Bir HTTP İstek Başlığının içermesi gereken zorunlu bilgi nedir?


Yanıtlar:


36

GET / HTTP/1.0 yasal bir HTTP isteğidir.

Hiçbir varsa Hostbaşlık alanı, size hedef sunucunun bir ise umuyorduk sonuçları alamayabilirsiniz sanal konak diğer sanal konaklar kendisini ayırt etmek kendi IP adresi yok.

HTTP 1.1 Hostalanı gerektirir .


1
Kendimi biraz araştırdım ve sen haklısın. Ad Tabanlı Sanal Barındırma için, genel olarak HTTP 1.1'e sahip bir Tarayıcı gereklidir. Tarayıcılar, ana bilgisayar başlığında ana bilgisayar adını gönderir ve Web sunucusu yapılandırılmışsa ada göre sanal ana bilgisayarlar sunar. Eski tarayıcılarda ve HTTP 1.0 ile biraz mümkün, ancak apache'nin ServerPath Yönergesi gibi bir geçici çözüme ihtiyacınız var. Neyse ki daha yeni tarayıcılar, ana bilgisayar başlık alanının gönderilmesini sağlamak için HTTP 1.0 kullanılırken uzantılar uygular. w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616-sec14.html
Stephan Kristyn

1
Hala HTTP 1.0 kullanan tarayıcılar var mı?
Pacerier

Birçok kullanıcı aracısı HTTP 1.0 kullanıyor. Web tarayıcılarını kullanan kişiler, mümkün olduğunda HTTP 1.1 veya 2.0 kullanacak, ancak yalnızca HTTP 1.0'ı destekleyen bir proxy üzerinden erişebilirler. Tarayıcı veya botlar HTTP 1.0 kullanabilir. Basit istemciler gibi wgetHTTP 1.0 kullanın. HTTP 1.0 istemcilerinin desteklenmesi için herhangi bir çabaya gerek olmadığını unutmayın; çünkü HTTP 1.1 uyumlu bir sunucu HTTP 1.0 istemcilerini destekleyecektir (HTTP 1.1, HTTP 1.0'ın üstünde aşamalı bir geliştirme; kodlama ve canlı tutma (varsayılan) HTTP 1.0 istekleri için kapalıdır).
thomasrutter

3

Bir İstek'te HTTP Başlıkları'nın hiçbiri gerekli değildir. Ayrıca gerekli Yanıt başlıkları da yoktur.

Bütün bunlar ve daha fazlası HTTP 1.1 - RFC 2616


15
Yanılıyorsun. Buraya bağladığınız RFC'ye göre: "Bir müşteri, tüm HTTP / 1.1 istek iletilerinde bir Host başlık alanı içermelidir". Yani Hostbaşlık olan zorunlu.
user219882

2
Doğru, ancak bir müşterinin ilk başta HTTP / 1.1 kullanması gerekmez.
Chris

2
Content-Length veya Transfer-Encoding, yalnızca istek veya yanıtla birlikte bir işletme teslim edilirse zorunludur ve çoğu durumda bir istek veya yanıt bir işletmeden yoksun kalır (GET isteği veya 302 yanıtı gibi).
Brandon Rhodes,

6
Aşağı oy kullanamam ama bu cevap yanlıştır. Lütfen düzeltin veya kaldırın.
vikingsteve

4
Vikingsteve ile aynı fikirdeyim. Cevabınız, HTTP 1.1'in gerekli başlıklara sahip olmadığı anlamına gelir.
nullstellensatz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.