“Serbest hafıza” nedir?


30

Amazon RDS 'serbest hafıza' için bir ölçüme sahiptir. Testere dişi şeklinde yukarı ve aşağı gidiyor gibi görünüyor.

Bu, MySQL tarafından önbellekleme için kullanıldığına ve önbellek sona erdiğinde daha fazla serbest belleğin göründüğüne inanmamı sağlıyor. Herhangi bir kesin belge mükemmel olurdu.


Hey Adam, Google ve Yahoo'yu aradım. Hiç kimse hiçbir yerde AWS Yönetim Konsolu girişi göndermedi. Ayrıca, bu soruyu geçmişte birçok foruma gönderdiğinizi de görüyorum. Umarım bir gün yakında cevap verirsiniz.
RolandoMySQLDBA 03:11

Yanıtlar:


22

Önbelleğe alınmış bellek ve tamponlar için kullanılan belleği içerir (gerçekte ücretsiz / kullanılmayanların yanı sıra). Bir uygulama ücretsiz olandan daha fazla bellek isterse hepsi serbest bırakılır.


10
Bu bilgi nereden geliyor? Bu bir gerçek mi, yoksa tahmin mi?
Samuli Kärkkäinen

17

Temelde mevcut RAM. Burada AWS'nin cevabına bakınız https://forums.aws.amazon.com/thread.jspa?threadID=209720 ve buradaki resmi belgeler: http://docs.aws.amazon.com/AmazonRDS/latest/UserGuide/CHAP_BestPractices.html .

Çok fazla boş hafıza varsa, daha küçük bir örneğe indirgeyebilirsiniz. Boş hafıza bitiyorsa, yükseltme zamanı.


"Çok fazla boş hafıza varsa, daha küçük bir örneğe indirgeyebilirsin." - Bundan şüphelendim ama (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) Amazon belgelerinde hiçbir yerde bu yazmıyor.
ToolmakerSteve

3

Gönderen AWS Forumda bu Q & A :

Serbest bırakılabilir hafıza, sistem tarafından kullanılmayan bırakılmış fiziksel hafıza miktarının yanı sıra, boş ve kullanılabilir toplam tampon veya sayfa önbellek miktarını içerir.

Bu yüzden tüm sistemde serbest hafıza. MySQL, ana bilgisayardaki ana bellek tüketicisi olsa da, az miktarda ek bellek kullanan işletim sistemine ek olarak dahili işlemlere sahibiz.

Serbest belleğinizi 0'a yakın görürseniz veya takas kullanımını görmeye başlarsanız, daha büyük bir örnek sınıfa ölçeklendirmeniz veya MySQL bellek ayarlarını yapmanız gerekebilir. Örneğin innodb_buffer_pool_size (varsayılan olarak fiziksel belleğin% 75'ine ayarlanmış) değerinin düşürülmesi MySQL bellek ayarlarını değiştirmenin bir yoludur.


1

FreeableMemory, işletim sistemi önbelleği tarafından tüketilen bellekdir ve gerektiğinde geri verilecek ve endişelenecek bir şey kalmayacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.