Bağlantıları test etmek için neden IP 4.2.2.2'ye ping yapıyoruz?


36

Hatırlayabildiğim kadarıyla, ping kullanarak ağ bağlantısını test ederken her zaman IP 4.2.2.2'yi kullandım . Bu IP konusunda önemli olan ve bu uygulama ne zaman başladı?


9
4.2.2.2 ila 4.2.2.4, IP'leri hatırlaması çok kolay olan genel DNS sunucularıdır.
Chris S

4
Bildiğim halde bu adresi hiç kullanmadım. Ortak bir DNS sunucusunu bu şekilde kötüye kullanmak kullanmak her zaman kötü bir fikir gibi görünüyordu. ICMP isteklerine cevap vermek için günde ne kadar bant genişliği harcandığını merak ediyorum. Bunu internetin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için her dakika çalışan scriptlerde gördüm.
Zoredache

2
Son bakıldığında internetin bant genişliğinin% 2-3'ü ICMP trafiği için kullanılıyor (kötüye kullanıyor mu?). Bildiğim ağ uzmanları (yönlendirici / uzun mesafeli optik) bunu yapmaz. Onlar ping yaparlar, ancak genellikle kontrollerinin bittiği noktaya. ICMP trafiğini, akran noktalarının dışından engelleme söz konusu olmuştur / konuşulmaktadır.
dbasnett

15
8.8.8.8
Tom O'Connor’yı

Yanıtlar:


24

Her zaman açık olduğundan ve DNS'nin çalışmadığı zamanlarda hatırlaması kolay olduğu için ping atıyorum. Ancak bunu daha fazla bilgi için okumak isteyebilirsiniz: http://www.tummy.com/Community/Articles/famous-dns-server/ .


İlginç hikaye, gönderdiğiniz için teşekkürler. Hiçbir zaman bir DNS sunucusu olarak kullanmadım, ancak diğer IP'lerle birlikte İnternet bağlantısını test etmek için çok kullandım. Test için yalnızca bir harici IP'ye güvenemezsiniz ...
xeon

Kolay hatırlamak için +1. "Neden bu web sitesine erişemiyorum" test edilirken, kazanabileceğinizi bildiğiniz bir IP'dir, böylece DNS'nin riskli olup olmadığını test edebilirsiniz.
Kevin M,

1
Kaynağın BBN olduğu anlamına gelir.
gnavi

35

Hey millet ... benim, Dan. Ben bu iddiayı yapan adamım ve bu konuda daha fazla konuşmak için buradayım. İşte olanların uzun, çizilmiş versiyonu.

Zamanında Florida'daki sabit veri kablosuz şirketi için bir NOC yönetiyordum (gofuzion.com - o yer hakkında bir kitap yazabilirim). Benimle çalışan ve ağ dünyasında görece yeni olan birkaç adamım vardı. Heck, o zamanlar, oyunda sadece birkaç yıl cildim vardı.

Acemi seviyedeki becerilerin artması nedeniyle, kendi iş istasyonlarında bir web sitesi çekemeyen ve 'İnternet'in kapalı olduğunu' korkutuyorlardı. Dürüst olmak gerekirse, oldukça acıklı oldu. Herkesin verdiği bir diz çöküşü yahoo.com'a ping atmaktı. Güzel, ama DNS çözümlemesi içeriyor, bu yüzden başarısızlığa açık. Elbette, Yahoo’nun IP adresini hatırlayamıyorlardı ve Google bu noktada (herhangi bir dereceye kadar) kalkmadı, bu yüzden herkesin bu kadar güvenilir bir şekilde çalıştığını hatırlayabildiği basit bir IP adresi neydi? sürekli? Unutmayın, bunun yıllar önce, taşıyıcı istikrarının bir satış noktası olduğu, ancak bir sonucun olmadığı.

O sırada yakın zamanda WUG (sürüm 3, sanırım yay!) Haritamızı bir araya getirmiştim ve kontrol etmek için dışarıdaki bazı ev sahiplerini istedim. Ben de tanımak kolay bir saf ip adresi istedim. Etrafa koydum ve basit adreslere ping gönderdim ... 1.1.1.1, 2.2.2.2, vb. PSTN'nin direncini azaltan, günün erken saatlerinde patronumla yaptığım bir sohbeti düşündüm (Robert Campbell adına gerçekten yetenekli bir adam). Bana çarptı ... telefon hizmeti bilgi için 411 vardı. 4.1.1.1 ... sadece bir basamak daha ve bom dinamit gider ... ve PING !. WUG haritasına koydum ve bir iki haftalığına unuttum.

