıplıdır (bunun için kesin bir kaynak bulamadım, ancak bu numaralar müzik ve torrent forumlarında sıkça referanslanmış gibi görünüyor), bu da 320CBR'den V0'a dönüşümünüzün olabileceği anlamına geliyor potansiyel olarak% 50-70 oranında ek kalite kaybı meydana getirir. Bütün bunlar% 10-25 daha küçük dosyalar için. Başlangıç ​​diskinizde yer açmak için TuneSpan gibi bir uygulamayı kullanmayı düşünün .
ian.pvd

Yanıtlar:


1

Mdfind kullanarak:

mdfind 'kMDItemFSName=*.mp3&&kMDItemAudioBitRate=320000'

Veya arama sözdizimi:

kind:"mp3 audio" AND bitrate:32000

Bkz. Https://superuser.com/questions/51122/how-to-search-with-spotlight-more- .mdfind 'kMDItemFSName=*.mp3&&kMDItemAudioBitRate=320000'mükemmel çalışıyor gibi görünüyor ama tüm bu dosyaları özellikle XLD'de Terminal'den nasıl açabilirim?
hobbes3

Gibi bir şey ile biraz yaklaştı mdfind 'kMDItemFSName=*.mp3&&kMDItemAudioBitRate=320000' | grep '/ORGANIZED' | xargs -0 open -a XLD. Ama bu işe yaramadı.
hobbes3

Xargs bununla komutunu değiştirin: while IFS= read -r f; do open "$f" -a XLD; done.
Lri

4
  1. Finder'ı açın ve pencerenin sağ üstündeki Spotlight / Search'ü kullanın.
  2. Arama çubuğuna .mp3 yazın; Finder, Dosya Adları (Ad eşleşir: .mp3), Çeşitler (MP3 Ses), İndirilen (...)
  3. Öneri açılır penceresindeki Türler bölümünün altındaki MP3 Ses türünü seçin.
  4. Ana Bulucu araç çubuğunun altında ve Arama sonuçları (Bu Mac) (Kullanıcı girişi) (Paylaşılan) Kaydet düğmesi (sağ tarafta) ve + simgesi gibi seçeneklerin bulunduğu arama sonuçlarının üstünde görünen ikincil bir araç çubuğu vardır.
  5. Bu araç çubuğunun en sağındaki Artı simgesine tıklayın. Bu, geçerli aramaya uygulayabileceğiniz filtrelerin / özniteliklerin bir listesini verecektir. Örneğin Tür, dosya boyutu, yaratma tarihi vb
  6. Filtre türü menüsünden "Diğer ..." seçeneğini seçin ve "Ses bit hızı" özelliğini etkinleştirin.
  7. Şimdi eşittir koşulu olan yeni etkinleştirilen "Ses bit hızı" özelliğini seçin ve değer olarak 320000 değerini girin.

320kbps bit hızında kodlanmış dosyaların bir listesini göreceksiniz.

128kbps olan dosyaları görmek için değeri 128000 olarak değiştirin.


Bu "Ses bit hızı" çok hatalı görünüyor. Herhangi bir sayı yazmaya başladığımda, bazı şarkıları otomatik olarak kaldıracağını fark ettim. Spotlight'ın yazdığımda (3'ten büyük bit hızı), filtre uyguladığı belirli bir şarkıda iTunes'ta 192 kbps bit hızı vardı. Ayrıca 320000 veya 300000'den büyük yazılar, 320 kbps mp3lerin hiçbirini göstermez.
hobbes3
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.