Ekran olmadan ssh için hazırlanın


156

Evde bir Raspberry Pi model B var ama ekranım yok. Planım Ethernet'e bağlamak ve sonra onu ssh. Ancak bu, işletim sistemine sahip SD kartın (Debian Squeeze) önce hazırlanması gerektiği anlamına gelir. İki yol görüyorum:

 1. SD'yi işletim sistemi ile hazırlayın, böylece RPi her zaman sabit bir IP adresi altında Ethernet'e bağlanır ve bir SSH sunucusunu etkinleştirir.

 2. RP'yi ağa bağlanacak, bir SSH sunucusunu etkinleştirecek ve ardından IP adresini yayınlayacak şekilde SD'yi işletim sistemi ile hazırlayın.

Bu yollardan hangisi daha kolaydır? Ve nasıl yaparım? Başka yollar var mı?

Aşağıdaki araçlara sahibim: Ubuntu 10.4, MacOS 10.5, Windows 7, ancak yalnızca Ubuntu'da bir kart okuyucu bulunur. Maalesef yönlendiricimin DHCP tablosuna erişemiyorum, tamamen kapalı.


5
Yararlı bir yana - RasPi, SSH etkin durumdayken doğal olarak önyükleme yapmaz (Debian, en azından). / Boot / adlı bir dosyayı, önyükleme yapmak için SSH adında değiştirmeniz gerekir. Bunun sorunuzu yanıtlamadığını biliyorum ama bir sonraki tökezleyen blok olabilir :)
George Pearce

1
Bunun bir cevap olmaya değdiğini sanmıyorum ama bir port tarama aracı deneyebilirsiniz.
ian.shaun.thomas 11

10
@iampearce: debian wheezy beta’da, ssh şimdi varsayılan olarak etkin görünüyor.
Jon Egerton

5
Geçerli wheezy, varsayılan olarak SSH'yi etkinleştirdi. Ağınızda bir DHCP sunucunuz varsa, kutunun dışında çalışacaktır.
Nöbetçi

1
Zaten ihtiyacın olan tüm cevaplar var sanırım. Ağımdaki Pis'i arama yöntemimi eklemek istedim. Genelde birden fazla ve 22 numaralı limanı açık olan daha fazla makinem var. nmap -sP 192.168.0.0/24 | grep Pi -B 2
cee

Yanıtlar:


71

Başlangıçta ssh'yi etkinleştirmek boot.rciçin, SD görüntüsündeki önyükleme bölümünü yedekleyin veboot_enable_ssh.rc

Yönlendiricinizi bilmiyorum, ancak Pi'nizin MAC adresi için sabit bir IP adresi ayıracak şekilde yapılandırabilirsiniz.


3
Vakıf tarafından sağlanan Debian Squeeze görüntüsüne ssh kurulu mu?
B

1
@TillB, verilen görüntüye takılı, ancak manuel olarak başlatılması gerekiyor.
12'de finnw

1
tamam, önyükleme bölümü hangisi? Bir tane dosya sistemi, bir tane takas bölümü ve bir tane de start.elf dosyasını ve diğerlerini içeren bir tane var. Ayrıca boot_enable_ssh.rc var ancak boot.rc yok. Boot.rc olarak yeniden adlandırdım ve boot ettim. Ağda RPI'yı buldum (en azından Pi olduğunu varsayıyorum), ancak ssh kapalı.
B

1
O kadar yuvarlak olduğundan emin misin? Mine, raspberrypi.stackexchange.com/questions/606/…
David Sykes

5
2012-09-18-wheezy-raspbian.img imgesini yeni bir başsız Raspberry Pi'ye çizdim, sshd'yi otomatik olarak başlattı ve DHCP kullanarak kendini yapılandırdı.
nos

52
 1. Kopya boot_enable_ssh.rciçin boot.rcgelen /bootAhududu Pi'nin içinde rootfs(SD kart)

 2. Yine Ahududu Pi'sinde rootfs, /etc/network/interfacessabit bir IP adresi atamak için düzenleyin (yani DHCP sunucusu gerekli değildir). Örneğin,

  auto lo eth0
  iface lo inet loopback
  iface eth0 inet static
    address 192.168.0.202
    netmask 255.255.255.0
    gateway 192.168.0.200
  
