Önyüklenebilir bir DVD veya CD'den önyüklenebilir bir USB sürücü nasıl yapılır


28

Önyüklenebilir bir DVD veya CD'den önyüklenebilir bir USB sürücü yapmanın "evrensel" bir yolu var mı? USB sürücüyü önyüklenebilir yapan nedir? DVD ve CD'yi önyüklenebilir yapan nedir?

Mesela UNetBootin adında , önyüklenebilir USB sürücüleri yapabilen bir program var , ancak sadece çeşitli linux dağıtımlarıyla çalışıyor gibi görünüyor. (Win7 görüntü ve çok iyi çalışmadı SystemRescueCD ile denedim ...).

Sormamın ana nedeni, Asus EEE ile birlikte gelen bir Destek DVD'sine sahip olduğum ve tabii ki harici bir DVD sürücüsüne sahip olmadığı. Bu yüzden, o DVD'yi bir USB sürücüye taşıyabilir ve satın almadan kullanabilmem için merak ediyorum.

Sadece bu dava hakkında özel olarak sormamak, genel olarak bu konuda biraz daha fazla şey bilmek istiyorum. Öyleyse, genel bir önyüklenebilir DVD veya CD'niz varsa (veya bu konuda bir DVD veya CD görüntüsü varsa), Linux dağıtımı olabilir, pencereler disk takar, destek diskleri vb., Bir USB'ye "taşımak" mümkündür sürücü ve DVD veya CD gibi yaptın mı? (Önyüklenebilir ve hepsi).

Yanıtlar:


8

Bkz Bu yayını önyüklenebilir DVD var şeyler alıp önyüklenebilir var bir USB sürücü üzerine yerleştirerek nasıl için talimatlar için.

Bir USB Thumbdrive sadece bir sabit sürücüdür ve doğru önyükleme dosyalarına sahipse ve BIOS harici bir USB sabit sürücüden önyüklemeyi destekliyorsa, iyi çalışacaktır.

CD veya DVD sürücüsünü önyüklenebilir kılan şeyin ne olduğunu anlamak için El Torito'daki (CD-ROM standardı) bu yazıya bakın .


2

Bart'ın mkbt yardımcı programı iyi çalışıyor.

Başka araçlar da var, bu pencereyi önyüklenebilir yapmak istiyor ancak pencereleri değil (sadece veya neccesarily) yapmak istiyorsanız

http://www.bootdisk.com/pendrive.htm

Bunu kullandığınız bilgisayarların, USB'den önyükleme yapacak şekilde ayarlanması gerekebileceğini, sabit sürücüden önce alınması gerektiğini unutmayın.


1

Kullandığım en "evrensel" araç burada bulunan WinSetupFromUSB'dir:

http://www.msfn.org/board/topic/120444-how-to-install-windows-from-usb-winsetupfromusb-with-gui/

Bu araç, Windows XP, Windows Vista / 7, bir miktar Syslinux ISO ve bir başka önyüklenebilir (hatta çoklu önyükleme) oluşturmanıza izin verir, tek bir GUI'den gelen bazı harika tümleşik araçlar (çok hoş değil) dahil Bir makineyi yeniden başlatmaya gerek kalmadan VM'de (QEMU) USB anahtarı.

Bu benim ilk cevabım, umarım yardımı olmuştur.1

Bir yoktur resmi Windows USB / Microsoft'tan DVD Downoad Aracı DVD veya USB stick için bir Windows ISO yansımasını yazabilir mevcut.


OP'nin istediği şey bu değil. DVD'den önyüklenebilir USB yapmak istiyor, bu araç tüm Windows kurulumunu tekrar indiriyor (ki bu kişisel olarak nefret ediyorum çünkü uzun zaman alıyor).


0

USB önyüklememi yapabilmek için Win2flash yardımcı programını kullandım ve çok iyi çalıştı. Bu yardımcı programı kullanarak Windows XP, 2003 ve Windows 7'yi yükledim.


0

Bu diğer uygulamaların XP'de çalışmasını sağlayamadım, belgeler söylemedi. Sonunda ilk defa benim için çalışan Bootsage'a başvurdum. http://firesage.com/bootsage


0

Bir .isodosyanın (veya .imgaynı olanın) USB'den önyüklenebilir olmasını istiyorsanız, aşağıdakileri sağlaması gerekir:

1) .isoönyüklenebilir olmalıdır. Bir Açık yukarıdaki bağlantıya orada teknik dokümantasyon bunun için. Çoğu durumda olması gerekiyorsa, genellikle önyüklenebilir olmaya hazırdır.

2) USB sürücüsü bu iso ile önyüklenebilir olmalıdır. Bunun için iso olmalı hybrid. Bu, isoyu yalnızca diske değil, aynı zamanda bunun için Ana Önyükleme Kaydı oluşturmak için yazmanız gerektiği anlamına gelir. Biri, isohybrid kullanarak bir hibrit iso yapabilir . Hibrit isos hem CD'lere hem de usb belleklere kolayca yazılabilir, ancak ne yazık ki her yazılım parçası bunları oluşturmaz (FreeDOS henüz değil).

Diğer bir seçenek, önyüklenebilir bir isoya sahip olmak ve syslinuxveya gibi bir bootloader kullanmaktır grub. USB'ye kurulabilir ve daha sonra buradaki gibi izoları kendileri yükleyebilirler . Gelen bu yazı ben içeren bir önyüklenebilir usb oluşturmaya ilişkin çeşitli örnekler koyduk (ama burada çok önemli değil) FreeDOS.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.