Dovecot vs Courier vs Cyrus [kapalı]


27

Bir Ubuntu Sunucusu (8.04+) üzerinde çalışan bir Kişisel / SMB posta sunucusu için en iyisi nedir?

Bir öneride bulunmadan önce şirketim için bazı seçenekleri değerlendirmek üzere kendi posta sunucumu evde kurmak istiyorum. En güvenli, verimli ve güvenilir hangisi? Ayrıca, bir LDAP ve Takvim çözümüyle entegre edilmesi en kolay olan hangisidir?


LDAP ve takvim kısmı, Exchange için makul bir değişiklik arıyorum.
wag2639

1
Bir posta sunucusunun bir takvim sunucusuyla tamamen alakası yoktur. Exchange'in arkasındaki "her şeyi doldurulmuş" tasarım başka hiçbir yerde bulunmaz (belki google?).
WhyNotHugo

Yanıtlar:


12

Şahsen MS-Exchange, Courier ve Cyrus ve daha az derecede Dovecot ile yoğun olarak çalıştım.

Şüphesiz, Cyrus'un en çok tercih ettiğim seçenek olduğunu söyleyebilirim. Asıl soruya dönersek, bunlardan herhangi biri küçük e-posta kurulum tabanı için iyi çalışacaktır. Küçük, demek istediğim, muhtemelen 1000 posta kutusundan daha az ve 1.000'den az eşzamanlı IMAP / POP bağlantısı. Posta hacmi gibi diğer faktörler de önemli bir rol oynamaktadır.

Courier'e dayanarak kendi iç kullanımımız için yıllar önce e-posta sistemini kullandık. Biz bir IT danışmanlık şirketiyiz. Yıllar geçtikçe, açık kaynaklı projeler ve yönetim senaryolarından oluşan bir derlememizden oluşan bir EMail cihazı satmanın yanı sıra müşterimizin e-postasını almaya başladık ...

Yaklaşık 3-4 yıl sonra Cyrus için Courier'i terk ettik. Ayrıca Postfix için Sendmail'i de terk ettik. O sırada tüm açık kaynaklı ve ticari seçeneklerle ilgili kapsamlı bir çalışma yaptık ve Cyrus'a karar verdik.

Cyrus'un kavraması en zor olduğu konusunda tamamen hemfikirdir, ancak onu standart dışı olarak nitelendirmemeyi ve onun zor anlaşılmasının nedeni olduğunu belirtmem. Zordur, çünkü web üzerindeki çoğu dokümantasyon çok karışıktır ve seyrekleşir, bu nedenle cevap almak için çok fazla kazı çalışması gerekir. Cyrus, tam tersine, çok RFC koşuludur. Neden Cyrus’un neden kırıldığını ve çoğu durumda bunun sadece T’nin standartlarına uyduğunu tespit ettiğini anlamak zorundayım. Örneğin, bir keresinde bir müşterinin e-postanın geri döndüğünü iddia ettiği, ancak e-posta adresinin doğru olduğunu iddia eden bir sorunu araştırmak zorunda kaldım. Outlook'u kullanarak, Outlook'un ilk harfini bir e-posta adresinde büyük harf yapacağı bu kötü hatadır. RFC'lere göre tüm e-posta adresleri küçük harflidir. Davaları karıştırırsanız,

Performans gelince: Cyrus, deneyimlerime göre, diğerlerinde görmediğim en iyi seçeneklere sahip. Özellikle, gerektiğinde yükü dağıtmak için daha fazla ön uç IMAP4 / POP3 proxy sunucusu veya arka uç sunucusu ekleyebilirsiniz. Bu, hem eşzamanlı bağlantılar (daha fazla ön uç ekleyin) hem de depolama ve posta kutusu teslim / geri dönüş trafiği (daha fazla arka uç ekleyin) açısından ölçeklendirmenize olanak sağlar.

Son kontrol ettiğimde ne Dovecot ne de Courier bu seçenekleri desteklemiyordu.

Kısa süre önce piyasaya sürülen Microsoft Exchange 2010, şimdi dağıtılmış ve çoğaltılmış posta kutusu depolarını tanıtıyor, bu nedenle bu kategoride biraz avlanma oynuyorlar.


