Raspberry Pi sürekli 7/24 koşmak için uygun mu?


312

Bazı temel otomasyon ve istatistiki jenerasyon (örneğin, netstats üretmek, pvoutput.org'a yüklemek) ve ayrıca yayılabilecek diğer önemsiz toplu işleri yapmak için başsız bir makine çalıştırmak istiyorum.

RaspPi öncelikle bir öğrenme aracı olarak tasarlandığından,% 100 çalışma süresi için hala iyi bir aday mı? Ünitenin sınıf dostu tasarımının bu tür operasyonel parametrelere kendini kattıp atmadığından emin değilim (yani 'çocuklardan uzak' tasarım = daha sağlam; okul dersi boyunca çalışacak şekilde üretilmiş bir cihazdır).

Bu sorunun amaçları doğrultusunda, RaspPi'nin bir kasada bulunduğunu ve “güvenli” bir çalışma ortamında (iç mekanlarda) bulunduğunu varsayıyorum.

-

21 Eki 2012 : Burada yararlı bir konu var: SD kart ömrü: SD kartımın ömrünü nasıl uzatabilirim?


12
Yaklaşık yedi haftadır bir web sunucusu olarak benimkileri yeniden başlatmadan çalıştırıyorum, bu nedenle donanım kararlı çalışabiliyor. Sanırım ne kadar süreceği başka bir konu.
saat

2
Güç kaynağını değiştirmeden önce 20 günlük bir çalışma süresi aldım.

2
@SimonMandy güç kaynağınız tam olarak neydi ve Pi hangi işlevi gerçekleştirdi?
MDMoore313

8
Dijital reklamcılık amacıyla son 2 + yıl boyunca yüzlerce Pi kullandık. Çoğunlukla 24/7, düzenli (programlanmamış) elektrik kesintileriyle çalışıyorlar. Ölü olarak geri dönen yaklaşık 5 birim vardı, neden ayrıldıklarından tam olarak emin değil, dış kaynaklı zararlı faktörler yüzünden olabilir. Genel olarak çok kararlı bir platform. Verilmiş, bizim birimleri sık sık SD'ye yazmaz.
EDP

1
Şu anda birkaç aydır 3 kişi çalışıyor, biri bilgi radyatör, diğeri kombine BT, Airplay ve Squeezebox kablosuz hoparlör :-( eksik google cast) -: Şu ana kadarki gibi tahta sabittir kararlıdır.
Roy,

Yanıtlar:


207

Evet kesinlikle.

 • Çok az güç çekiyor
 • Sürekli çalışma süresi gerektiren bir dizi sunucu görevi için kullanılabilir, örn. DHCP Sunucusu
 • Çok az insanın bu şekilde çalıştırılmasıyla ilgili sorunları varmış gibi görünüyor (ve zamanın geçişi şimdi kesinlikle bunun kayda değer olduğu bir noktada)

Tarihsel olarak, düşünebildiğim birkaç olumsuzluk vardı, referans için onları burada bırakacağım:

 • SD kartın kullanım ömrü sınırlı
 • Bazı sürücülerle stabilite sorunları bulabilirsin
 • Sınırlı kaynaklar, bir yerde bir bellek sızıntısı olması veya birden fazla RAM yiyen bir işlem olması durumunda, performans düşmeden ve / veya yeniden başlatma gerekmeden uzun sürmez.

Bu noktaların hepsi şimdi (Haziran 2018), yine de oldukça tartışmalı. Günümüzde uygulamada iyi bir SD kart çok fazla kullanılmadığı sürece sorun yaşamaz, sürücülerle ilgili tüm erken kararlılık sorunları giderilir ve 1GB RAM orijinalden daha fazla yığın oluşturur (orijinal kartlarda 256 MB, ve bunların yarısı GPU tarafından yenildi.)

Hala bir çeşit kritik operasyon için 7 gün 24 saat olması gereken bir cihaz olarak kullanmazdım, ama o zaman yine herhangi bir tüketici sınıfı PC ile aynı.


