İPad'e bağlandığında Apple Kablosuz Klavyedeki özel işlev tuşlarını devre dışı bırakın


1

Şu anda iPad ile Bluetooth üzerinden bağlanmış bir Apple Kablosuz Klavye kullanıyorum. Bununla birlikte, klavyeyi yanlışlıkla sırt çantama koymama alışkanlığım var; burada işlev tuşları yanlışlıkla basılıyor. Bazen, vurur ▶ || iPad’imin müzik çalmaya başlamasına neden olacak bir tuş. Tüm klavyeyi kapatmadan işlev tuşlarını devre dışı bırakmak için yine de var mı?

Yanıtlar:


4

Bildiğim kadarıyla, bir iPad'e bağlı olan fonksiyon tuşlarını yönetmenin bir yolu yoktur. İPad'inizi kullanmayı bıraktığınızda (pil ömrü için de iyidir!) Ya da klavyenin kendisini kapatırken daha iyi seçenekleriniz bluetooth'u kapatmak olacaktır.


1

Aynı sorun. benzer, ancak daha hızlı ve daha kolay bir çözüm: kapatmak için (ve daha sonra bluetooth tekrar açmak) sistem tercihlerine girmek çok uzun sürüyor.

Klavyeyi kapatmak için klavyenin güç düğmesini yeterince basılı tutun (sadece uyku moduna geçirmeyin). Bu şekilde, çalma düğmesi yanlışlıkla tıklanırsa iPad'i etkinleştirmez. Daha sonra, sadece klavyeyi açabilirsiniz ve gitmeye hazırsınız (ve yazıyorsunuz).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.