En iyi Windows uzaktan destek / ekran paylaşım araçları?


32

En yaygın kullanılan uzaktan destek / ekran paylaşım araçları nelerdir?

Her iki fiyatı da işlevselliği açısından nasıl karşılaştırırlar?


3
Hangi işletim sistemi? [Bu yorum 15 karaktere gerek yok]
Mikeage

Sağol Mikeage. Tamamen bahsetti. Şimdi soru başlığı düzenlendi.
Aron Rotteveel,

1
15 karaktere ayırmak için yorumunuzun sonuna bir sürü boşluk ekleyin, sonra çıktıda kesilecektir :)
Mark Henderson

Yanıtlar:


21

Ücretsiz

 • Uzak Masaüstü / Terminal Hizmetleri
  • [+] hızlı, yüklenecek hiçbir şey yok, Windows anahtarını yakalar, her iki tarafın da bağlanmasını gerektirmez
  • [-] kullanıcıyı dışlıyor, ağ dışında kullanılabilir duruma getirmek için daha fazla çaba gerekiyor
 • LogMeIn Ücretsiz
  • [+] hızlı, Windows tuşunu sıkar, her iki tarafın da bağlanmasını gerektirmez, kullanıcıyı serbest bırakmaz, internetten kolayca bağlanır
  • [-] kurulum gerektiriyor
 • CoPilot (hafta sonları ücretsiz)
  • [+] İyi performans, mükemmel kurulum / bağlantı deneyimi
  • [-] performans yukarıdaki kadar iyi değil, sadece hafta sonları ücretsiz
 • ShowMyPC
  • [+] kurulum yok, çoğu durumda konfigürasyon olmadan internet üzerinden erişebiliyor
  • [-] düşük performans, diğerlerine kıyasla zor kurulum / bağlantı deneyimi
 • Crossloop.com
  • [+] Scott beğendi
  • [-] Hiç kullanmadım, bu yüzden fazla bir şey bilmiyorum

Benim için kurabilirsem, LogMeIn kullanıyorum. Sorun giderme sırasında Pencere tuşunu sık sık kullanırım (Win + E, Win + R, Win + M, Win + Pause, vb.), Bu yüzden uzaktaki sistemdeki anahtarı kaybettim, bu bir acı. LogMeIn'in bunu hapsettiğini seviyorum.

Yükleyemediğimde hafta sonlarında CoPilot'u, aksi takdirde ShowMyPC'yi kullanıyorum. Şimdi Crossloop'a bakmak zorundayım ..

Ücretsiz değil

Bunun için para ödüyorsanız, LogMeIn (kurulum için Kurtarma, kurulum için Pro) kullandım ve oldukça iyi buldum. Ücretli sürümlerin sahip olduğu bir şey, ücretsiz olanların (bildiğim kadarıyla) dosyaları yerelden uzaklara kopyalamanın ve aynı zamanda makineler arasında yazdırmanın kolay bir yoludur.

Bu Wikipedia makalesi yardımcı olabilir.


VPN benzeri bir Terminal hizmeti yapmak için TS ve Hamachi gibi bir şeyi bir araya getirebilir misiniz? Ben şahsen hiç yapmadım.
David Rickman,

17

UltraVNC

Anahtar özellikler: Dosya aktarımı, Video sürücüsü, İsteğe Bağlı Şifreleme Eklentileri, MS Oturum Açma, Metin sohbeti, Görüntüleyici Araç Çubuğu, Dosya Aktarmalı Java Görüntüleyici, ayrıca Otomatik ölçeklendirme ve Sunucu Tarafında Ölçeklendirme, Çoklu Monitör desteği, Tekrarlayıcı / Proxy desteği, Otomatik yeniden bağlanma, iyi performanslar ve tonlarca başka işlevler.

Eklentiler: En karmaşık bağlantı durumlarını kolayca yönetmenize yardımcı olan Tekrarlayıcı, SingleClick jeneratör ve NATtoNAT konektörleri.

UltraVNC, Windows işletim sistemleri altında çalışmaktadır (95, 98, Me, NT4, 2000, XP, 2003 ...). Gömülü Java Viewer, Java'yı (Linux, Mac OS ...) herhangi bir İşletim sistemindeki basit bir Web Tarayıcısından bir UltraVNC sunucusuna bağlamanıza (ve Dosya aktarımı yapmanıza) olanak sağlar.

UltraVNC SC (SingleClick) , indirmek için özelleştirilebilir bir mini UltraVNC sunucusudur. Bu, yardım masası desteği için çok kullanışlıdır, çünkü müşteri önceden kurulmuş bir uzaktan kontrol yazılımına ihtiyaç duymaz . Sadece UltraVNC SC'yi indirmesini sağlayın ve uzaktan kumandaya başlayın. Uzaktan kumanda oturumunun sonunda UltraVNC SC kendisini kaldırır ve bilgisayarı ek bir yazılım olmadan bırakır.