55
SD kartı sadece önyüklemek için kullanırsanız ve HDD gibi başka bir ortamdan çalıştırdığınızda SD kart sorununu neredeyse tamamen ortadan kaldırırsınız.
Leonardo Marques,

5
@Reonarudo Evet, bu doğrudur, ancak diğer yönlerden fedakarlıkta bulunmanızı sağlayarak - sistem muhtemelen daha gürültülü olacak ve örneğin donanımda daha pahalı olmanın yanı sıra daha fazla güç çekecektir. Her kullanım durumu için önemli olabilir veya olmayabilir, ancak yapılması gereken başka seçeneklerin olduğunu belirtmeye değer.
berry120,

37
SD aşınması muhtemelen bu tür kullanımlarda oldukça abartılı bir konudur. Örneğin, bir kamerada yıllarca haftalarca haftada bir gigabayt veri karta yazma zorluğu yoktur. Bu soru aynı zamanda verinin bir ağ servisine gönderildiğini ima eder, bu da RAM dışında geçici bir depolamaya ihtiyaç duymayabileceği ve tüm kartın normal ömrünü salt okunur şekilde harcayabileceği anlamına gelir. Her n yılda bir yedek tutmak ve kartı yenisiyle değiştirmek de ucuz.
XTL

6
Tipik sunucu yazılımı ayrıca tüm dünyada düzenli olarak 7/24 çalıştırılır ve hafıza / depolama sızıntısı yaratmazsanız, pratikte asla gerçekleşmez.
XTL

3
@XTL Katılıyorum - daha iyi yazılmayan daha ucuz SD kartlarda genel olarak nispeten hızlı bir şekilde ölecekler (kameralarda veya başka bir yerde!) Dezavantajların avantajlardan ağır basacağını sanmıyorum (en azından çoğunluk için) zamanın), sadece dengeli bir bakış açısı sağlamak için onları oraya koymak istedim.
berry120

77

Pi'nin sınırlamaları anladığınız sürece çok iyi bir mikro işlemci yaptığını tespit ediyorum. Teoride flaş bellek sınırlı bir ömre sahipken, pratikte bundan birkaç yıl alırsınız. Üç yıldan uzun süredir SD kartında / / / home'da bulunan ARM tabanlı bir anakartı bir ev sunucusu olarak kullanıyorum ve şikayet etmedi.

Pi ile olan en büyük sorun güç kaynağı. Bir telefon şarj cihazını çalıştırarak, küçük güç aksaklıklarında gezinme kapasitesine sahip değildir. En ufak bir titremede yeniden başladığını gördüm. Elbette, hızlı bir şekilde geri geliyor, ancak bunu daha iyi düzenlenmiş bir güç kaynağı ile ele almak zorunda kalacaksınız veya görevlerinizi yeniden başlatma sırasında kesintiye uğradıkları yerden yeniden başlatabilecekleri şekilde tasarlamanız gerekecek.

Güncelleme , 2013-12-23: ARM tabanlı anakart sunucusundaki kart, buz fırtınası nedeniyle burada bulunduğumuz 24+ saatlik karartmadan sonra en sonunda dağılabilir. Bu tek bir anekdot raporudur ve olduğu gibi alınmalıdır.


8
Bir UPS'ye bağlarsanız, elektrik aksaklıkları daha az problem yaratabilir. Bu, benzer bir kart üzerinde çalışan ağ anahtarı ve yönlendirici için benim çözümüm.
elomage

1
Evet, benimki bir yorum yazdığım günden bu yana bir
UPS'den kaçıyor

Sadece açıklığa kavuşturmak için (doğru okuduğumdan emin olmak için), "eşleşecek kadar uptimes" derken, ayın uptimes mi demek istiyorsunuz?
jefflunt,

1
Hayır, sabit bir şebeke bağlantısına sahipse sorun değil. Toronto’daki sarp kablolar ile bu sadece bir UPS’in çözebileceği bir problem. Ahududu Pi'm yaklaşık 850 mA; 1.2 A biraz ağırdır.
00

2
Bir Pi için, telefonunuza bazı ekstra meyve suyu vermek için yaygın olarak kullanılan bir batarya paketi, Pi'niz için mükemmel bir UPS işlevi görür ve saatlerce çalışabilir.
Maxthon Chan

34

Yaklaşık 10 aydır www.sm0vpo.com için bir web sunucusu olarak, 10,000 elektronik PDF dosyası ve ZIP ve GIF formunda PCB poşet bildiri ile tam olarak belgelemiş olduğum 250 elektronik proje bulunduğunu benim için kullanıyorum.

Yılda yaklaşık 3.000.000 hitim var, bu yüzden küçük RPI'm hem 700.000 hem de hafif ve yoğun trafikte olduğu gibi görülecektir.

