Mod_headers nasıl kurulur


28

mod_headers'ı sunucumda nasıl etkinleştirebilirim / yükleyebilirim?

Yanıtlar:


43

Redhat / Fedora / Centos tarafından varsayılan httpd kurulumunun bir parçası olarak kurulup etkinleştirildiği için, burada bir Debian / Ubuntu sunucusu hakkında konuştuğunuzu varsayarak inancınızı atıyorum.

Debian / Ubuntu'da, aşağıdakileri çalıştırarak mod_headers'ı (apache2 kurulumunun bir parçası olarak kurulmalıdır) etkinleştirebilirsiniz:

a2enmod headers
apache2 -k graceful

Son emrini uyguladım ve sistemimde bazı hatalar buldum. Yeni kullanıcının Raspbian Jessie’sindeki yanlış ayarlanmış sahiplerden / izinlerinden geldiklerini düşünüyorum. Bu konuda yeni bir konu açtım serverfault.com/q/780051/1944
Léo Léopold Hertz 준영

1

WAMP / WAMPSERVER'a mod_headers'ın nasıl kurulacağını öğrenmek isteyen, buraya gelenler:

Kullanılabilir Apache modülleri listesinde "mod _" - ön eki bulunmadığından, Apache> Apache modülleri açılır menüsünde "başlıklar" olarak göreceksiniz.

Ve orada düzenleme yapamazsanız, wamp \ bin \ apache \ apache \ conf \ httpd.conf dosyasını düzenleyin ve satırın başında "LoadModule mod_headers" ile satır ekleyin veya yorum yapın.

Ve WAMPSERVER / Apache'nin değişikliklerinizi takiben başlamaması / yeniden başlamaması durumunda (ve Apache hata günlüğünde girdi yok), HTTP Deamon'u elle wamp \ bin \ apache \ apache \ bin \ httpd.exe ile başlatmayı deneyin - bu Normal kullanım sırasında Apache'yi WAMP'ta başlatmanın bir yolu yoktur (bu şekilde bazı kütüphaneleri bulamaz), bu size hata ayıklama yapmanıza ve konfigürasyondaki herhangi bir hata hakkında (herhangi bir kütüphaneden önce yüklenmeye çalışılır) hata mesajları verir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.