2
UltraVNC oldukça başarılıdır, ancak LogMeIn'e kıyasla ilkokul parmak boyasıdır.
JoshRivers

16

Şirketimizde TeamViewer kullanıyoruz ve bundan çok memnunuz. İstemci yüklemesi yok, istemci için yalnızca küçük bir ayak izi indirme.

Müşteri desteği için değil, aynı zamanda eğitim ve takım çalışması için kullanıyoruz.


Bu linki teamviewer.com'a değiştirebilir misiniz ? Tıkladım ve beni teamviwer.com (e e) aldı.
Nathan Bedford,

+ Takım görüntüleyici için birçok uygulama kullandım ve takım görüntüleyici en iyi ve en basit olanıydı.
Amr Elgarhy

Ekip izleyicisini gerçekten gurubunu kullanıyorum, ayrıca vpn ve trnasfer dosyasını da içeriyor
Priyan R

TV için +1; Çapraz platform kullanıyoruz (Mac, Windows) ve harika çalışıyor, dosya aktarımı oldukça iyi.
slovon

+1 Biz sadece ana bilgisayarı kullanırız. Bir satıcının, işimizi yürüten bir yazılım paketi için destek sağlamasına izin vermek için kullanılır.
John Gardeniers,


4

En iyisi RDP. Bazı sert koşullarda (küçük bant genişliği / yüksek gecikme süresi) başkalarını (özellikle UltraVNC dahil olmak üzere VNC varyantları) kullanmaya çalıştım ve RDP bunu kaldırabilecek tek kişiydi. Ve zaten yerleşik :-) var


1
RDP harika, çünkü ek (VPN, RDP Proxy, vb.) Altyapısı eklemeden güvenlik duvarının arkasına erişilemez. Uzaktan destek için çok iyi değil. Oturum paylaşımıyla ilgili her tür garip sınırlamanın olduğunu ve kesinlikle daha iyi araçların olduğunu ekleyin . (Her ne kadar
VNC'de

3

VNC tek tıklama ve varyantlarını kullandım, ancak sunum ve uygulama kenarlarında biraz kaba idi.

Son zamanlarda "GoToAssist Express" i bir cazibe gibi çalışmak için buldum - kullanıcının sonu için kolay, temiz, profesyonel bir kurulum (özellikle kendi kuruluşunuzun dışındaki insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak için faydalıdır) ve hemen hemen her Windows üzerinde çalışıyor sürüm (ve ayrıca Mac'ler için de çalışır!). Ayrıca Uzak Masaüstü veya GoToMyPC gibi bir tür "katılımsız" desteği vardır.

Avantajları: Çok sayıda farklı PC / Mac konfigürasyonunda gerçekten çok iyi çalışır; uzaktan teknik destek için gerçekten hızlı, kullanışlı özellikler (dosya aktarımı, tanı bilgileri, yeniden başlatma ve yeniden bağlanma, çoklu monitör desteği vb.)

Dezavantajları: Linux desteği yok (henüz bildiğim kadarıyla) ve elbette, bunun için para ödemek zorundasınız ... ;-)


2

Sunucular:

 • ekran paylaşımı özel bir gereklilik ise: VNC (ücretsiz)
 • Aksi takdirde terminal hizmetleri uzaktan destek için iyidir (pencereler için ücretsiz, yerel sürücüleri uzak makineye eşleme özelliğini içerir)

Kullanıcılara bağlanmak için: Yardımcı Pilot (bazı zamanlarda ücretsiz, maliyet, bağlantının kurulmasına bağlıdır - güvenlik duvarı sorunlarını aşmak için harikadır. Kullanıcılar için kullanımı kolaydır)


2

Benim iki favorim Copilot ve WebEx'tir , bu daha çok bir konferans aracıdır ancak masaüstü paylaşım özelliği olağanüstüdür ve yalnızca uzaktan destek amaçlı kullandım. Her ikisi de abonelik tabanlıdır.