Harici USB bağlantısı olmadan RPI'yi "yalınayak" (klavye, monitör veya fare yok) çalıştırıyorum. Sadece bağlantılar SD karttır (SanDisk EXTREME 8GB @ 33Mb / s). Klavye, fare ve bellek çubuğunun RPI'nin kendisi kadar yanabileceğini düşündüm.

RPI bir zamanlar çökmedi, biraz ılık ve% 100 güvenilir olduğunu düşünüyorum. Aynı trafiği çalıştıran bir MS Windoze-XP makinesinin ortalama olarak her ikinci ayda bir, daha düşük trafik yoğunluğu ile yeniden başlatılması gerekiyordu. RPI ayrıca 2.66GHz HP bilgisayardan daha hızlı ancak bunun farklı işletim sisteminin bir işlevi olduğuna inanıyorum (RPi'm LINUX - debian kullanıyor).

Daha fazla bilgi istiyorsanız, size resim gönderebilirim, ancak şu anda ve bir acemi olarak, lighthttpd sunucusundaki net kayıtlara erişemiyorum. Herhangi bir komut sekansınız varsa, SSH terminalime girebilirim, o zaman sahip olduğum tüm bilgileri (ve softare'leri) paylaşmaktan memnuniyet duyarsınız.

FYI - RPI'm IP-Cop (LINUX) donanımına özel bir güvenlik duvarının arkasına gizlenmiş, ancak bir gün bu ATX kartını özel bir RPi sunucusu / güvenlik duvarı için değiştirmeyi umuyorum. Sadece bir bileşen eksik - zaman.


3
"yalınayak" ... belki başsız?
iDug 09

1
"yalınayak" ... belki komando?
EDP

4
Üç yıl sonra nasıl gidiyor? (3/2013 tarihinde gönderildi, şimdi 4/2016) Depolama ve IO kullandığınızdan beri, orijinal gönderinizden bu yana bir hata oldu mu?
06'da

@Harry Makineniz hala "tekme mi" yapıyor?
Life Ted Taylor,

25

Çoğu bilgisayar hareketli parçaları nedeniyle 7 gün 24 saat çalışma için uygun olmadığından RPI'nin herhangi bir problemi olmamalıdır.

Bir makine arızalanırsa, çoğu zaman sabit disk arızası ya da aşınmaya meyilli bazı fanların arızalanması nedeniyle ortaya çıkar.

Bir RPI'de böyle bir aşınma yaşayabilen tek şey SD Karttır, bu nedenle kurulumunuzun RAM işlemine veya yazma işlemlerini biraz daha uzun süre tutabilecek başka bir cihaza yazmasını isteyebilirsiniz. 7 gün 24 saat çalışacak şekilde tasarlanan, USB bağlantılı bir sunucu sınıfı sabit disk gibi bir şey.


13
not suited for 24/7 operations due to their moving parts- Sabit diski kastediyorsunuz (fan arızası bir gösteri durdurucu değil!) - PC’deki tek hareketli parça - Bir HDD’yi kapatmadan 5 yıl çalıştırabilirsiniz ve 5 yıl daha yalvaracaksınız! Bilgisayarlar 7 gün 24 saat çalışabiliyor - bu da onlar için tasarlandı. Sunucular, gerektiğinde sıcak koşullarda% 100 CPU'da çalışacak şekilde yapılmıştır. Sunucuların daha pahalı olmasının nedeni budur. SD kartlar hareket etmiyor ve HDD'lerden daha kötü durumdalar - Cevabınız çöp. Olumlu oy aldığına inanamıyorum. Benden -1 (yanıltıcı ve olgusal olmayan cevaplar) Sunucu sınıfı sabit disk ???
Piotr Kula

3
Bu masaüstü makineyi kullanırken fanın çalıştığını görmek istemiyorum. Yeni makinelerin çoğu doğru cpu temalı algılayıcı devreye girerken donacak ve çökecek, ancak bazı eski makineler aslında bu olduğunda bir kez daha dumanlandı. Yani bu kesin bir şov. Ve bir tüketici HDD'si 7 gün 24 saat de çalışmaya uygun değildir (örneğin batı dijitalden yeşil seri gibi), bazıları ise (örneğin yeni kırmızı seri)
bardiir

