Hedef Görüntüleme Modunda klavye ve fare nasıl paylaşılır?


3

Son zamanlarda MacOS için, kablosuz klavye ile fareyi farklı bilgisayarlar arasında paylaşma fırsatı sağlayan mükemmel bir yazılım keşfettim. Buna Teleport denir ve oldukça düzenli çalışır.

Mesele şu ki bu özelliği iMac ile hedef ekran olarak kullanmaya çalışıyorum ve hedef ekran moduna geçtiğimde imleci macbook'umda kayboluyor ve bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum.

Soru - fareyi ve klavyemi Hedef Görüntüleme modunda nasıl paylaşabilirim "Hedef görüntüleme modunda" ifadesiyle, imleçler Hedef Görüntüleme moduna geçmeden önce macbook'a ışınlanmışsa, mod değiştirildikten sonra orada kalırsa demek istiyorum). Teleport ile (zaten ekosistemimde olduğu için tercih edilir) veya onsuz.

UPD: Şu anda sadece bir cihazda bluetooth ve diğer cihazda da açıyorum. Bu çözüm ile ilgili tek sorun, tüm giriş aygıtlarımın kablosuz olması ve bu yüzden bluetooth değiştiremem (MacOS bunu yapmayı reddediyor). Bu yüzden sadece bu amaçla bir USB fareye taktım.

Yanıtlar:


4

Bu sorunu bir Griffin PowerMate (temelde bir USB kablolu düğme) ve Bluetooth'u iMac üzerinde kapatmak için bazı AppleScript kullanarak, klavyeyi ve fareyi serbest bırakarak MacBook'umun (TDM yoluyla bağlanmış) kullanmasını sağladım.

Çok pürüzsüz (standart olmayan bir şey için olabildiğince pürüzsüz). MacBook'umu yalnızca iMac'e bağlıyorum, klavyede cmd + F2 tuşlarına basın, ardından Bluetooth'u devre dışı bırakmak ve MacBook'un kullanımına izin vermek için düğmeye dokunun. İşim bittiğinde, TDM'yi çıkardım, MacBook'u kapatın ve klavyeyi ve fareyi iMac'in Bluetooth'una yeniden bağlamak için düğmeye tekrar basın.

Ayrıntılar burada - başka birine faydalı olacağını umuyorum: http://jamesholland.com/post/80600076762/hacking-mac-os-x-to-toggle-bluetooth-for-better-target

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.