Sunucuları buzdolabının içine koymak mı? [kapalı]


30

Aptalca bir soru olabilir, ama bunun için gitmeye karar verdim.

Gelecek birkaç hafta içinde evimde küçük bir web grubu kurmak için 3 sunucu satın alacağım.

Sunucu odalarında çalışan farklı kişiler tarafından sunucularımın klimalı bir odada tutulması gerektiği söylendi. Bu gerçekten pahalı, çünkü güney asyadaki sıcaklık 10 ila 50 derece C arasında.

İşte komik bölüm: Evime fazladan bir buzdolabım var, neden sunucuları o buzdolabına koymalıyım?

Yararları:

 1. Klimayı almak zorunda değilim.
 2. Sunucular için raf montajı satın almak zorunda değilim.
 3. Buzdolabının tükettiği elektrik AC'den çok daha az.

Bana önerilerini ver!


15
Bir buzdolabı etkili olmaz - kompresörü sürekli çalışıyor olsa bile, birkaç yüz watt ısıyı sunuculardan değiştiremez.
Paul R

5
Zaten sahip olduğunuz cevaplara verilen cevapları okuduğunuzda, zaten yapmaya karar vermiş gibi görünüyorsunuz ve sadece bunun iyi bir fikir olduğunu söylemek istiyorum. Değil . Daniel, Julian ve Paul R haklıdır. Bir buzdolabı sürekli olarak ısı üreten bir şeyi soğutmada çok verimli değildir (aslında tipik bir sunucu tarafından üretilen ısının ortalama bir buzdolabının soğutma kabiliyetlerini aşması muhtemeldir), sunucular için kötü olabilecek bir nem eklenmesi muhtemeldir (ve sizin için tehlikeli, su ve elektrik kötü bir karışımdır)
Rob Moir

8
Bir buzdolabının nasıl çalıştığının temellerini yanlış anladığını düşünüyorum. Bölmeye soğuk hava katmaz, bölmenin ortalama sıcaklığını soğutan sıcak havayı uzaklaştırır. Sıcak bir tabak yemek bile, soğumadan önce sıcaklığı birkaç derece artırabilir, nihayetinde sürekli olarak birçok kez daha fazla ısı üreten üç sunucu ekleyin. Bunu okumak isteyebilirsiniz: home.howstuffworks.com/refrigerator.htm
MDMarra

8
Bu çok alakalı! Biri geri oy verdi!
Andres Jaan,

9
@Delux, @Belisarius, @Andres, @ Bu soruyu tekrar açmak isteyen herkes, lütfen SSS’de tanımlandığı şekilde bu siteye nasıl uyduğunu söyleyin : [Sunucu Hatası] önemli değil ... Profesyonel işyeri dışında ağ oluşturma - hiçbir profesyonel bir milyon yılda bunu asla ve asla yapmaz, ve operasyon uzmanı özellikle evde olduğunu belirtir.
Mark Henderson

Yanıtlar:


40

Çünkü buzdolabını açmak çevreye çok fazla nemli hava katar, soğuk sunucu parçalarında yoğunlaşır, damlalar artar ve sunucularınızı tahrip eder.

Başka biri dondurucu ile denedi:

alt metin

Sadece şaka, bu bazı şifreleme kesiciler tarafından tasarlandı , ancak bu soruya çok iyi uyuyordu * g


1
Buzdolabına gittim, metalik şeylere dokundum, su izi görmedim.

15
@Mhammed - sadece göremeyeceğiniz için orada olmadığı anlamına gelmez. Dondurucunuza bir bakın - kenarlarda ne kadar don görüyorsunuz? Bu, dış dünyadan gelen dondurucudaki nemin bir sonucudur. Aynı nem otomatik olarak buzdolabınıza da girmekten kaçınmaz. Buzdolabımın içinde az miktarda don var (yani, isminizi bir cam parçasına yazın). Bu nem. Nem = su, su = ölüm.
Mark Henderson

12
Bu açıkça su soğutmalı bir sunucu grubu yapar!
Troy Hunt,

1
Muhammed sunucularının kurak bir iklimde olması mümkündür. Bu durumda, yoğuşma bir sorun değildir. Sorun, normal bir buzdolabının mütevazı bir sunucunun bile ısı üretimine asla ayak uyduramaması. Ve kapalı bir buzdolabında çok hızlı bir şekilde çok sıcak olur.
Apocalisp

@Acopalisp - kullanıcı Güney Asya'da olduklarını belirtir. % 100 nemin oldukça yaygın olduğu tropik bölgeler budur.
Mark Henderson

27

Üç sunucu mu? Sadece üç sunucu için herhangi bir özel soğutma gerekmez.