24/7 üzerinde çalışan iki Seagate tüketici sürücüsü olan bir NAS'ım ve 7/24 de çalışan dizüstü bilgisayarım var. İş yerindeki iki bilgisayarım da 7 gün 24 saat açık. Bilgisayarların dinlenmesi gerekmez, bu bir efsanedir. Disk sürücüleri yavaş yavaş yıpranır ve bazıları tüm imalatta olduğu gibi bazılarının diğerlerinden daha iyi olduğu gibi erken arıza yapar (yani her şey bir tolerans için yapılır ve aynı değildir). Gerçekten söylemek istediğim bu kadar.
Snellgrove

25

Kendi deneyimim için, RaspPi'mi 24/7 Haziran'dan bu yana güneş sistemimden kayıt yapan verilerim var ve herhangi bir sorun yaşamadım. 12V güneş enerjisi sistemi üzerinden güç sağlamak için bir DC-DC dönüştürücü kullanıyorum ve kutuya bir soğutma fanı yerleştirdim, ancak henüz açılacak kadar sıcak olmadı.

SD karta yazmıyorum, bu yüzden umarım bir başarısızlık noktası olmayacak, sadece 60 saniyede bir uzaktaki bir sunucuya yükleniyor.

Tahtanın çok iyi çalıştığı ve çok az güç harcadığı görülüyor.


8
Bu, 7 ay 24/7 sürekli kullanımdı ve (akıllıca) SD karta yazmadan oldu. Bu cevabı ilk gönderdiğinizden bu yana neredeyse 4 yıl geçti, kayıttan sonra çok daha uzun sürdü mü? (“Hangi güneş sisteminde yaşıyorsunuz?”
Sorusunu

Yukarı bak @BrianDorey en.wikipedia.org/wiki/Solar_System :) hepimiz aynı güneş sistemi paylaşan düşünüyorum. Bunu okuduktan sonra kıkırdadım.
Jonathan Komar

Spaceplace.nasa.gov/other-solar-systems/tr’e göre, "güneş sistemimiz" olarak adlandırılan sadece bir tane var. O zaman neden "Güneş Sistemi" olmadığından emin değilim.
John La Rooy

16

Ayrıca Raspberry Pi'nin 7/24 yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için istekliydim. Bu nedenle, her zaman% 100 tam işlemciye CPU yükleyebilen "stress" (sudo apt-get install stress) uygulamasını yükledim.
"Stres" hakkında en iyi şey, diğer çalışan işlemlere öncelik vermesi, sadece% 100 CPU yüklenene kadar boşluğu "doldurması".

Testi bir süre önce herhangi bir sorun olmadan 275 (!!!) gün boyunca yaptım. Yeniden başlatma yok, çarpışma yok, aşırı ısınma yok, hayır ... hiçbir şey (Raspberry Pi'yi ince ayarlamamıştım, olduğu gibi kullandım, bu yüzden overclock ve benzeri şeyler yapmadım ...).

Yaşadığım şeye dayanarak, Raspberry Pi'nin 7 gün 24 saat boyunca çok uzun bir süre hayatta kalabilmesi için yeterince sağlam olduğundan eminim. Ev otomasyon sistemim için kullanmayı bile düşünüyorum ...


Harika 1. elden bilgi, paylaşım için teşekkürler! 276. gün ne oldu? :)
Beeblebrox

2
Patladı ...: P Hayır, cidden, (elektrik ağı üzerindeki bakım nedeniyle) bir elektrik kesintisi yaşadık ve bu yüzden testimi durdurmak zorunda kaldım. Ancak emin olun, hala çalışır durumda! :-)
GeertVc

Her iki durumda da, harika. :)
Beeblebrox

13

SD kartınızın daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, size iki tavsiyem var:

 • Çok fazla yazma çevrimi olmadığından emin olun. günlüğe kaydetmeyi kapatın, bir Bitcoin düğümünü çalıştırmayın, vb.
 • İyi bir marka satın alın (ocz / kingston / a-data ve diğer popüler olanlar gayet iyi, sadece Çince isim yok)

Yukarıda belirtilenleri takip etmediğimde, başsız Debian makinelerinde hafıza kartlarım haftalar içinde öldü.


Çeşitli SD kart teknikleri de bahsedilmektedir burada .
Jivings

11

Sadece tecrübelerime dayanarak bir görüş sunabilirim. 2 ahududu pi'yi mini sunucu olarak kullanıyorum ve onları asla kapatmam. İlk Pi'm şimdi 4 aydan daha eski ve muhtemelen tüm bu süre boyunca birkaç saatten az bir süredir kapalı kaldı. Oldukça yoğun bir şekilde iPlayer indirme ve podcast ana bilgisayarı olarak kullanıyorum; bu, SD kartın makul bir miktarını okuyor ve yazıyor.

