Windows Server 2008 R2'de CPU Ölçeklemeyi Devre Dışı Bırak


29

Windows Server 2008 R2'de CPU güç yönetimi ölçeklendirmesini nasıl devre dışı bırakıyorsunuz?

Kontrol Panelini ayarladıktan sonra, Güç Yönetimi performans ve ardından yeniden başlatmayı planlıyor - CPUID'nin Cpu-Z'si hala ölçeklendirilen saat hızını gösteriyor.

alt metin


Bir şans bulduğumda BIOS'u kontrol edeceğim, daha önce BIOS'larda ölçeklendirme ayarlarını görme konusunda belirsiz bir hafızam var. Bunlar Dell R710'lar.
Kyle Brandt

Yanıtlar:


24

Dell R710'da Güç Yönetimi altında bunu kontrol eden 3 Ana BIOS ayarı vardır:

OS Control , CPU gücünü OS DBPM'ye, fan gücünü Minimum Güç'e ve bellek gücünü Maksimum Performans'a ayarlar. Bu ayarda, tüm işlemci performans bilgileri kontrol için sistem BIOS'undan işletim sistemine geçirilir. İşletim sistemi, işlemci performansını işlemci kullanımına göre ayarlar.

Active Power Controller, CPU gücünü Sistem DBPM'ye , fan gücünü Minimum Güç'e ve bellek gücünü Maksimum Performans'a ayarlar . BIOS, işlemci performansını işlemci kullanımına göre ayarlar.

Maksimum Performans , tüm alanları Maksimum Performans olarak ayarlar.

Kaynak: http://support.dell.com/support/systemsinfo/document.aspx?c=us&cs=555&l=en&s=biz&~file=/systems/pet410/en/hom/html/syssetup.htm

Biz "System DBPM" olarak ayarlamıştık, bu yüzden işletim sistemi ayarlarını göz ardı ediyordu.


Bunun, bazı tam metin SQL sorgularımızın neden bu kadar uzun sürdüğünü araştırdığını belirtmekte fayda var . Bu değişiklikten sonra bu sorguların ortalama 1285 ms'den 335 ms'ye düştüğünü gözlemledik .


kahretsin, AFK idi, bu benim
caddemdeydi

Evet ... Bunu gördüğüm ilk R710 modelinde gördüm. Makinenin varsayılan olarak düşük optimum performans ayarlarıyla gönderileceği bana karşı sezgiseldi. Daha sonra BIOS sürümlerinde varsayılan ayarların değiştirilip değiştirilmediğini bilmiyorum, ancak şimdi tüm R serisi Dell sunucularını kontrol etme alışkanlığına yeni başladım.
Evan Anderson,

13

Posterity için, HP sunucuları için gereken ayarlar (yeni kontrol ettiğim DL360G6'dan itibaren)

Ana olanı:

 • Güç Yönetimi Seçenekleri
  • HP Güç Düzenleyicisi
   • HP Dinamik Güç Tasarruf Modu Yüke bağlı olarak CPU frekansını ve güç ayarını değiştirin. İşletim sistemi ayarlarını yoksayar. Varsayılan
   • HP Statik Düşük Performans Modu CPU frekansını ve güç ayarlarını en düşük seviyelerine ayarlar.
   • HP Statik Yüksek Performans Modu CPU frekansını ve güç ayarlarını en yüksek seviyelerine kilitler. Performans için.
   • İşletim Sistemi Kontrolü İşletim sisteminin yönetmesine izin verin.

Diğeri:

 • Güç Yönetimi Seçenekleri
  • Minimum İşlemci Boşta Güç Durumu
   • C6 Derin Gücü Kapat
   • C3 Uyku modu
   • C1E Gelişmiş Düşük Güç Modu
   • C Durumu Yok Tüm bu durumları devre dışı bırakın.

C1E ve C Durumlarını devre dışı bırakmayı ilk kez denediğimde, sonuç CPU'nun en düşük Frekansta sıkışıp kaldığı ve ölçeklenmediği idi. Bu kusursuz olabilir ... bu ayarları tam olarak anlamadım ...
Kyle Brandt

@Kyle Birlikte çalışmaktan hoşlanmadıkları olabilir. Veya işletim sistemi sadece yapmalı. ACPI zor.
sysadmin1138

kyle Dell bize kötü BIOS ayarlarıyla gönderdi. İki mantıklı seçenek 1) maksimum performans geçersiz kılmaya sahip gemi ya da 2) "işletim sisteminin kontrol etmesine izin ver" ile teslim olma - ikisi de bizim için doğru değildi, bu yüzden her iki dünyanın da en kötüsünü yaşadık ..
Jeff Atwood

@Jeff Tecrübelerime göre, sunucular son zamanlarda "yeşil" ayarlarla geliyor. Ve tabii ki HW satıcıları aptal işletim sistemi ayarları üzerinden kendi güç dengeleme algoritmalarına güvenecekleri şeyler belirler.
sysadmin1138
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.