Thunderbolt ekran standımı tekrar takamıyorum


2

Ekrana bir dokunuş bindirme cihazı yerleştirmek için standı Thunderbolt monitörümden çıkardım (kaplamayı takmak için ekranı düz bir şekilde yerleştirmek gerekiyordu)

Şimdi standı tekrar takmaya çalışıyorum ve torx vidalarını tutan flanşı monitörün içine geri döndüm. Bu noktada "kapalı" konumda kilitlenmiş gibi görünüyor.

Mandalı üstte bir kredi kartıyla serbest bırakabilirim, ancak flanş geri çıkmıyor. Torx vidalarının tekrar açtıkları flanşı nasıl tekrar açacağımı bulamıyorum, böylece standı tekrar takabiliyorum.

Herhangi bir yardım? Bu soruyu internette birkaç başka insan görüyorum ama cevap yok. Flanş iki pozisyonda kilitlenmiş gibi görünüyor ki “açık” olan vida delikleri ortaya çıkıyor ve şimdi mayın sıkışmış durumda “kapalı”.

Teşekkürler

Yanıtlar:


3

Bunu daha yeni deneyimledim ve çevrimiçi ortamda bir şeyler bulmak için çok zaman geçirdim, bu yüzden cevaplayacağımı düşündüm.

Flanş muhtemelen düzgün bir şekilde sıkışmamış, sadece çok, çok gerilmiş. Torx vida deliklerinden ikisine iki adet kalın kalın sicim geçirdim. Daha sonra serbest bırakma mekanizmasını çalıştırdım ve sicim üzerine gerçekten sert bir şekilde çekildim . Mesela, gerçekten zor, muhtemelen ihtiyaç duyması gerektiğini düşündüğünüzden daha zor. Sicim sadece tek parçalik dişim varken koptu.

Bu yeterli olmalı. Çıktıktan sonra yerine oturması gerekir ve normal bir şekilde devam edebilirsiniz.


Bu öneri için çok teşekkür ederim! 4 kablo bağı kullanarak sona ermiştim (2 tanesi üzerimde kaldı). Telleri deliklerden çekmeye yardımcı olmak için iğne burunlu pensleri kullanın, daha sonra bunları birleştirdikten sonra hepsini yukarı çekmek için düzenli katlar kullanın.
fent

Güzel. Sizin için de aynı şekilde çalıştığını bilmek güzel, ve kablo bağlarının 2'sinin kırıldığından emin olmak gibi. Başlangıçta çekmeyi ve "bu kadar zor olamaz, yanlış bir şey yapmalıyım" derken hatırlıyorum. Menteşe standın eğrisi üzerinde çalıştığından, standın büyük bir kaldıraç kullandığı ve yayın gerçekten aşırı gerginlik altında olması gerektiğini düşünüyorum.
WildGunman

1

Destek için bir elma dükkânına götürdüm ve bana yardım etmediler. İlk defa elma desteği yüzünden kızgınım. Onlardan daha fazlasını beklerdim.

Standın kaldırılmasının, garantiyi geçersiz kılan montior'un standart dışı bir kullanım olduğunu ve sorunu denemek ve düzeltmek için bana 250 dolar borç almak istediğini iddia ettiler. Ekrana 3 - 5 gün ihtiyaçları vardı ve bana nasıl düzelteceklerini açıklayamadılar ....

Kötü müşteri hizmetleri imo.

Bu yüzden kendim düzelttim. Bu açıklamayı http://www.ifixit.com/Teardown/Apple+Thunderbolt+Display+Teardown/6525/1

Ev deposuna gittim ve iki ağır vantuz satın aldım (bunlar: http://www.homedepot.com/p/QEP-4-7-8-in-Suction-Cup-for-Handling-Large-Non-Porous -Tile-75000Q / 100119050 # .UZG_7CtAR90 )

10 dakika içinde ekranı açtım. Daha sonra standı ekranın arkasındaki açıklığa takabildim ve standı sabitlemek için iki vidayı vidaladım. (Onları ekranın içinden sıkıştırdım.

Sonra mandalı tekrar sıkıp, flanşı hareket ettirerek standı (iki vidayla tutturulduğundan beri) taşıyabilirim.

Ekranı açmaktan kapatmaya kadar tüm süreç 20 dakika sürdü. Bu Apple mağazasının bu kadar kolay olması gerekirdi sanırım bu tür ekranları nasıl açtıklarını görmekten eminim (iMac ekranları aynı şekilde çalışır) sık sık sanırım.

Her neyse, umarım bu benim olduğum yerde kalmış bir başkasına yardım eder.

Not: Ekranı açmanız garantinizi geçersiz kılar (Ancak, Apple benim açımdan kalkmamın zaten garantimi geçersiz kıldığını iddia ediyor .....) 


Garanti, işçilik ve parçalar için geçerlidir. Dükkanın sizinkinden önce tamir etmesi gereken birkaç Mac varsa, bu sizin tezgah zamanınızı bulmada belirtilen süreyi açıklar. Belki de öfkeniz, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri alma yoluna girmiştir ya da teklifin kapsamını kaçırmış ve işleri bozmak yerine "en kötü durum" olup olmadığını kaçırmışsınızdır. Belirtilen miktardan çok daha az sayıda onarım olduğunu gördüm. İyi teknik bilgi için +1, ilgisiz yan hikaye için -1.
Sehpayı

1

Teşekkürler WildGunman! Mac monitörümü yeni bir üçüncü taraf standına monte etmeye çalışırken kendimi aynı durumda buldum ve orijinal Mac standını çıkardıktan sonra flanşın monitörün içinde bulunduğunu gördüm. Bu sorunu kendiniz önlemek istiyorsanız, vidaları çıkarmadan ÖNCE bu konuma kilitlenmeleri önemlidir. WildGunman’ın tarif ettiği aynı tekniği kullanarak onu çıkarabildim. Flanştaki deliklerden ikisini, her iki tarafta bir tane olmak üzere iki adet ağır iş ipi parçası geçirdim. Bunu yapmak için önce delikten bir miktar olta geçirmem gerekiyordu, onu bir ipe bağladım ve sonra ipi içinden geçirdim. İğne burunlu küçük bir pense delikleri açmaya yardımcı olur. Bir kez flanşta ipin halkalarıyla geçen iki delik vardı. Flanş serbest bırakmayı plastik bir kartla çalıştırırken ipi yukarı çektim. Flanşı çıkarmak için yavaşça ama sıkıca çekmeniz gerekir. Sonunda, kalacağı poz pozisyonuna kilitlenmesi gerekir. Dizeleri çıkarın ve hepinizin ayarlanması gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.