 3. Raspberry Pi'nizi önyükleyin, PC'nizin bağlı olduğu ağa bağlamak (veya doğrudan PC'nize bağlamak) için bir Ethernet kablosu kullanın ve SSH ile oturum açın:

  ssh pi@192.168.0.202
  
 4. Ahududu Pi'nize hafif bir VNC sunucusu kurun:

  sudo apt-get install tightvncserver
  
 5. Ardından VNC sunucusunu başlatın (sizden bir şifre belirlemeniz istenecektir):

  vncserver :1 -name RasPi -depth 16 -geometry 1024x768
  
 6. PC'nize bir VNC istemcisi kurun:

  apt-get install xtightvncviewer
  
 7. Ardından PC'nizden VNC üzerinden Raspberry Pi'nize bağlanın:

  xtightvncviewer 192.168.0.202:1
  

Sadece burada bu şekilde çalışıyor :)


2
FWIW: OP ssh'yi sordu - X ya da VNC'yi değil.
Brad

işletim sistemini pi üzerine monte etmek için BUILDROOT altında raspberrypi_defconfig yapılandırmasını kullandım ... Önyükleme klasöründe boot.rc dosyası yok !!! Ne yapabilirim ?
Canavar

36

Hiçbiri boot_enable_ssh.rcgeçerli Raspian yapılarında şeyler vardır. Açtığınızda, hoş bir grafik menü size bazı seçenekler sunar (SSHD'nin önyüklemede yüklenip yüklenmemesi dahil) ve ardından sizi bir komut satırına atar.

Bu harika bir ... eğer grafiksel bir kullanıcıysan.

Eğer değilseniz, bir şekilde harici olarak koşmanız gereken pozisyonda kalıyorsunuz update-rc.d. Bütün bunlar gerçekten dosya sisteminde /etc/init.d/...çeşitli noktalarda komut dosyası bir sembolik bağlantı oluşturmaktır /etc/rc{0..6}.d/.... Şaşkın? Boş ver - zarar vermek basittir.

 1. Bunu bir Linux bilgisayardan yaptığınızı farz ediyorum. En azından bash kullanan bir şey veya uyumlu bir şey. Önerdiğim şey, Windows'ta Cygwin (veya diğer) olmadan çalışmaz. SD kartı ve cdiçine yerleştirin.

 2. Çalıştırmak:

  for i in 2 3 4 5; do sudo ln -s /etc/init.d/ssh etc/rc$i.d/S02ssh; done
  
 3. Çıkarma ve önyükleme. SSH üzerinden erişebilmelisin.

Ağınızda bulmakta zorlanıyorsanız ...

Sizin için üç seçenek:

 • Bulmak için yönlendiricinizin yöneticisini kullanın. Netgear, "Ekli Aygıtlar" göstermede özellikle iyidir.
 • Bir monitör takın ve çalıştırın ifconfig(hile!)
 • nmapTaramak için başka bir bilgisayarda kullanın . Kabaca hangi IP’ye sahip olduğunu bilmelisiniz (a / 24 e), böylece tarama işlemi basittir:

  sudo nmap -sV --open 192.168.0.0/24 -p22
  

1
Bunun için nmap kullanmayın, yayın adresini pingleyebilir ve ARP tablosunu kontrol edebilirsiniz.
Tamara Wijsman

@TomWijsman Çalışan mı yoksa ping -b 192.168.0eşdeğeri mi demek istiyorsun ? Bunu, iki yönlendiricide başarı olmadan test ettiğim için ne kadar uygulanabilir olduğundan emin değilim. Genellikle engellenmiş gibi görünüyor.
Oli,

1
@Oli: Hayır, tüm ARP yanıtlarını toplamayan çekirdeğinizdir, MAC'lerinin zaten ARP önbelleğinde olup olmadığını görmek için gelen her paketi kontrol etmek bir atık olarak kabul edilir, bu yüzden bu her zaman Linux'ta çalışmaz; Bunu nasıl yapılandıracağımı biliyordum; ancak bu örneğin Windows ve Mac OS X'te gayet iyi çalışıyor ...
Tamara Wijsman

