Bir mac üzerinde tüm ağ nasıl görülür?


2

Elma dünyasında yeniyim ve bazı "nasıl yapılır" öğelerini öğreniyorum. Aradığım şeylerden biri, "ağ merkezi" nin Microsoft eşdeğeridir.

Her şey mac ağımda çalışır. Ancak, ağdaki tüm cihazları görmek istiyorum. Mesela tüm Sonos cihazlarım. Bir şey çalışmıyorsa, Windows'taki ağ genel görünümünü hızlı bir şekilde açmak ve ağda en azından görünür durumda olan tüm aygıtları görmek için kullandım.

Bunu Mac'te nasıl yaparım?

Yanıtlar:


2

Finder'da, Komut Yukarı tuşuna art arda basarak veya başlık çubuğundaki geçerli klasör adına sağ tıklayıp alt girişi seçerek mevcut en yüksek seviyeye gidin.

Bu konumdan ("Arnoud Macbook Pro" veya benzeri bir şey), "Ağ" adlı bir klasör görmelisiniz. Bu size çeşitli ağ paylaşımlarını gösterecektir.

Ağda reklam veren her cihazı görmek için , tüm kayıtlı zeroconf cihazlarını gösterecek olan Bonjour Tarayıcısına göz atın.


İki cevap için teşekkürler. Bonjour Tarayıcısını indirdim ve bu şimdi Apple TV ve Ağ Yazıcımı da gösteriyor. Her ikisi de Finder'da Ağ altında görünür bir standart değildir. Hala özlediğim şey, mükemmel çalışan 8-ish Sonos cihazlarım (onları hala ağdaki Windows dizüstü bilgisayarımdan ağda görebiliyorum) ama Mac'imden görünmüyor. Başka fikrin var mı?
Arnoud

Sonos cihazları UPnP kullanarak Bonjour kullanmıyor (benim hatam). OS X bunu kutunun dışında desteklemiyor, bu yüzden onlara müzik göndermek için bir UPnP istemcisine ihtiyacınız var. PS3 Media Server'ı deneyin veya Mac için Sonos yazılımını sonos.com/support adresinden kullanın
user2664470

Aha, bu çok açıklar. Sonos sunumlarında bir şeyler yapmak istemiyorum, sadece onları görmek istiyorum. Bu, her şey için geçerlidir (ağ yazıcım, Apple TV, Wifi üzerinden iPhone vb. Bağlı). Protokollere bakılmaksızın beni tüm ağa çeken, bildiğiniz bir yazılım yok mu? Sadece bir bakışta Microsoft'un Ağ Merkezinde olduğu gibi bir bakış açısı var mı? Gerekirse böyle bir uygulama için bir kaç euro bile ödemeye razıyım.
Arnoud

Bu ses belki garip ama bir şeyin işe yaramaması durumunda her zaman başlangıç ​​noktam olmuştur. Örnek: yazıcıdan çıktı alınamıyor, ilk önce yazıcının ağda hala doğru bir şekilde yer aldığını, Sonos bölgelerinden birinin çalışmadığını kontrol edin, ilk önce ağa hala doğru bir şekilde dahil olup olmadığını vb. Kontrol edin. Teşekkürler.
Arnoud

Ben şimdi "IP Tarayıcı" adlı bir uygulama bulundu. İstediğim şeyi yapıyor gibi görünüyor: bana tüm ağın ve o ağa bağlı her şeyin bir resmini ver. Ancak değerlendirme yok. Bu forumda bu APP ile herhangi bir deneyim ya da daha iyi bir alternatif?
Arnoud,

1

Zaten ağda olmanız koşuluyla, sadece bir Finder penceresi açın ve sol bölmedeki SHARED altına bakın. Alt ağınızdaki tüm bilgisayarlar, bilgisayarlarda paylaşılan paylaşımları olması koşuluyla orada görünmelidir.

Sunucularınıza ve öğelerinize bağlı olarak, AFP'yi (Apple Dosyalama Protokolü) veya SMB'yi (Sunucu Mesaj Bloğu) etkinleştirmek için yapılandırmanız gerekebilir.

Bazı garip durumlarda güvenlik duvarı diğer cihazları engelleyebilir, bu yüzden yukarıdaki çalışmazsa kapatmayı deneyin.


Ben şimdi "IP Tarayıcı" adlı bir uygulama bulundu. İstediğim şeyi yapıyor gibi görünüyor: bana tüm ağın ve o ağa bağlı her şeyin bir resmini ver. Ancak değerlendirme yok. Bu forumda bu APP ile herhangi bir deneyim ya da daha iyi bir alternatif?
Arnoud,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.