Haritamı incelemeye geri döndüm ve bu ana bilgisayar hiç kapanmadı. Kime ait olduğunu görmek için çok tembeldim, ama şimdi merakım azaldı. Ne kadar aptal hissettim? GTE için bir DNS sunucusuydu. Elbette çoğu zaman olmak zorundaydı. NOC'nin katında, erkekler hâlâ aptallardı (bu, bazıları için, hiç değişmedi. Eminim ki hepsi burada olabilir. Boğa gitsin göğüsleri ... “. Ama ben dalıyorum.) Müşteriyle veya bir müşteriyle bağlantı sorunları yaşadıklarında korkarlardı ... ve oradan onlara söyledimler”, Ping 4.1.1.1. Genel İnternet bağlantınız çalışırsa her zaman işe yarayacaktır. İnternet için 411 gibi. " Biliyorum, süper peynirli. Ama süper peynirin sadece cipslerle değil gergin durumlarda çalıştığını öğrendim.

İşe yaradı. Çocuklar DNS adlarına ping atmaya çalışmayı ya da muhtemelen yine de değişebilecek ev / kablo / adres adreslerini hatırlamayı bıraktılar. Sadece bu basit adresi hatırlayabilirlerdi.

Bir gün, ICMP’yi kapattıklarını düşünüyorum - çalışmayı durdurdu. NOC’deki çocuklar ağlamıyorlardı, ama kesinlikle donlarını giydiler. “4.2.2.2” aynı zamanda tesadüfen 4.1.1.1'e (bence hatalı olabilir) ikincil olan moi tarafından hüsrana uğramıştır. Sıkışmış. O dağılır. Bazen böyle gider.

Telefonda, bu adamların müşterilere bağlantılarını test etmek için 4.2.2.2'ye ping yapmalarını söylediğini duydum. Telefonda satıcıların adresle test ettiklerini duydum. Birkaç yıl sonra bir gün beni güldüren şey, beni ev bağlantı kesintilerimden geçiren çılgınca bir ön hat DSL telefon teknolojisiydi. "Ping 4.2.2.2" adlı oyundan ayrıldı. İçeride biraz ılık hissettim mi? Sen

Yani bu kadar. Ben icat ettim mi Benim için küçük dünyamda, evet. Radyo veya uçuş gibi ya da hayatımızda bazı gerçek etkileri olan başka herhangi bir önemli şey daha önce (ya da aynı anda aynı anda) yapmış olabilir mi? Umarım bu söylentilere son verir. (web sitemde yayınlandı)


10
Merhaba Dan, Sunucu Arıza'ya hoş geldiniz. Bir hesap açıp takılmalısın. :)
Doug Luxem,

8

Dan Farrell (dannosite.com) üzerinden @ http://www.tomshardware.com/forum/169983-46-what

Yönlendiricinizde DNS sunucusu girişi olarak kullanılan 4.2.2.2'den dolayı kredi alacağım ... işte hikaye -

1998'de birkaç destek teknisyeniyle bir ağ operasyon merkezini yönetiyordum. Bu adamları eğitmeye erken başlarında, onlara internetin 'olup olmadığını' görmeleri için 4.1.1.1'e ping yapmalarını söyledim, çünkü 4.1.1.1 telefondan "411" gibi görünüyordu ... panik yaparken hatırlanması kolay ağımızın problemleri olduğunda onlar olabilir).

Bir gün 4.1.1.1 ping'lere cevap vermeyi bıraktı ve bir saniye boyunca çıldırdık - ama sadece çöktü. Ben hemen yanıtladım, "Peki, sonra ne 4.2.2.2?", Sadece 1'leri 2'ye yükselterek. ASLA yere düştü. Yakında ping için bizim defacto test konuğumuz oldu.