Ücretsiz bir alternatif olarak, ara sıra aile üyesi yardım "acil durum" için Windows Live Messenger aracılığıyla eski güzel Uzaktan Yardım ile de iyi sonuçlar elde ettim.


webex? lol iş için kullanmak zorunda ve bu şey çöp. :(
Chad Grant

WebEx, uzaktan erişim için çok yavaş, birden fazla müşteriye demo yapmak için daha iyi.
Jack B Nimble

Arka planda bir Skype sesli konferansında bile masaüstü paylaşımı için inanılmaz derecede hızlı olduğunu buldum. Kullandığım çoğu durumda fiziksel mesafe ayrımı 10 kilometrenin üzerindedir ve oldukça ortalama ADSL bağlantıları vardır. Bu yüzden onu olağanüstü olarak tanımladım :-) Belki daha eski bir versiyonunu kullandınız?
Wayne Koorts,

Webex'i daha önce kullandım ve artık gerek duymadığım için minnettarım. Yavaş, güvenilmez, clunky ve zor ya da deneyimsiz.
John Gardeniers,

Sorunların olması garipti, haftada en az bir defa birden fazla kişiyle kullanıyorum ve harika.
Wayne Koorts,

2

Sadece bütünlük için - TightVNC'yi kullanarak iyi deneyimler yaptım . Windows ve Unix için ücretsiz, hafif ve kullanılabilir.


1

Kullandığım mutlak en iyi uzak masaüstü sunucu / istemci uygulaması No Machine tarafından NX . Ücretsiz bir sürüm ve daha fazla kullanıcıya vb.

Ağ üzerinden hızlı bir şekilde çılgınca gelir , bu da Evden Çalışmaya Uzak Masaüstü için mükemmeldir. Ev kutumdan kullanıyorum -> kablosuz -> yavaş internet -> VPN -> çalışıyor ve neredeyse sanki yerli gibi çalışıyor.

Tek dezavantajı (en azından Linux için) mevcut bir oturuma bağlanamadığı, kendine ait bir tane yaratması gerektiğidir.


1

Sunuculara bağlanmak için:

 • Terminal Hizmetleri (ekran paylaşımı olmadan)
 • Herhangi bir VNC değişkeni (ekran paylaşımı ile)

Kullanıcılara bağlanmak için:
Farklı uygulamalarla ilgili deneyimim var:

İşyerinde Netviewer One2Meet kullanıyorum, aslında ekran paylaşımı / işbirliği için çok iyi çalışıyor. En güzel özelliklerinden biri, çift ekranlı kurulumlarla iyi çalışması (bu ekranı göstermek için vieuwer simgesini başka bir ekrana sürükleyin) ve isterseniz iki yönlü de çalışmasıdır.

Evde genellikle bir web tarayıcısının içinden çalıştığı için LogMeIn'i kullanıyorum ve bilgisayarıma giriş yapmamı sağlıyor.


1

Öncelikle LogMeIn'in kullandığı motorla (kişisel kullanım için kullanıyorum) dayandığına inandığım uzak bir masaüstü bileşeni içeren ScriptLogic kullanıyoruz


1

Son cevap - Dahili kullanım için UltraVNC - harici destek için Mikogo.com kullanıyoruz. Mikogo muhteşem. Ölü basit. Ücretsiz. Ekstra BÜYÜK indirmeler yok (yalnızca kullandıktan sonra kendisini kaldıran hızlı bir kurulum). Basit oturum kimlikleri kullanır. Win7 ile harika çalışıyor! Kendiniz deneyin, seviyoruz!


0

Harika olan IslLight.com'u kullanıyoruz.

CoPilot.com (bilmiyorum) gibi çalışır, ancak masaüstünüzü müşteriye gösterme ve bir istemci makinesini görme ve uzaktan kumanda etme seçeneğiniz vardır.

Hem sohbet hem de VoIp desteği olduğuna inanıyorum.


0

IntelliAdmin'i yıllardır kullandık. Tıpkı uzaktaki makinenin önünde oturmuş ve kullanıcıların klavyesini ve faresini ele geçirmiş gibisin.

IntelliAdmin, LAN sürümleri için hiçbir üçüncü taraf yazılım yüklemesi gerektirmiyor, tüm makineleri dağıtmadan önce güvenlik duvarında açtığımız bir bağlantı noktası (2790).

2 lisans için günde 100 dolar ödediğimize inanıyorum.

http://www.intelliadmin.com


0

Onlar için çalışırken önyargılıyım, ancak Windows (veya Mac veya Linux!) Makinelerinin uzaktan desteklenmesi için Yuuguu kullanıyorum.

Dahili IM'de (MSN, GTalk, AIM, ICQ, Yahoo Chat ve Skype ile entegrasyonla) ekran paylaşımı ve uzaktan kumanda sunar. Herhangi bir zamanda en fazla beş Yuuguu müşterisi arasında sınırsız paylaşım sunan ücretsiz bir sürümü var ancak uzaktan destek için, çoğunlukla 1: 1 paylaşım olacağını düşünmüştüm. Amacımız Yuuguu'yu “sadece çalışmak” yapmaktır, bu nedenle makineler arasında bağlantı kurmak için güvenlik duvarı veya proxy sorunu olmamalıdır.

http://www.yuuguu.com

Saygılar, Phill


0

Neler olup bittiğini görmek için iki tarafa da ihtiyacınız varsa, Windows Netmeeting'i de kullanabilirsiniz. Ücretsizdir ve pencerelere dahildir ve 2'den fazla tarafın katılmasına izin vermektedir.