Televizyonumun arkasındaki karton kutuda oturuyor (kablolar için bir kaç delik açılmış), asla ısınmıyor ve sürekli çalışıyor gibi görünüyor.

İki kez yeniden inşa etmek zorunda kaldım, çünkü bir kez Squeeze'den Raspbian'a geçmek istedim ve bir kez de işletim sisteminin karışıklığını bozduğum için yaptım.


10

Sadece bir datapoint ile uyum sağlamak için:

Ahududu güneş panellerim için veri kaydedici olarak kullandım. Her dakika SD karttaki bir günlük dosyasına yazıyordu. Şimdi ikinci kez SD kartında ciddi bir arıza yaşadım. Kart her seferinde yaklaşık bir ay sürdü. Kartların ikisi de Kingston SDC4 / 4GB karttı. Yani SD kart aşınması gerçek!


Vay canına, Pi'mi bunun için kullanmayı umduğum tam da bu! Günlük dosyalarını başka bir yere kaydetmeye bakmak zorunda kalabilirim (dropbox belki?). Sma-bluetooth kullanmak istediğimi umuyorum ama şu ana kadar bluetooth cihazlarıyla hiç şansım olmadı . Güncelleme için teşekkürler.
Beeblebrox

Son birkaç aydır günlük olarak birkaç GB veri karıştırıyordum. Hızaşırtma / güç kaynağınızın hiçbir şeyi batırmadığından emin misiniz? (Sandisk ultra 16GB Sınıf 10 microSDHC)
Gene Dela Rosa


9

RaspberryPi Model-B çalışma saatim, Rasbaç'ta Samba ile (harici usb sürücü takılı, burada detaylandırmaya kadar yapılandırma ), apache, rtorrent ve bazen çok amaçlı oynatıcıda çalışan bazı temel perl scriptleri:

11:19:49 up 10 days, 2:30, 2 users, load average: 0,21, 0,21, 0,12

Sadece on gün oldu çünkü mahallemde bir karartma oldu. Raspian masaüstünü (startx) başlatmıyorum çünkü amaçlarım için tty iyi. Apache'de php çalıştırmayı denediğimde (phpdan kaçının) bir kez bunu gerçekten vurguluyorum. Samsung Galaxy güç adaptörü kullanıyorum ve her şey yolunda, bu yaz aldım ve tozdan korumak için kullandığım şeffaf plastik kasayı zar zor ısıtıyor.


9

Projenizi tasarlarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:

 • RaspberryPi'yi kullanmanızın kullanımına bağlı olarak SoC'yi% 100'e yakın kullanımına göre oldukça sıcak hale getirebilir ve yaptığım gibi, biraz soğuması için belki biraz 5 voltluk fan ile bir soğutucu eklemenizi öneririm (aldım) eski bir Güvenlik DVR'den gelen soğutucu
 • SD Kart performansı ve aşınması, buna zaten dokunulduğunu biliyorum ama kurulumun bu bölümünde ucuza çıkmamanızı tavsiye ederim. Örneğin, hızlı okuma ve yazma hızları için yüksek sınıf bir kartla ve kartın değiştirilmesi gerekmeden önce daha uzun süre geçmesi; Elbette bu, RaspberryPi'nizin hızını da artırır ve verilerle çok şey yapmayı planlıyorsanız yararlı olabilir. Daha fazla detay Burada ; D
 • Unutulmaması gereken bir başka nokta, güç tüketimi ve arz olacaktır. Muhtemelen gayet iyi bildiğiniz gibi, RaspberryPi 5v ve en az 700mA'da çalıştırılmalıdır, ve siz de ucuzlaştırmanın bazı rahatsız edici sonuçlara yol açabileceği başka bir alan ... Bu nedenle belki de oldukça sıkı bir şekilde ayarlanmış 5v güç kaynağıyla (kararmayı önlemek için) Pi'nin yeniden başlamasına neden olabilir) yaklaşık 1 amp.
 • Dördüncü noktama göre, Pi'yi hasara yol açabilecek her şeyden uzak tutmak için sağlam bir yere sahip olduğunuzdan da emin olmalısınız;)

Bu dostum yardımcı olur umarım!