@Oli: Sisteminiz bunu yapamazsa uygulanabilir bir alternatif arping; ayrı ping ve arp komutlarının uygulayacağı şeyi yapar, ancak daha sonra ağı ICMP paketleriyle doldurmadan.
Tamara Wijsman

2
@nornagon: arp -abunu kendi başına yapmaz.
Tamara Wijsman

21

Eğer kullanırsanız Arch Linux dağıtımı, sadece takın ve onun adresi atanmış olsun bekleyin DHCP sunucusundan. Ardından DHCP'nin durumunu kontrol edebilir (örneğin yönlendiricinize bağlanarak) ve IP adresini bağlı istemciler listesinden alabilirsiniz. Bu başarısız olursa, nmapaçık bağlantı noktası 22 için tüm alt ağı taramak için veya benzeri araçlar kullanabilirsiniz (SSH varsayılan olarak etkindir).


oh, eklemeyi unuttum: Yönlendiricime erişemiyorum (şirketim tarafından verilir ve tamamen kapatılmıştır). Arch ssh'de her zaman etkin olduğunu mu söylüyorsunuz? Debian nasıl?
B

Sanırım sadece Arch önceden etkinleştirilmiş SSHd ile birlikte geliyor.

5
Debian, SSH varsayılan olarak etkin değildir.
Steve Robillard

4
Şimdiye kadar Pi'ime kurduğum her dağıtım varsayılan olarak SSH'yi etkinleştirdi. Bunun her zaman böyle olduğunu söylememek değil, benim içindi.
DaveJohnston

14

IoT cihazlarının varsayılan şifrelerle kolayca saldırıya uğraması nedeniyle 2016 yılında gerçekleşen büyük botnet saldırılarının ardından, Raspbian bir kez daha SSH varsayılan olarak kapatıldı ( kaynak ).

Düzeltme oldukça kolay, sadece bir dosya ( boot bölümün kök dosya sistemi içindeki dizini değil) denilen bir dosya oluşturmanız gerekir ssh. Doğru bölümde olup olmadığınızı kontrol etmek için adında bir dosya olmalıdır start.elf.

Şifrenizi sonra değiştirmeyi unutmayın!

Pi'mi ağımda bulmak için kullandım sudo arp-scan -l, ancak sudo nmap -sS --open -O 192.168.1.0/24aynı zamanda geçerli ancak daha yavaş bir seçenek.


Gönderinizde "start.elf" adında bir dosya oluştururken, kaynak URL "SSH" adında bir ad oluştururken, "SSH'yi etkinleştirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey ssh adlı bir dosya koymak. / boot / dizin. ilanı inceleyebilir misiniz?
BastianW

Maalesef, cevabı yazarken biraz aceleci oldum, bu karışıklığı belirlediğiniz için teşekkürler
raphael

13

Debian 7 (Wheezy) beta görüntüsünü kullanarak, SSH varsayılan olarak yüklenir ve etkinleştirilir. Sadece IP adresi üzerinden bağlanmanız yeterli.

Raspberry Pi’nin hangi IP adresini kullandığını belirlemenin bir kaç yolu vardır, ifconfigörneğin doğrudan çalıştırmak zorunda kalmazsınız :

 • Yönlendirici yapılandırma sayfalarınız, bağlı makineler için IP adreslerini belirten bir ekran içerebilir.
 • Çoğu akıllı telefon, bir ağa bağlı cihazları gösterecek ücretsiz Wi-Fi ağ tarayıcılarına sahiptir.

