Cat 6 gigabit bağlantısı için minimum Ethernet kablosu uzunluğu nedir?


28

Netgear GS724Tv3 anahtarını kullanıyoruz ve port başına yapılandırmanın bir kısmı "Düşük Güç Modu" için bir seçenek. Anahtarın belgeleri bu özelliği "Yeşil Ethernet Yapılandırması" özelliği olarak listeler:

Bu etkin olduğunda ve bağlantı noktası bağlantısı 1 Gbps'de olduğunda bir kablo testi yapılır: kablo 10 m'den azsa, PHY'ler düşük güç moduna (nominal güç) yerleştirilir.

1 metreden kısa bir dizi kısa yama kablosu satın aldık ve muhtemelen bunlardan bir kaçında sorun yaşıyor olabiliriz (testler halen devam etmektedir). Şu anda bu özelliği devre dışı bıraktık.

NIC / SWITCH arasındaki kablolar, güç tüketiminin endişe etmediği 10 metreden azsa bu özellik etkinleştirilmeli mi? Takip eden bir soru olarak, Cat 6 gigabit için minimum kablo uzunluğu gereksinimi var mı?


8
Bunun cevabını duymakla ilgileneceğim. Gigabit Ethernet için minimum 1M'lik bir sınırlama bulunduğuna dair yeminli Müşterilerimden biri için eski bir BT satıcısıyla tartışmaya girdim . FWIW, bu "düşük güç modu" tehlikeli geliyor ve bundan kaçınırdım. Ethernet anahtarından her yıl olası maliyet tasarrufları nelerdir? Riske değer mi? (Her türlü kurumsal kapasitede "Netgear" anahtarını kullanacağımı söyleyemem, ama ...)
Evan Anderson

Minimum kablo uzunluğu da belirsiz bir şekilde bana tanıdık geliyor. Ancak bunun fiber optik için olduğunu düşünüyordum. Hmmm. Asgari şartın gerekli olabileceği şartnamenin bir bölümünü düşünmeye çalışmak.
Brian Knoblauch

Ağ donanımımı kullanışlı hale getirseydim, kırıcılarımın (ve parmaklarımın) izin verdiği ve ne olduğunu göreceği kadar kısa bir yama hazırlayabilirdim. Her ne kadar kısa olsa da , UTP'nin T bölümünü kaybedeceksiniz.
Mark Henderson

2
Minimum kablo uzunlukları yalnızca CSMA / CD'nin devreye girdiği yarı çift yönlü modla ilgilidir, bu nedenle 10Mbps ve 100Meg yarı çift yönlü ile ilgilidir. GigE ağınızı Full Duplex kullanıyorsanız, bunların alakalı olmaması gerekir. Bunun için kesin bir referans arıyorum ama henüz bir tane bulamadım, cevap vereceğim zaman.
Helvick

@Helvick. Bence haklısın, wikipedia makalesinin bu konuda bir sözü var, ancak asgari sürenin ne olduğunu söylemiyor. Yalnızca yarı çift yönlü modda boş kareler eklediğini söylüyor (yalnızca GigE)
Scott Lundberg

Yanıtlar:


8

Http://www.ctrlink.com/2006_07_01_archive.html 'e göre bir yıldız topolojisi kullanılırken (anahtarın her bir portuna bağlı bir düğüm) minimum uzunluk yoktur. Daha eski zamanlarda, bir Ethernet halkanız olduğunda, halkadaki empedans sorunlarını önlemek için cihazlar arasında minimum mesafeler olması gerekiyordu.

Düşük güç modu ile ilgili olarak, POE ile ilişkili olmadığından emin misiniz? Gücü nasıl azaltabileceğinizi ve hala gerilim için bir kılavuzla nasıl karşılayabileceğinizi anlamıyorum. Kablonun empedans dayanarak, tüketilen güç doğrudan NIC ... See tarafından kabloya voltaj put ile ilgili olacaktır Ohm kanunun Eğer yüksek frekanslı dalga formları konuşurken mükemmel değil, ancak aynı ilkeler hala geçerli.


Bilgi için teşekkürler - POE bu anahtarda mevcut değil. Bu kılavuza göre bir enerji tasarrufu özelliğidir. downloads.netgear.com/files/GS716Tv2_GS724Tv3_usermanual.pdf
Geoff Dalgas

1
Bu bağlantıya göre, yalnızca bağlantı noktası boştayken kapanıyor. Mantıklı ... lightwaveonline.com/equipment-design/transport/news/…
Scott Lundberg

1
Görünüşe göre bu, Ethernet için yaklaşmakta olan bir özelliğin bir parçası. 802.3az spec. ieee802.org/3/az/public/index.html
Scott Lundberg


5

Asgari bir kablo uzunluğu önerisi görmedim. Bu özellik oldukça basit bir güç tasarrufu özelliği gibi görünüyor. Daha kısa kablolar daha düşük güç kaybına neden olur.

