Windows 2008 için Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları nasıl yüklenir


24

Yönetim araçlarını bir Windows Server 2008 (R1) makinesine kurmak istiyorum. Windows 2003'te adminpak.msi dosyasını yüklediniz, ancak 2008 için böyle bir dosya bulamıyorum.

Bu, Sunucu Yöneticisi'nde bir "özellik" mi? Eğer öyleyse adı ne?

--- GÜNCELLEME --- Bu yüzden sunucu Özellikler listesine girdim ve "Uzak Sunucu Yönetim Araçları" na sahibim ancak yalnızca Dosya Servisleri, Baskı Servisleri ve Web Sunucusu içeriyor.

Bu, bir etki alanındaki üye sunucusudur, ancak etki alanı denetleyicisi değildir. R2 değil, Windows 2008 (orjinal). Yine de neden bu makineden AD kullanıcıları ve bilgisayarları çalıştıramıyor?


MMC'yi açmak ve ADUC ek bileşenini eklemek daha kolay olmaz mıydı?
DanBig

Bu soruyu ve cevapların birkaçını çok faydalı buldum. Neden herkes oylarla bu kadar cimri?
Jay Riggs

Bunun çok eski bir soru olduğunu biliyorum ama ilk defa gördüm ve çeşitli yorumları okuduktan sonra, OP etki alanı yöneticisi değilse neden OP'nin bu araçları yüklemek istediğini merak edebilirim. Araçlara sahip olmak, ancak bunları kullanma iznine sahip olmamak, bunu biraz anlamsız bir egzersiz haline getirir.
John Gardeniers

Yanıtlar:


34

Sunucu Yöneticisi'nden (Yönetimsel Araçlar altında bulunur), "Özellikler" e, ardından "Özellik Ekle" ye gidin.

Windows Server 2008 Standart Talimatları:

Expand:

 • Uzak Sunucu Yönetim Araçları
  • Rol Yönetim Araçları
   • Active Directory Etki Alanı Hizmetleri Araçları

O zaman kontrol et Active Directory Domain Controller Tools.

Windows Server 2008 R2 Talimatları:

Expand:

 • Uzak Sunucu Yönetim Araçları
  • Rol Yönetim Araçları
   • AD DS ve AD LDS Araçları
    • AD DS Araçları

O zaman kontrol et AD DS Snap-Ins and Command-Line Tools.

Özellik İçeriği:

 • aktif Dizin kulanıcıları ve bilgisayarları
 • Active Directory Etki Alanları ve Güvenleri
 • Active Directory Siteleri ve Hizmetleri

Windows 2008 üye sunucumda mevcut değil. Belki GPO tarafından kısıtlanmış? Yoksa bu araçların yalnızca etki alanı denetleyicilerinde veya Vista / Win7 eklentisi aracılığıyla kullanılabildiği bir Microsoft mu?
Mark Arnott

2008 çalışma grubu sunucumda var. Tekrar kontrol edebilir misiniz?
Mathieu Chateau,

Etki alanı yöneticimin bunu grup politikasıyla sınırlandırdığından eminim
Mark Arnott

1
Eğer gui, AD powershell araçlarını kurma görevini kurmasını ve Get-QADObject -Type OrganizationalUnit
Jim B

11
Server 2008 R2 için benzer ancak aynı değildir, Rol yönetim Araçları altında AD DS ve AD LDS Araçları -> AD DS Araçları -> AD DS Ek Bileşenleri ve Komut Satırı Araçları'nı girmeniz gerekir.
Alex Peck

6

Mathieu Chateau'dan ilk cevap temel olarak doğruydu, bunu almak için dcpromo'ya gerek yok. ancak, rol seçeneği "Active Directory Etki Alanı Hizmetleri Araçları" değil "AD DS ve AD LDS Araçları" dır.

mikrofon


1

Bence haklısın ve bunun Sunucu Yöneticisi altındaki bir özellik. Eğer dcpromo yaparsanız, bence verdiğiniz rollere göre otomatik olarak görünürler. Ancak, yalnızca bir üye sunucu ise, "Remoter Sunucu Yönetici Araçları" özelliğini yüklemeniz gerekir. Ağacı genişlettiğinizde, AD Etki Alanı Hizmetleri Araçları, DNS Sunucusu Araçları, DHCP vb. Öğesini seçebilirsiniz. Oraya bakmayı deneyin ve ardından Başlat Menüsü ayarını görünecek şekilde özelleştirdiğinizden emin olun.

Düzenleme: Bah, Joe bunu yazarken söyledi ....


1
Bu sunucuya dcpromo eğer ben kör katlanmış ve ateş manga önünde yürüyen olurdu. OU'ların bu alan için nasıl yerleştirildiğini görmesi gereken bir geliştiriciyim. Özellikler altında RSAT'ı buldum, ancak yalnızca Dosya Servisleri, Baskı Servisleri ve Web Sunucusu var. Belki de yapılamaz
Mark Arnott

Birinin bir araç setine erişmesi için bir sunucuya "dcpromo" koymak iyi bir tavsiye değildir.
DanBig

Bunu yapması gerektiğini söylemedim, sadece "eğer" yaptıysa, ona erişebileceğini söylemedim. Karışıklık için özür dilerim.
Holocryptic

@Mark, yani Sunucu Yöneticisi'ne girip Özellikler eklediğinizde, Rol Yönetim Araçları-> Active Directory Etki Alanı Hizmetleri Araçları-> Active Directory Etki Alanı Denetleyicisi Araçları yok mu? Joe'nun bağladığı KB'de "Bazı araçlar Windows Server 2003'te çalışan roller veya özellikler üzerinde de çalışabilir" diyor. 2003 Etki Alanını görüntülemeye / yönetmeye mi çalışıyorsunuz? Belki takılmanın olduğu yer de budur (neden bir sorun olacağını anlamamıza rağmen).
Holocryptic

@Holycryptic, Right Active Directory Etki Alanı Hizmetleri Araçları yok
Mark Arnott

0

@Jscott için yoruma bakın. Windows Vista'da yüklü araçları Vista'ya değil yönetmem gerekiyor.
Mark Arnott

Yakaladım. Üzgünüm. sadece RSAT Özelliğini ekleyin ve ardından W2K8 sunucunuzda istediğiniz RSAT bileşenlerini seçin. Bu işlem W2K8 ve W2K8R2 için aynıdır. - technet.microsoft.com/en-us/library/cc730825.aspx
joeqwerty

0

MS cevabının "Bir sunucudan etki alanı yönetme" olduğuna inanıyorum.

RSAT araçlarının yalnızca istemci işletim sistemi için indirilmesinin nedeni, tüm etki alanını bu şekilde yönetmeniz gerektiği içindir. Temel etki alanı yönetim görevlerini yapmak için bir sunucuya giriş yapıyorsanız, bunu yanlış yapıyorsunuz demektir. DC'de var olmalarının tek nedeni, başlangıçta etki alanı yapılandırması ve sorun giderme ve kurtarma için orada olmalarıdır. Genel fikir, bir sunucuda oturum açmanın tek gerçek nedeninin yazılım veya güncellemeleri yüklemek veya yapılandırmak olduğudur. Aksi takdirde, uzaktan yapılabilirse, bu şekilde yapın. Dürüst olmak gerekirse, MS "kapatma / yeniden başlatma nedeni" gibi bir "oturum açma nedeni" yüklemelidir.

Uzun lafın kısası, Vista veya 7'yi ayarlayın ve oradan yönetin.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.