MY Debian Wheezy görüntüsünde varsayılan olarak etkin değildir ... :(
Matt

@Matt: Emin misiniz? - Açtığımda geri indirdiğim standart olanı.
Jon Egerton

Bence de. Sadece bu sabah tekrar denedim (en son resimle). Belki bir şeyleri özledim ama bunu birkaç kez yaptığımı hatırlıyorum.
Matt,

2017'de başvuruyor gibi görünmüyor
raphael

11

Kolay yol (sadece bir klavyeniz varsa)

SSH, Debian Wheezy'de (Raspbian) varsayılan olarak etkin değildir. Bir zamanlar, SSH Raspbian görüntülerimde kesinlikle etkin değildi. Görünüşe göre SSH şimdi varsayılan olarak etkindir. Ama değilse ve sıkıştınızsa, okumaya devam edin:

Etkinleştirmek çok basit, burada gördüğüm cevapların çoğundan daha basit, eğer bir USB klavyeniz varsa:

 1. Klavyeyi takın ve RPI'yi başlatın. Varsayılan klavye düzeninin standart QWERTY ABD düzeni olacağını unutmayın; bu nedenle "Y" ve "Z" lerinize ve "-" s ve "/" lerinize dikkat edin.
 2. Bir dakika bekleyin, sonra "pi" yazın, Enter tuşuna ve ardından "ahududu" tuşuna basın ve enter tuşuna basın.
 3. SSH'yi şununla etkinleştir:

  sudo /etc/init.d/ssh start
  
 4. Bir sudokomut olduğundan "ahududu" şifresini tekrar girmeniz yeterlidir , ve Enter tuşuna basın.

Şimdi ağınızdaki IP adresi ile RPI'nize uzaktan erişebilmelisiniz.

As Denis Mitropolskiy sözü , yapılandırma programı kolay bu noktada SSH yapılandırmak için yapar:

sudo raspi-config

Sadece "ssh" seçeneğine gidin. Neyse ki, bu bir SSH oturumunda çalışıyor, bu yüzden "kör" çalıştırmanız için gereken tek komut yukarıdaki ilki.


1
Müthiş cevap, ancak Pi ile birlikte verilen en yeni SD kartlarda ssh'nin etkin olabileceği görülüyor. Geçen hafta benimkileri sipariş ettim ve ssh kutudan çıktı!
kirpi balığı

Şimdi SD kartlarla mı geliyorlar? Nereye sipariş verdin? Yine de bu iyi bir haber. B modeline geçmeyi düşünüyordum.
Matt

4
Bu kör çözüme bir yorum : "ana dil " ingilizce klavyem yok ( Slovence !), Yani raspi-config veya dpkg-yeniden yapılandırma klavyesi yapılandırmasını olmadan USB klavyem 'y' yerine 'z' gönderir, Bu kör şifre girişini etkiler . Benzer sorun diğer ingilizce olmayan klavyelerde de devam edebilir! Klavye / Dil çubuğu ayarlarınızı görev çubuğundaki 'dilinizden' -> 'TR' den değiştirirken Windows'ta varsayılan ingilizce karakterleri kontrol edebilirsiniz.
TomiL

3
@TomiL: iyi nokta. Almanca klavyelerde 'Z' ve 'Y' de değiştirilir.
Peter Mortensen,

1
Bu şimdi en iyi sonucu verir, Latest Raspbian jessie, ssh tarafından varsayılan olarak kullanıcı adı / şifre ile etkinleştirilmiştir. Pi / ahududu
redDevil

5

SSH'nin kutudan çıkıp çıkmadığını söyleyemem, ancak en son yapılandırma yardımcı programı sürümünde "Enable SSH" komutu vardır. Ondan sonra Ahududuma ağ üzerinden bağlanabildim. Ancak bunu etkinleştirmek için yine de bir monitöre ihtiyacınız var.


1
Bu temelde en kolay yoldur. Klavyeniz varsa etkinleştirmek için bir monitöre bile ihtiyacınız yoktur. Sadece kör olarak çalıştırabileceğiniz bir komut alır.
Matt,

5

Bir uyarı: Arch Linux ile bu, yalnızca Ahududu Pi'yi başlatmadan önce Ethernet bağladığımda işe yaradı (ve daha sonra iyi çalıştı: sshd varsayılan olarak etkindi). İlk açılışta Ethernet kablosunu bağlarsam, Raspberry Pi bir IP adresi almak için asla DHCP sunucusuyla bağlantı kurmaz.