NetGear belgelerine göre, her ikisi de etkinleştirilebilecek iki ayrı güç modu var. Bu modlardan biri 10 metreden kısa kablolar içindir.

http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/11701

"Yeşil Ethernet Özellikleri nelerdir?

"GS716Tv2 ve GS724Tv3 iki güç tasarrufu modunu destekliyor: Otomatik Kapanma Modu ve Kısa Kablo Modu. Her iki özellik de aynı anda etkinleştirilebilir. Otomatik Kapanma modu etkinleştirildiğinde, bağlantısı olmayan bağlantı noktaları için güç tasarrufu sağlanacaktır. Mod etkinse, cihaz kablo uzunluğunu kontrol eder ve kablo uzunluğu 10 metreden azsa çıkış gücünü azaltır. "

İşte TIA-568-B'nin önerileri ve uygulamalarına oldukça iyi bir genel bakış:


4

Spesifikasyona bir bağlantı bulamıyorum (ki bu TIA'nın sattığı kadar şaşırtıcı değildir), ancak Seimon'un çok iyi bir özet listesi var. Minimum uzunluktan bahsedilmez, ancak minimum bükülme yarıçapı kablo için belirlediğinden bir tane vardır (yük koşullarında yatay UTP kablolar için kablo çapının 4 katı - yük şartı olmadan bazı matematik sihirbaz figürlerinin görünmesine izin vereceğim) . Kesinlikle 1 milyondan az. Kablo uygulamalarının özeti burada: BÜKÜLMÜŞ ÇİFT KABLOLAMA TESİSATI UYGULAMALARI

Konektörlerin yakın mesafedeki etkisini azaltmak için konsolidasyon noktasının telekomünikasyon odasından en az 15 metre uzağa yerleştirilmesi gerektiğini söyleyen ANSI / TIA / EIA-568-B.1'de bir kılavuz vardır.

Ayrıca, (özellikle eski cat6 kablosunun) bazı cat6 kablosunun, kablonun minimum bükülme yarıçapını aşmasını önleyecek ve kesinlikle kesinlikle yaklaşık 2 ft'den daha kısa bir süre kullanmayacağına dikkat edin. dışarıda.


1
Evet, sadece 354 $ 'lık düşük fiyat için pdf dosyasını indirin!
einstiien

3

Bildiğim kadarıyla, pratikten öte asgari kablo uzunluğu yoktur (konektörleri birbirine ne kadar yakınlaştırabilir ve başarıyla sonlandırabilirsiniz).

Cat5e kablolarını Gig devrinde 4 ve 6 inç aralığında sorunsuzca kullandım. (Bu Cisco 3500/3550/2960 anahtarlarıyla yapıldığı unutulmamalıdır).

Bu saf bir spekülasyondur, ancak anahtar gibi "Düşük Güç Modu" sesleri, iletkenlere / pimlere daha kısa mesafelerde daha az elektrik gücü verir. Bunun ne kadar güç tasarrufu olabileceğini bilmiyorum - belki de literatürlerinde öngörüler var?


3

Bu konuyu sık sık merak ediyordum. Çevrimiçi okuduğum her şey en az 1 m'ye işaret eden spekülasyonlar.

Bir zamanlar bir elektrik mühendisi bana elektrik açısından bakıldığında bükümlü çiftlerin verimli çalışmasına izin vermek için biraz mesafe (3 m'den fazla (0,9 m)) isteyeceğini söyledi. Hiçbir şekilde elektrik mühendisi değilim, bu yüzden bana söylediklerinin ötesinde açıklayamam.


2

1000baseT için minimum kablo uzunluğu özelliği olmamasına rağmen, herhangi bir kablonun Geri Dönüş Kaybı, Near End Crosstalk ve IEEE 802.3ab 1000BASE-T standardında belirtilen diğer özellikler ve kablo çok kısa ise bu gerekliliklerin bazılarını yerine getirmeme ihtimali vardır.

Temel olarak, önemli olan kablo uzunluğu değil, çünkü yama kablosunun standarda uygun olarak onaylanmış olduğundan emin olmaktır.

(Bunun sadece kendi özel kısa kablolarınızı yaparken bir sorun olacağını farz ediyorum).

(Kaynak: HP ProCurve belge kimliği emr_na-c01139355 )

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.