8

2 haftadan fazla bir süredir sürekli çalışan bir RaspberryPi'ye sahibim. Çok iyi çalışıyor. Bunun aksine, yanında oturan bir Dreamplug'um var. Isı emici, dokunmak için çok sıcaktı. Aynı programları çalıştırıyordu ama bu hafta sonu aşırı derecede ısındı ve öldü.


8

Başsız ünitemde ethernetin birkaç hafta sonra düşme eğiliminde olduğunu ve yeniden başlatılması gerektiğini gördüm. Her ikisine de faydalı buldum

 • Önemli bir şey olmadığında her gece yumuşak bir şekilde yeniden başlatmak için bir cron işi planlayın veya
 • Sert bir yeniden başlatma yapmak için bir çıkış zamanlayıcısı kullanın (1 dakika güç çekin, ardından yeniden güç verin)

Hokey ama işe yarıyor ve muhtemelen pek çok beklenmedik problemi kapsıyor.


1
Özellikle, SD karta herhangi bir yazı yazıyorsanız, bir yazma sırasında bittiğinde dosya sistemini bozması zor bir yeniden başlatma işleminin mümkün olacağından (başıma bir kez oldu)
Carl

Android işletim sistemi, gecenin ortasında da haftada bir kez yumuşak bir yeniden başlatma yapar. Yani büyük üreticiler yapıyorsa belki de çok hokey değil. İhtiyacı olmaması gerektiğine katılıyorum.
Joel Wigton

6

... ve tamamen farklı bir notta RPI kısa bir süre sonra güneş paneli ve rüzgar türbini tarafından şarj edilen 6v (artı 5v regülatör) bir motosiklet aküsünden çalışıyor olacak.

Diğer makinelerin güvenilirliği, yedikleri yüksek güçlerle sınırlıdır. RPI için 3W (24/7) oluşturmak kolaydır. Güvenilir bir çözüm için RPI'yi seçmek için bir başka neden daha.

% 10 kullanımda (tipik Avrupa iklimi) 40 Watt'lık bir güneş paneli ve 50 Watt'lık bir türbin RPi'nin talep edenin% 200'ünü sağlayacak. 50A / H depolama RPI'yi yaklaşık 4 gün devam ettirecektir (yağmurlu ve rüzgarsız :-).

/ Harry


1
Siz kalktınız mı - peki uygulamadaki sonuçlar neydi?
SlySven

4

Bir yıldan beri çalışan SD kart tabanlı Beagle anakartım var. Arada sırada yeniden başlatmayı gerektirir ve arıza durumunda SD kartın kopyaları vardır (Henüz gerekli değil) Uygulama yalnızca uzun ömürlü yardımda bulunabilecek şekilde okunur


4

Uzun vadeli SD kart güvenilirliği konusundaki endişelerden sıklıkla bahsedildiğinden (ve özellikle düşük kaliteli SD kartlar için geçerli bir endişe olduğu), başka bir yaklaşım daha vardır: initramfs (veya initrd).

Bu biraz daha kirli bir çalışma gerektiriyor, ama aslında kendi initramfsinizle (veya ayrıca bir initrd oluşturun) bir çekirdeği yeniden inşa etmeniz gerekiyor. İnitramfs, uygulamanızı çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Raspberry Pi 2'de 1GB RAM olduğundan, bazı "temel otomasyon ve istatistiksel üretim" yapan birçok uygulama için yeterli alan vardır. Tabii ki, X veya Mathematica gibi daha büyük bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, tüm bahisler kapalıdır (ancak 1GB hala bir çok şeyle başa çıkabilir).

Tabii ki, SD kart hala kullanılıyor - ancak yalnızca önyükleme sırasında kullanılabilir. Aslında, Linux'un hiçbir zaman, yalnızca önyükleyici kullanmaya ihtiyacı olmaz.

İnitramfs'i çok küçük tutmak istiyorsanız, ortak bir yaklaşım, busybox gibi bir GNU değişiminin kullanılmasıdır.

Her ikisi de initramfs / busybox hakkında birçok bilgi var ve Raspberry Pi'ye özgü değil.