Çok kısa bir süre sonra, bu adresin ne için kullanıldığını merak ediyorduk ... ve GTE ağında ilk kullanıldığı yer olan NE’den değil, ikincil bir önbellekleme-çözücüsü olduğunu bilmiyorduk. . Ama kısa sürede öğrendik ... ve GTE'nin ağının dışında da kullanılabilir olduğunu gördük. Bu yüzden hızlı bir DNS sunucusuna ihtiyacımız olduğunda ... 4.2.2.2 kullanıyorduk.

Sadece kullanacağınız bir DNS sunucusu olarak değil, aynı zamanda bir ping host testi olarak da kullanıldığını düşünüyorum. Kesinlikle ağ yönetim kariyerimde kullandım ve başkalarına kullanmasını söyledim. Ama bana bir öneri olarak geri geldiğini duymak beni gülümsetiyor.

Şahsen, Level3'ün (şu anda onu kontrol eden) ağının dışındaki müşteriler için çözmeye devam etmesine izin vermemesinin güvence altında olduğunu düşünüyorum ... ama bu beni kullanmayı engellemiyor

Dan Farrell dannosite.com


2
beni saniye saniye yen. Bunu söyledikten sonra 15 yıldan beri BT’de bulundum ve bu ilk defa
pingingi

1998'den önce ping
attığımdan

3
Dan Farrell onu yaymak için itibar kazanmasına rağmen, kesinlikle kayıt yaptırmadı ve gerçekten kaynak olup olmadığı konusunda bir soru var. Muhtemelen asla bilemeyiz. Dan'in tomshardware bağlantısından hemen sonraki yorumu bile tartışmalı.
Jed Daniels,

Tarihinin bir noktasında, onun ne olduğunu anlamaya çalışırken, 4.2.2.3 veya .4 tersini çözmedi - dont-steal-dns-service.gte.net (ya da buna benzer bir şey)
Jason

2
Bu hikaye yapılmış sesler. NOC'nin yöneticisi NOC'lerinin bağlantı olup olmadığını test etmek için neden rastgele (4.1.1.1) bir IP seçer? İkincisi, başarısız olduktan ve onu korkuttuktan sonra neden başka bir rastgele IP'ye (4.2.2.2) geçecekti?
ITGuy24,

7

Ben genellikle kamu google dns sunucusunu, daha da iyisi, detayları hatırlamak ama 4.2.2.2 kadar eski vermemektir 8.8.8.8 kullanmak BURADA


3

DNS çözümlemem varsa, Google girişleri her zaman Google’a ping attığım için, DNS girişleri beni yanımda yanıt veren ve engellenmesi muhtemel olmayan bir şeye gönderecek. Hatta 4.2.2.2 bile güvenlik veya pasif agresif eğilimler adına iyi bilinen bazı kamu hizmetlerini açıkça engelleyen sert bir yöneticiye sahip bir müşterinin ofisine girersem engellenme şansı veriyor.

DNS çözümlememe sahip değilseniz, 208.67.222.222 veya 208.67.220.220 (ping'lerde bunları engelleyen sağlam bir hardcore yönetici bulunmadığını umarım) ping eğilimindeyim. Bunlar OpenDNS'nin iki IP adresi. Hatırlanması en kolay olanı değil, ancak hatırlamaya değer (internet adlarını çözen her şeyde OpenDNS kullandığımdan beri) bu yüzden onları ezberledikten sonra yazmak için basit bir zihin kas hafızası eylemi.


11
Açık uçlu sorun, bilinmeyen adresleri kendi sunucularına çözecek ve sizi BS arama sitelerine gönderecek. DNS çözümlemesiyle ilgili bir sorunu giderirseniz çok can sıkıcı olur.
einstiien

1
Ben de google.com kullanmaya meyilliyim. 6to4 röle herhangi bir yayın adresi (192.88.99.1), ping testi için iyi bir aday olacaktır, çünkü 6to4 rölesi varsa veya en azından yakınındaysa, sağlayıcınızın şebekesinde olacaktır.
Gerald Combs

1
@ einstiien: Çok doğru. Nakitlerinin çoğunu böyle yaparlar. Bu yüzden genellikle DNS sorunlarını izlemek için kullandığım istemcideki sunucularını kullanıyorum.
Wesley,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.