Ağdan Kimlik Doğrulama Gerektiren Linux'tan Bilgisayara Uzak Masaüstü


25

Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama gerektiren bir sunucuya bağlanmak için rdesktop veya başka bir Linux istemcisini kullanmanın bir yolu var mı?

Windows Server 2008 R2'den - Denetim Masası - Sistem ve Güvenlik - Sistem - Uzaktan Erişime İzin Ver "Yalnızca Uzak Masaüstü'nü Ağ Düzeyi Kimlik Doğrulamalı çalıştıran bilgisayarlardan bağlantılara izin ver" yazan bir seçenek vardır. Bu yüzden bu özellik ile Linux'tan bağlanamıyorum XP'den bağlanabiliyorum ancak SP3'e ihtiyacınız var ve çalışması için kayıt defterinde birkaç şeyi düzenlemek zorunda kaldım.

Yanıtlar:


24

FreeRDP (rdesktop'tan ayrılma) bunu son sürümlerde desteklemektedir.


Bu sabah ahır deposundan ayrıldım ve NLA desteğini şimdi buldum.
sysadmin1138

Ubuntu 13.10'da çok iyi çalışıyor. Ben de Github'daki havuzdan çıktım. Kök dizinde derleme adı verilen bir dizin hazırladım. Yapıya bir cd yaptım. Bir "cmake .." ve ardından "make" sonra "make install" komutunu çalıştırın. Daha sonra "/ usr / local / bin / xfreerdp -u hari.lastname 10.0.150.1" komutunu kullanarak görünüşte rdp komutunu kullanabildim.
harijay

5

Ne yazık ki, çok fazla şansınız olacak mı bilmiyorum. Bir yıl önce bunu kurarken bağlantı kurarken linux deneyimsizlerimize bağlanmak için NLA'yı devre dışı bırakmak zorunda kaldım çünkü linux'da herhangi bir destek bulamadım

Rdesktop için sourceforge'ya bakıyorum ve bunun için hala açık olan bir özellik isteği görüyorum ve 2009'dan bazı kişiler destek istiyor.

http://sourceforge.net/tracker/index.php?func=detail&aid=1773895&group_id=24366&atid=381350


+1, NLA yalnızca Win 6.0+ işletim sisteminde MSTSC 6+ ile çalışır
Chris S

2
+1. Kabul ediyorum, desteklenmiyor. Ayrıca, rdesktop'un bir bağlantı aracısı tarafından yönlendirmeyi desteklemeyeceğini unutmayın . Tüm yuvarlak rdesktop windows 2008 ile birleştirildiğinde oldukça kırdı
Zoredache

Evet. 'Pencerelerden pencereleri uygulayarak' kalabalığın hissettiği acı miktarı, birisinin aslında bir şey yapabileceği noktasına geliyor.
sysadmin1138

@ sysadmin1138 Ayrıca XP / Server 2003'te birçok insanı tutuyor; Microsoft, teknolojilerini değiştirerek satışlarını kaybettiklerini anlamıyor.
Andrew,

1
@Andrew: Microsoft'un ürünlerini daha güvenli hale getirerek satışlarını kaybettiğini mi söylüyorsunuz? Linux Windows ile yetişemiyorsa Microsoft sorunu değildir. Temel olarak, bir Windows sysadmin'i, bir Windows SSH istemcisi olmadığı için bir sunucuyu yönetmek için SSH yerine telnet kullanmasını ister.
Eylül’de

2

FreeRDP tabanlı görünen Remmina, doğru ayarları müzakere eder (benim için NLA gerektiren bir Windows 7 makinesine bağlanır).


0

rdesktop v1.7.0, RDP 6.0 / RDP 6.1 (Windows 7/2008) uyumluluk sorunları için çeşitli düzeltmelere (muhtemelen en son FreeRDP sürümüyle aynı) sahiptir.

Değişikliğe bakınız: http://sourceforge.net/projects/rdesktop/files/rdesktop/1.7.0/

  • Windows 2008 Oturum Aracısı için geliştirilmiş destek
  • Windows 2008 R2 / 7: Diğer yönlendirmeleri kullanmadığınızda ses çalma özelliğini düzeltme
  • Windows 2008 R2 / 7: Disk yeniden yönlendirme salt okunur sorunlarını çözme
  • Windows 2008 R2 / 7: Özyinelemeli silme ile ilgili sorunu çözme

Ancak NLA (Network Level Authentication) hala desteklenmiyor.

FreeRDP'ye gelince, yalnızca v0.7.1 sürüm notları "devam eden çalışma" bölümünde belirtiyor: "Ağ Düzeyi Kimlik Doğrulama yarı yolda yapıldı (TLS çalışıyor, ancak NTLM kimlik doğrulaması kısmen uygulandı)"

Aşağıdaki sürümlerin sürüm notları bile bahsetmiyor. Bu yüzden muhtemelen hala aynı "yarı-bitmiş" durumundadır.


1
Anna Martynova, Nisan ayında, rdesktop v1.7.0’ın Windows 2008 R2 oturum komisyoncusu aracılığıyla bağlantı kurma sorunlarını çözemediğini bildirdi. Rdesktop mesaj listesiyle arşivinde mesajı bakınız: sourceforge.net/mailarchive/message.php?msg_id=27907218
müzso
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.