14
E-posta adresleri küçük değil, büyük / küçük harf duyarlıdır. RFC5321'den alıntı yapıyorum : "Posta kutusunun yerel kısmı büyük / küçük harf duyarlı olarak değerlendirilmelidir. Bu nedenle, SMTP uygulamaları, posta kutusu yerel parçalarının durumunu korumaya dikkat etmelidir . Özellikle, bazı ev sahipleri için" smith "kullanıcısı "Smith" adlı kullanıcıdan farklı. Ancak, posta kutusunun yerel parçalarının büyük / küçük harfe duyarlılığından yararlanmak birlikte çalışabilirliği engeller ve cesaretini kırmaz. "
Cristian Ciupitu

8

Dovecot, SSL ve LDAP'yi kolayca destekleyen hızlı ve hafif bir IMAP sunucusu için modern seçimdir. Courier veya Cyrus'dan daha hızlı ve daha verimli bir şekilde çok sayıda yükü destekler ve geleneksel Maildir'i kullanır - Dovecot'umuz bir şampiyon gibi çalışır ve tamamen güvenilirdir.

Tam bir Exchange çözümü istiyorsanız, istediğiniz şeyi zaten yapmış olan bir ürünü kullanmaktır, kolay bir iş değildir - çoğu, istemcilerin Outlook'ta özel bir eklenti yüklemesi gerekiyorsa. En popüler çözümlerden biri için http://www.zimbra.com/ adresini ziyaret edin .


2

Dovecot benim için iyi çalışıyor; Courier biraz garipti ve Cyrus'un benim için tamamen rahat olması için çok fazla standart dışı (çoğunlukla depolama biçiminde) var. Hepsi kolayca LDAP ile entegre olacak; IMAP sunucunuzu takvime eklemeye çalışıyorsanız da, yanlış yapıyorsunuz.


2

Birkaç yıl önce, Google Apps’a geçmeden önce, Cyruspaylaşılan klasörlere sahip en eksiksiz özellik olduğundan kullandım . Bunlar küçük işletmeler için çok kullanışlıdır, çünkü e-postalarınızı bir klasörden diğerine sürükleyerek paylaşmanıza olanak tanır.

Bugünlerde diğerleri bu özelliğe sahip mi bilmiyorum ama Cyrus uygulamasının gerçek bir acı olduğunu onaylayabilirim. Belki bunun için bir web arayüzü olan bazı dağıtımlar var ama şimdi onlardan haberdarım.


1
"ve Courier veya Cyrus'dan daha verimli" Bu iddiayı destekleyecek verileriniz olduğunu sanmıyorum? Eğer yaparsan, görmek isterim.
Kilo

@kilo Talebinizi yedeklemek için herhangi bir gerçek bilginiz olduğunu sanmıyorum, ya siz?
Jordon Bedwell,

2010'da yaptım. Aslında, orijinal Ford SYNC mimarlarından biriydim ve IMAP kullanarak havadan mesajlaşma için konsept kanıtı yaptım. IMAP ve SOAP mesaj tabanlı tasarımları içeren çeşitli açık kaynaklı ve ticari ürünlerin testlerini yaptık. Amaç, 3 milyon bağlantılı aracı desteklemekti. Birkaç yıl oldu, ancak bu güne dek o zamanki yazdıklarımın aynısını yapıyorum. MS Exchange o zamandan beri çok yol kat etti ama diğer açık kaynaklı araçların ne yaptığı hakkında hiçbir fikrim yok. Saf bir mimari açıdan, dağıtıcı ön uç ve arka uç yeteneklerini gerçekten seviyorum.
Kilo,

Dovecot şimdi paylaşılan klasörleri de destekliyor. Özelliğin var olduğunu bilmek güzel!
Roger Dueck

0

Takvimi de belirttiğinizden beri "radikal" den bahsetmek zorunda kalacağım. Bir CalDAV sunucusu, hafif, çalışır ve yapılandırması kolay. CalDAV bugünlerde her yerde destekleniyor, bu yüzden herhangi bir sorun yaşamanız gerekiyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.