4

Yönlendirici yok + ekran yok + normal Ethernet kablosu + RPI 2 + Raspbian Lite 2018-11-13 + Ubuntu 18.10 ana bilgisayar

Öncelikle, güvenlik için varsayılan olarak devre dışı bırakılan Pi'deki SSH sunucusunu etkinleştirmeliyiz.

Pi'de zaten ekran + klavye veya UART gibi SSH olmayan bir yöntem kullanarak bir kabuğunuz varsa (aşağıya bakın), yalnızca çalıştırın:

sudo systemctl enable ssh
sudo service sshd start

açıklandığı gibi: SSH yeni kurulumla çalışmıyor Bu, çizme boyunca devam eder.

Aksi takdirde, ana makinenize SD kartı takın sshve boot/bölüme dosya adında sihirli bir boş dosya oluşturun .

Ubuntu ana bilgisayarlarında otomatik olarak bağlanır ve şunları yapabilirsiniz:

sudo touch /media/$USER/boot/ssh

hangi ile onaylayabilirsiniz:

lsblk

içeren:

mmcblk0   179:0  0 14.4G 0 disk
├─mmcblk0p1 179:1  0 43.9M 0 part /media/ciro/boot
└─mmcblk0p2 179:2  0 14.4G 0 part /media/ciro/rootfs

Pi'deki SSHD arka planını etkinleştirmezseniz, SSH bağlantısı ile başarısız olur:

ssh: connect to host 10.42.0.160 port 22: Connection refused

daha sonra denediğimizde.

SSH sunucusunu etkinleştirdikten sonra

Ardından, Pi'yi önyükleyin ve bir Ethernet kablosunu dizüstü bilgisayarınızdan doğrudan Pi'ye bağlayın:

görüntü tanımını buraya girin

Ubuntu 17.04'te bu hatanın üstesinden gelmek için bu cevabı belirtmeden önce yapmanız gerekenler:

sudo apt-get install dnsmasq-base

Ana bilgisayarda, ağ yöneticisini açın:

nm-connection-editor

Ve git:

 1. + işareti (Yeni bir bağlantı ekle)
 2. Ethernet
 3. Yaratmak, yapmak, tasarlamak, üretmek
 4. IPv4 Ayarları
 5. Yöntem: Diğer bilgisayarlarla paylaşılıyor
 6. Bunun için iyi bir isim belirleyin
 7. Kayıt etmek

görüntü tanımını buraya girin

Ana bilgisayardaki Pi IP'sini bulun:

cat /var/lib/misc/dnsmasq.leases

gibi bir şey çıktılar:

1532204957 b8:27:eb:0c:1f:69 10.42.0.160 raspberrypi 01:b8:27:eb:0c:1f:69

10.42.0.160 IP, her zamanki gibi:

ssh pi@10.42.0.160

Ayrıca benim de aşağıdakileri var .bashrc:

piip() ( cat /var/lib/misc/dnsmasq.leases | cut -d ' ' -f 3; )
pissh() ( sshpass -p raspberry ssh "pi@$(piip)"; )

Pi'nin içinden internete normal olarak ev sahibinizin diğer arayüzleri üzerinden erişebildiğini unutmayın:

ping google.com

Örneğin, dizüstü bilgisayarımda Pi Ethernet'i kullanıyor, ancak ana bilgisayar da internete WiFi üzerinden bağlı.

Ana bilgisayar ağ kartı Auto MDI-X'i destekliyorsa , geçiş kablosu gerekli değildir . Bu, örneğin ben ile test 2012 Lenovo T430 dahil En son donanım için böyledir sahip bir "Intel® 82579LM Gigabit Ağ Bağlantısı" Auto MDI-X desteği belgeler .

Şimdi ayrıca:

UART seri USB dönüştürücü

Pi'ye bir kabuk koymak istiyorsanız, bu SSH'ye bir alternatif: https://en.wikipedia.org/wiki/Serial_port

Bu, SSH'yi ya da ağın kendisini kullanmaz, bunun yerine daha eski, daha basit, daha doğrudan, daha güvenilir, daha düşük bant genişliği, daha düşük mesafeli seri arabirimdir. Pi bu yöntemle İnternete erişemez.