Öncelikle, WRT'nin bazı kritik adımlarını attığınız şekilde bir initramfs kullanarak atladınız - bunun temel amacı bu değildir ve sadece çekirdeği olanı kullanmak RAM'de kalıcı bir kullanıcı alanına sahip olmayacaktır. Buna, birincil amaçmış gibi atıfta bulunmak, diğer kişilerin yalnızca doğru olduğuna inanmakla karıştırmasına neden olur (asıl birincil amaç ve ek adımlar atmadığınız sürece gerçekten sunulacak tek amaç "init" öneki tarafından önerilmektedir) .
goldilocks

İkincisi, bunu yapmanın faydaları biraz sahtedir, çünkü linux dahil modern işletim sistemleri bir sayfa önbelleği için tüm boş RAM'leri kullanır . Bir kez önyükleme yaptığında ve anahtar sistem bitleri kullanıldığında, bu önbellekte olacaklar ve yine de karttan tekrar tekrar erişilemeyecekler. Bu, statik bir topak ramfs yüklemek daha esnek ve dinamiktir. Tabii ki, eğer yeterli miktarda RAM bırakmazsanız, faydalar azalır, fakat ilk etapta bu kadar ihtiyacınız olursa, tam bir kök ramfları da mümkün olmayacaktır.
goldilocks

Buna katılmamalıyım - gömülü sistemlerde tam olarak bu amaç için kullanılabiliyor ve OFTEN kullanılıyor - Linux çalışırken kullanılan son rootflar gibi. . Ve bu orijinal soru ima tam olarak amacı - "Temel otomasyon ve istatistik nesil"" için güvenilir 24/7 çalıştıran O initramfs en iniital amacı olmadığını önemsizdir.
Brian

RAM ve (EEP) ROM'un ötesinde depolama alanı olmayan ya da bir amaca yönelik diğer salt okunur senaryolara sahip olmayan gömülü sistemlerde en kullanışlıdır. Pi'de, 7/24 koşmanın ötesinde bir nedeniniz yoksa, sırtın arkasındaki uzuvların anlamsızca bağlanmasıdır. Dikkat çekmeye değer bir olasılık, ancak OP'nin senaryosu için neden iyi bir öneri olmadığını da belirtmeye değer. Ve sadece bir tane oluşturmak ve onu sağlayan çünkü yine aslında hakkındadır initramfs açıklayan vermeyerek bir bahçe yolu insanları aşağı lider gelmez sen öyle ima neyi başarmak.
goldilocks

1
Bu sorunun asıl cevabı buysa, burada çok fazla tartışma olacağını sanmıyorum. Özellikle, SD kart arızaları hem uyarı hem de anekdot olarak bir dizi cevapta belirtilmiştir. Cevabım basitçe asıl soruya ve bu kaygılara cevaptı ve başka bir başkası olmasa da asıl poster için doğru, geçerli ve umarım faydalı olduğunu düşünüyorum. Yine de, büyük olasılıkla, 2012'den itibaren olduğu gibi, orijinal poster için o kadar kullanışlı değil. :-)
Brian

1

Artıklık ucuz

Bunu başka yerde de bulamadım, ancak 7 gün 24 saat çalışmayı beklediğiniz herhangi bir şeyde olduğu gibi, kritik ya da değil, yedekleriniz olmalıdır. Pi'nin satın alınabilirliği, yedek bir beklemede kalmanıza ya da düzenli bir şekilde yedeklenmiş bir ağ kölesine sahip olmanıza izin verir.


1

Raspberry Pi'yi 24x7 için sürekli olarak nasıl kullanıyorsunuz? Yaptığımda python uygulama betiğini çalıştırırken olduğu gibi birçok sorunla karşılaştım, asıldı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Uygulama detayları-Enerji sayacını Modbus üzerinden toplamak için çalışan ve AWS bulutuna gönderilen bir python betiği.


0

Tam olarak başsız değiliz, ancak birçoğumuz Raspberry Pi's'i aylarca aylar boyunca medya sunucusu olarak kullanıyoruz. Karşılaştığım herhangi bir sorun elektrik kesintilerinden kaynaklanıyordu ve çoğu sorun değil.


0

Aksi halde izleyemediğimiz endüstriyel ekipman ateşleme sesleri kaydediyorum.

Durmadan 4 aydır çalışıyor ve hiçbir sorun yaşamadım.

Endişeniz elektrik kesintisi veya başka herhangi bir şey için yeniden başlatılıyorsa, videoyu otomatik olarak oynatmaya başlamak için önyükleyiciye bir komut dosyası yazın. Bu şekilde, güçte bir kesinti olursa, pi önyüklenir oynatmaz videoyu otomatik olarak oynatmaya başlayacaktır.

Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.