VMWare ESXi ücretsiz mi?


27

VMWare ESXi hipervizörünün "ücretsiz" olduğu gerçeğinden çok şey yapıldı

Söyleyebileceğim en iyi olarak, yapabilirsiniz "özgür" bir ana bilgisayarda hypervisor'u yükleyin.

ESXi'de yerleşik bir yönetim konsolu bulunmadığından, onları "yönetmek" için ESXi ana bilgisayarlarına bağlanmak için bir tür program gerekir. "Yönet" ile, vms'yi başlatın, durdurun, yükleyin, yeniden başlatın ve yedekleyin.

Ücretsiz ESXi'yi bir ana bilgisayara yükler ve bir web tarayıcısı üzerinden bağlarsanız, ana bilgisayarı yönetmek için vSphere'i indirmeniz istenir. Tamam, ama vSphere, söyleyebileceğim en iyi, özgür değil. Kurduğunuzda, vSphere'i değerlendirmek için sadece 60 gününüz olduğunu sürekli hatırlatırsınız.

Sorum şu: ESXi ana bilgisayarları için şunlardan birini sağlayan tamamen ücretsiz bir yönetim aracı var mı?

  • VM oluşturma
  • VM ayarlarını değiştir (bellek vb.)
  • Power VM'leri açın ve kapatın
  • Sanal Makineyi yedekleyin (herhangi bir yöntemle)
  • Bir yedeklemedeki sanal makineyi yeniden gönderme

Bunu yapmamak, VMWare'den bir lisans almadan, vSphere'in 60 günlük değerlendirme döneminden sonra ana bilgisayarlarınızı yönetmenize izin verecek herhangi bir araç var mı?

VMWare'in web sitesinde bunun basit bir açıklaması bulamadım. Dışarıda kimse cevabı biliyor mu (beni VMWare web sitesinde net bir açıklamaya işaret edebilirseniz daha iyi ...)

Yanıtlar:


36

Çeşitli modülleri ve ekstra özellikleri ile vSphere için ödeme yapmanız gerekir, ancak vSphere Client'ı ücretsiz bir ESXi'ye bağlanmak için kullanmayın.

ESXi ücretsiz olmasına rağmen lisans mesajını nereden alabileceğinizi düşünüyorum, yine de VMWare'den ücretsiz bir lisans anahtarı istemeniz gerekir.

VSphere Client ile ESXi kutunuza giriş yapın ve Configuration -> Licensed Features -> Edit seçeneğine gidin.

Değerlendirme moduna ayarlandıysanız, lisans uyarısını aldığınız şey budur.

VMWare, ESXi'yi indirmek için web sitelerine kaydolduğunuzda size bir lisans anahtarı e-posta ile göndermiş olmalıdır. Değilse, indirme adımlarını tekrar deneyebilirsiniz ve lisans anahtarının sayfalardan birinde olması gerekir.

Benim için, https://www.vmware.com/products/esxi/ hit Download’a gidersem Download, ücretsiz VMWare hesabımla giriş yapın, sonra tüm indirme linklerinin bulunduğu sayfada, listenin başında ESXi Lisansı.

VSphere hakkındaki lisans mesajını görmenizin nedeni Değerlendirme modunda, yalnızca vSphere ile kullanılabilen bazı ek özelliklerin etkinleştirilmesidir, ücretsiz bir ESXi lisansı girdiğinizde, bunlar devre dışı bırakılır ve sizden istenmez artık.

Ayrıca, vCenter Dönüştürücüyü bağımsız modda (iş istasyonunuzdan çıkar) ESXi ile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu araç, VM'leri ESXi'de açıp kapatmak için oldukça kullanışlıdır. http://www.vmware.com/products/converter/ .


10

Evet, VMware vSphere Client istemci aracı ücretsizdir ve bir Windows bilgisayarda çalışmaktadır. Bağlantı, ESXi kutunuzun çalıştığı web sayfasına dahil edilir. VMware vSphere Client'ı indirin ve kurun. Oradan, istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Oradan veri depolarınıza yükleyebilir ve indirebilirsiniz, böylece kapatılmış bir VM'yi yedeklemenizi veya geri yüklemenizi sağlar. Ve evet, VM'lerinizi oradan da Oluştur / Sil / Değiştir ve açıp kapatabilirsiniz.


0

ESXi 6 vSphere Client ile başlamak artık gerekli değil. vSphere lisanslı ESXi için kullanılır.

Ücretsiz lisans için (yalnızca hesabınızı gerektiren bir anahtar isteyebilirsiniz), web tabanlı bir GUI'den tüm yönetim işlemlerini (VM oluşturma, VM ayarlarını değiştirme, Power VM açma ve kapatma vb.) Yapabilirsiniz .

Arayüz, ESXi 5.5'in vSphere İstemcisine çok benzer, ancak bazı eklerle birlikte.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.