Masaüstü bilgisayarlarda hala Pi ile kabloyu doğrudan kabloya bağlayabileceğiniz bir seri bağlantı noktası var, ancak bunlar çoğu dizüstü bilgisayarda gizlidir ve bu yüzden ucuz bir USB adaptörü satın almamız gerekir. Burada kullandım: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B072K3Z3TL Ayrıca bakınız: https://unix.stackexchange.com/questions/307390/what-is-the-difference-between- ttyS0-ttyUSB0-ve-ttyama0-içinde-linux / 367882 # 367882

Önce SD kartı ana bilgisayara takın ve config.txteklemek için ilk bölümdeki dosyayı düzenleyin :

enable_uart=1

açıklandığı gibi: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=28&t=141195

Bu ilk bölüm, config.txtbunlardan biri olan bootloader'ı, konfigürasyon dosyalarını ve (Linux / your) çekirdeğini içerir. İkinci bölüm gerçek Linux kök dosya sistemini içerir.

Şimdi bilgisayarınızı Pi'ye şu şekilde bağlayın:

görüntü tanımını buraya girin

Sadece 3 kablo bağlamanız gerekir:

 • Topraktan Toprağa
 • Pi üzerindeki Tx - USB'den Rx'e
 • Pi üzerindeki Rx - Tye USB'den Seri Port'a

Bu ayrıca şu adreste belgelenmiştir: https://www.raspberrypi.org/documentation/usage/gpio/README.md

Ground'u 5V'ye bağlamamaya dikkat edin, zaten bunu yaparak 2 UART'ı USB yongalarına yazdım!

5V’yi 5V’ye bağlamanıza gerek yoktur. Pi'nize böyle güç verebileceğinizi düşünüyorum, ama bunun kötü bir fikir olduğunu okudum, sadece normal USB güç kaynağını kullanın.

Son olarak, konektörün USB tarafını ana bilgisayarınıza takın ve aşağıdakileri kullanarak bir kabuk alın:

sudo apt install screen
sudo usermod -a -G dialout $USER
screen /dev/ttyUSB0 115200

İle çık Ctrl-A \.

İşte Adafruit'in gösterdiği video: https://www.youtube.com/watch?v=zUBPeoLW16Q


3

Debian kullanıyorsanız, bir arkadaşınızdan sadece birkaç dakika için RPI'niz için bir ekran ve ağ ödünç vermeniz oldukça kolay. Değilse, 'nmap' ve 'ssh' komutlarını Ubuntu sunucunuzdan test edebilirsiniz.

Openssh-server paketinin kurulu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunu komut satırından ile yapın aptitude install openssh-server. Makineye giriş yaptığınızda RPI'yı da kontrol edebilir veya yeniden adlandırabilirsiniz. Ayrıca paket olduğunu kontrol edebilir avahi-utilsve avahi-daemonsadece dene yüklenir aptitude install avahi-utils.

Avahi paketi / programı, kendisini bu etki alanını DNS etki alanında bir bilgisayar olarak kullanan diğer bilgisayarlara açıklayacak olan mDNS / DNS-SD'yi uygular local. Bu nedenle, makineniz çağrılırsa rpi-machine, makineye bağlanmayı deneyin rpi-machine.local.

/etc/nsswitch.confBu satırın orada olup olmadığını görmek için dosyayı kontrol edebilirsiniz :

hosts:     files mdns4_minimal [NOTFOUND=return] dns mdns4

Hem Apple hem de Ubuntu makineniz bunu uygulamalıdır. MS Windows 7 makineniz de bunu yapmaz. Ubuntu makinesinde bu komutu deneyebilirsiniz:

avahi-browse --all

veya

avahi-browse _ssh._tcp

Daha sonra listelenen SSH ve HTTP gibi tüm makinelerinizi ve servislerinizi almalısınız.

