İPhone'da hücresel ağı kapatma / açma (Bluetooth araç kiti tarafından tetiklenir)


1

Bir arabaya (MMI ve Bluetooth Mobil Telefon arayüzüne sahip Audi A7) ve çift SIM kartlı bir iPhone'a (2. SIM araca takılı) sahibim. Arabam başladığında (ve 2. SIM'im devreye girdiğinde) iPhone'umun hücresel şebekesinin otomatik olarak kapatılmasını istiyorum (artık arabada radyasyon yok). Bluetooth'um hala devam etmeli (kişilerimin arabamla senkronize edilmesine ihtiyacım var). Geçerli günlük işlemim aşağıdaki gibidir:

  1. aracı çalıştırırken: iphone'u el ile uçak moduna getirin ve sonra tekrar el ile bluetooth'u açın (uçak modu nedeniyle de devre dışı bırakıldı).
  2. aracı durdururken: uçak modunu manuel olarak kapatın ve ilk dual-sim kartımı tekrar aktif hale getirmek için bir arama yapın (örneğin sesli posta).

Bunu otomatikleştirmenin bir yolu var mı? Veya uçak modunu etkinleştiren / devre dışı bırakan bir tür iPhone profili yapılandırabilir miyim? bluetooth (daha az manuel işlem yapmak için).


1
Bunu yapmaktan şüphesiz bir iPhone ile mümkün olmadığından şüpheleniyorum, ancak% 100 emin değilim.
Ricardo Sanchez-Saez

Yanıtlar:


1

Bir hapishane iPhone, ile SBProfiles ve SBSettings Birden fazla işlemi farklı durumlara gruplamak için profilleri kullanabilirsiniz. Dezavantajı ise arabaya girip çıkarken profilleri manuel olarak değiştirmeniz gerekiyor.

  1. Cydia'dan kurulmuş SBProfiles ve SBSettings olduğundan emin olun.

  2. SBProfiles'i açın. Varsayılan olarak birden fazla profile sahip olmalıdır; Default ve Car onların arasında. seçmek Car ve sonra Toggles. Sürüklemek Airplane ve Bluetooth için On Bölüm. Emin olun Airplane üstünde Bluetooth, aksi takdirde Airplane dönecek Bluetooth geri bas.

  3. Ardından geri dön Car ve seç Done üst çubuktan. seçmek Default ve sonra Toggles. Sürüklemek Airplane için Off bölüm (ve Bluetooth, arabanın dışında ihtiyacınız yoksa).

  4. seçmek Settings alt sekmelerden. seçmek Activation Method(s) altında Profile Switching. Burada, aktif olmak için profil seçimini tetikleyen eylemleri seçebilirsiniz. Bence varsayılan Short Hold arasında Sleep Button.

Şimdi, sen beklettiğinde Sleep Button Ekranı kapatmaktan biraz daha uzun, ancak iPhone'u kapatmak için yeterince uzun değil Car profili açık ve Bluetooth açık olsa da cep telefonu açık durumdadır. Veya seçin Default hücreyi tekrar açmak için. Bence, onu otomatikleştirmenin bir yolu olmadıkça, aramayı hala yapmanız gerekecek.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.