0

Serbest tarafta, uzak kullanıcılara bağlanmak için Zolved (zolved.com) kullandık. Herhangi bir yere "yüklemek" için bir istemci veya sunucu yok. Aynı zamanda NAT enine vb.

Söyleyebileceğim kadarıyla UltraVNC'ye dayanıyor ve elbette UltraVNC'nin sahip olabileceği tüm tuzaklara sahip. Tecrübelerime göre, oldukça iyi çalışıyor.0

Oracle'ın İşbirliği Paketi, masaüstü paylaşımını destekleyen bir Gerçek Zamanlı İşbirliği bileşenine sahiptir. Ancak, OCS kendisi muhtemelen şu ana kadar EOL'd ve elbette $$$ ...


0

Uzak Masaüstü'nden daha iyi olan tek araç, biliyorum ki Radmin . Ücretsiz değil, ancak performans ve seçenekler en iyi IMO'dur. 30 günlük bir değerlendirme var, böylece kontrol edebilirsiniz.

Bulduğum tüm VNC ürünlerini denedim ve çoğu benim için çok yavaş / kullanılamaz hale geldi.


0

Çalıştığım firmada Gencontrol adlı ücretsiz bir araç kullanıyorum. Yönetici haklarına sahip olduğunuz bir hedef makineye geçici olarak bir VNC sunucusu kurmanızı ve ardından hemen bağlanmanızı sağlar. Oturumu kapattığınızda, sunucu kaldırılır.

Etkileşim tam olarak VNC'nin çalışmasını beklediğiniz gibi çalışır ve siz ve desteklediğiniz kullanıcının ekranı paylaşmasını ve her ikisinin de neler olduğunu görmesini sağlar.

http://www.gensortium.com/products/gencontrol.html

Ne yazık ki, Gencontrol resmi web sitesine artık ulaşılamıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, web sitesini görüntüleyebilir ve hatta yazılımın bir kopyasını Archive.org adresinden indirebilirsiniz.


0

Tüm BT destek personelinin Linux kullandığı ancak tüm dünyadaki Windows XP / Vista kullanıcılarını 'tutmasına' yardımcı olması gereken bir durum var. Genellikle, kullanıcılar bir ofis NAT'ının arkasındadır.

TeamViewer (tescilli ancak ücretsiz olarak teklif edildi) bunun için oldukça iyi çalıştı. İzleyiciyi çalıştırmak (hatta WINE altında Linux'ta çalışır) ve bir NAT olsa bile, makul hızda bir uzak oturuma katılmak yeterince kolaydır. Genellikle telekomünikasyon yapan MAC kullanıcılarının küçük bir yüzdesine bile yardımcı olabiliyoruz.


0

RDP’den GoToAssist Express’e taşındık çünkü:

 1. Kullanıcının ne yaptığını ve “gerçek zamanlı” olarak tam olarak oturup izleyebiliriz. Kullanıcının PC'sinde bir gecikme olursa, gecikmeyi de görürüz.

 2. Kullanıcılar, destek oturumunu başlatmak zorunda kalarak kontrol sahibi ve istedikleri zaman sonlandırabilirler.

 3. Beğendiğim yerleşik bir sohbet ve dosya aktarma uygulaması var.

Maliyet bir şirket için makul. Bu çözümü şiddetle tavsiye ediyorum.

Saygılar ... Michael


0

Windows uzaktan yardım

Artıları

 • Ücretsiz
 • Windows XP ve 7'de yerleşik olarak
 • Ekranı, klavyeyi ve fareyi paylaşın

Eksileri

 • Başka birine yardım eden kişiyseniz, pencereyi tam ekran yapamazsınız.

0

RHUB en iyi uzaktan destek ve ekran paylaşım çözümlerinden biridir. Uzaktan erişim ve web konferansı için iki farklı cihazda gelirken, uzaktan erişim cihazı ayrıca bazı ekran paylaşım özelliklerine sahiptir. Burada bir göz atın http://www.rhubcom.com


0

Yakın zamanda ABD ve Dubai’den hem konuşma hem de ekran paylaşımı için TeamViewer’ı kullanarak Skype ve diğer bazı araçların zorlukla çalışabileceği yavaş wifi ağları arasında başarılı oldum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.