Paketi nmapUbuntu makinenize de kurmayı deneyebilirsiniz . Ardından ip route listhangi IP ağında olduğunuzu görmek için hangi ağda olduğunuzu kontrol edebilirsiniz . Örneğin, makinemde böyle bir şey bulabilirim (bu example.com'dandır, bu yüzden kullanmayın):

192.0.43.0/24 dev eth0 proto kernel scope link src 192.0.43.1 metric 1

bana net olduğumu 192.0.43.0/24ve yönlendirici olduğumu söylüyor 192.0.43.1. Yani eğer çalıştırırsanız komut nmap 192.0.43.0/24ağınızdaki tüm makineleri bulmaya ve hangi portların açık olduğunu söylemeye çalışacaktır. 22/tcpSsh sunucuları olduğu için portu arayın .


3

Aşağıdaki adımları izleyerek Ahududu PI'mi Ekran veya Klavyesiz ayarlamayı başardım:

 1. Debian-pi / raspbian-ua-netinst'in en son görüntüsünü indirin . Mevcut olanı raspbian-ua-netinst-v1.0.7.img.bz2. İndirilen dosya sadece yaklaşık 17 MB'dir.

 2. " Apple Pi Baker App " uygulamasını indirin ve görüntüyü SD Kartınıza aktarmak için bu yazılımı kullanın

  ApplePiBaker

 3. SD Kartı PI'nıza takın ve yaklaşık 15 dakika sonra en son Raspbian kurulacaktır.

 4. Fing iPhone Uygulamasını kullanarak benim durumumda olan PI'nin IP'sini keşfettim 192.168.1.13.

  IP

 5. Şimdi bu şekilde IP’ye SSH yapabilirim:

  # Password = raspbian
  ssh root@192.168.1.13 
  

Ve Voila Ben sıkıcı yapılandırma yapmadan SSH ile erişimim var.

FYI: raspbian-ua-netinstdaha gelişmiş konfigürasyon sunar, bu yüzden başlangıç ​​ayarlarından bazılarını ayarlamak istiyorsanız Benioku'yu kontrol edin.

ssh erişimi


2

İlk konfigürasyondan sonra bağlantı kurmanın en iyi yollarından biri, ahududu pi üzerinde avahi-daemon'u çalıştırmak ve çalıştırmaktır.

Avahi-daemon'u Raspberry Pi'ye ve Bonjour'a ana bilgisayara yükledikten sonra , raspberrypi.local'ı ana bilgisayar adı olarak kullanarak giriş yapabilirsiniz . Dolayısıyla , IP adresini yapılandırmaya gerek kalmaz , statik veya dinamik.

Raspberry Pi'ye avahi-daemon kurmak için:

sudo apt-get update
sudo apt-get install libnss-mdns

Eğer varsa iTunes ana bilgisayarda yüklü, o zaman sadece girmek raspberrypi.local içinde PuTTY başka, Bonjour yüklemek burada . Kontrol Bu öğretici Daha fazla bilgi için.


2

raspbian-ua-netinstBir denemek isteyebilirsiniz : Buraya tıklayarak bulabilirsiniz . Raspberry Pi Modelleri 1B, 1B + ve 2B için en az Raspbian katılımsız ağ kurulum programı. Ekran veya klavye gerekmez. Onlar mükemmel bir montaj kılavuzu var README.md.

Temel olarak, sadece bir SD kartı FAT formatlamanız. En son kararlı sürümü çıkartın ve SD kartı Raspberry Pi'nize takın. Minimum bir Raspbian kurulumunun kurulması yaklaşık 20 ila 30 dakika sürer ve ardından gitmeniz iyi olur. Varsayılan olarak yüklenen SSH ile birlikte gelir. İlk kurulum sırasında ek paketler ve malzemeler kurmanıza izin veren bazı seçenekler vardır. Ayrıca paketleri daha sonra ekleyebilirsiniz.


2

Raspbian için bu öğreticiyi çok faydalı buldum . İçinde açıklanan adımları uyguladıktan sonra, Windows 10 dizüstü bilgisayarımdan Raspberry PI'ma kullanıcı pive şifre ile SSH yapabildim raspberry.

Daha spesifik olarak, işte ilgili kısım:

 • Ahududu Pi'nin kapalı olduğundan emin olun ve SD Kartı çıkarın.

 • SD Kartı bir kart okuyucuya yerleştirin ve dizüstü bilgisayarınıza takın.

 • Sürücüyü bulun ve Kartta birkaç dosya bulmalısınız (beklediğinizden çok daha küçük olduğunu unutmayın, çünkü Kart yalnızca önyükleme kısmıdır (gerisi gizlidir)).

 • Cmdline.txt dosyasının bir kopyasını alın ve yeniden adlandırın cmdline.normal

 • Cmdline.txt dosyasını düzenleyin ve sonuna IP adresini ekleyin (fazladan satır eklemediğinizden emin olun).

IP adresinin otomatik olarak alındığı ağ ayarları için, 169.254.XX (169.254.0.0 - 169.254.255.255) aralığında bir adres kullanın:

ip=169.254.0.2

IP adresinin sabit olduğu ağ ayarları için, son rakam dışındaki dizüstü bilgisayar / bilgisayar adresiyle eşleşen bir adres kullanın.

ip=192.168.0.2

Bu IP adresini not aldığınızdan emin olun (doğrudan Ahududu Pi'ye bağlanmak istediğiniz her zaman ihtiyacınız olacaktır).

 • Cmdline.txt dosyasının yeni kopyasını alın ve cmdline.direct olarak yeniden adlandırın

 • Konfigürasyonlar arasında değiş tokuş yapmak için, cmdline.txt komutunu cmdline.normal veya cmdline.direct ile değiştirin (veya Seçenek 2'deki komutları doğrudan Ahududu Pi ile yapmak için kullanın - değişiklik bir sonraki açışınızda geçerli olacaktır)

 • Kartı Raspberry Pi'ye iade et. Hem bilgisayara hem de Raspberry Pi'ye bağlı ağ kablosunu takın ve açın.

AŞAĞIDAKİLERE DİKKAT ET:

 • Bilgisayarınızın ağ ayarlarını algılamayı bitirmesini beklemeniz gerekir (bu işlem sırasında sistem tepsisinde yanıp sönen küçük bir ağ simgesi görebilirsiniz veya bittiğinde ve bir IP adresi olup olmadığını görmek için ağ ayarlarını açın) - yaklaşık 1/2 dakika sürebilir. Bilgisayarınız bu şekilde Raspberry Pi'ye bağlandığında bağlantıyı “sınırlı ya da bağlantısız” olarak bildirebilir, bu standart bir ağ yerine bilgisayar bağlantısıyla doğrudan bir bilgisayar olduğu anlamına gelir.

 • Ağ kablosunu takmamanız veya unutmamaya karar verirseniz, Raspberry Pi çalışmaya başlamadan önce 2 dakika bekler (veya kabloyu bağlayana kadar) (yalnızca bir klavyeniz ve monitörünüz varsa, !).

 • Bilgisayarınızda birden fazla kablolu ağ bağdaştırıcısı kullanıyorsanız (örneğin, ekstra bir USB-LAN dongle'ı kullanıyorsanız), diğer ağ kablosunu çıkarmanız ve daha sonra yeniden takmanız gerekebilir (Windows XP makinem bu bağlantıyı doğrudan bağlantıdan önce yapmalıydı). ).


2

Ben diğer bazı Pis vardı yana olabilir bağlanın aldattım.

Bağlanmama izin vermeyen Pi'den Micro SD kartını çıkardım ve çalışan Pis'in birindeki bir USB okuyucusuna yerleştirdim.

Sonra onu bir test klasörüne ( sudo mount /dev/sda2 /mnt/test) chroot /mnt/testbağladım , sonra yeni kabuk olarak kabul ettim.

Daha sonra ile SSH'yi etkinleştirdim systemctl enable ssh. Kartı çıkardıktan sonra kartı çıkardı, Pi'yi açtı, sonra SSH portu açıldı ve erişilebilir hale geldi.

Debian'da çalışıyor, diğer systemdstil sistemlerinde de eminim .

Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.