A / C denetleyici sunucu odaları, üç değil yüzlerce sunucu içindir. Onları doğrudan güneş ışığından uzak tuttuğunuz sürece, iyi olacaksınız.

Yazları bir günde günde hava sıcaklığının 40 santigrat'a kadar yükselebileceği Avustralya'da yaşıyorum - sadece üç sunucu ile iyi olacaksınız.

Ek olarak, tanıdığım çoğu raf tipi sunucu 80 cm derinliğindedir. Buzdolabınız acayip derin değilse, yine de sığmazsınız.


5
3 sunucu ... sadece iyi bir hayran edin ve sunuculara yönlendirin. Ya da daha iyisi ... slicehost veya linode kullanın.
delux247,

25

Burada gerçek bir deney hakkında (derin dondurucu ve küçük bir buzdolabı ile) ilgili bir ipucunu okuyabilirsiniz. Kısacası sonuçlar:

Şimdi bilgisayarı çıkartıp bu deneyi sonlandırma zamanı. Sonuçlar burada.

Bir buzdolabı, bilgisayarlar için soğuk bir ortamı sürdürecek güce sahip gibi görünmüyor. Aslında, buzdolabına yerleştirilen stres diğer insanların buzdolabının parçalanmasına neden oluyor, ancak insanların söylediği gibi 15 dakika içinde gerçekleşmeyeceğini söylemek güvenli olduğunu düşünüyorum. Kısacası, buzdolapları PC'lerde değil , serinletici içeceklerde en iyisidir . Sabit diskler soğuk algınlığından hoşlanmaz (ya da en azından kullandıklarım) görünmüyor ve kullanım ömürleri önemli ölçüde düşürülüyor, bu yüzden sabit diskleri ünitenin dışında bırakmanızı öneriyorum.

Derin dondurucu, PC'yi makul miktarda soğutmam konusunda şüpheci olduğumda şaşırtıcı sonuçlar veriyor gibi görünüyor. Ancak tüm soğutma sistemlerinde ve özellikle bunun gibi kapalı ortamlarda olduğu gibi, yoğuşma önemli bir konudur.

Sarmak için, eğer bir kaç delik açmayı umursamadığınız eski bir derin dondurucunuz ve şansınızı kaçırmayacağınız bir PC varsa - o zaman bu biraz sağlam bir fikir. Ancak, yeni makinelere ihtiyacınız varsa daha iyi çalışan daha ucuz yollar var. Mythbusters'ın söyleyeceği gibi: bilgisayarları soğutma yetenekleri devam ettiği sürece, buzdolabı için "kırıldı" ve dondurucu için "makul".


1
-1 potansiyel olarak tehlikeli bir şey önermek için.
Rob Moir

8
@Robert AFAIK, diğer sitelerden konuların okunması BU tehlikeli değildir.
Doktor Belisarius

15
Harika olduğunu düşündüm, birisi gerçekten denedi ve sonuçlarını üretti. Beklendiği gibi, bu kötü bir fikir, ancak getto tarzında olsa bile bilim yapmak için + 1 ..
Jeff Atwood

1
Hava hareketi eksikliğinin ("kapalı ortam"), yoğunlaşmayı daha muhtemel hale getirdiği için burada ana katil olduğu görülüyor.
Andres Jaan,

9

Sadece yapma.

Sunucunuz, buzdolabının soğuyabildiğinden daha fazla ısı oluşturacak . Klimanın çaldığı bir buzdolabına kıyasla daha büyük olan bir sunucu odasına girdiyseniz, ne kadar ısındığını ve ne kadar çabuk ısındığını bilirsiniz.

Sunucunuz, buzdolabında kapatıldıktan yaklaşık 10 dakika sonra acil bir termal kapatma yapar ve dahili sunucu bileşenlerine ciddi zarar verme riski vardır. Tüm hatalı bileşenleri de garanti koşulları dahilinde değiştirmek için üreticiye bakmayın.


8

Sunucuları en az iki nedenden dolayı buzdolabına koymanızı tavsiye etmem:

 1. Elektrik gücünüzü buzdolabına almak için buzdolabında delikler açmanız gerekir. ;-) Bu izolasyonu azaltacaktır.

 2. Bir buzdolabının saatte harcadığı watt miktarı 100 Watt aralığındadır. Sunucularınızın tüketeceği watt miktarı en az 450 olacak, bu nedenle soğutmadan çok daha fazla ısınacaksınız.

Gerçekleşecek olan şey, sunucuları soğuma yeteneği olmadan küçük bir alanda kilitlemeniz. Sunucularınız tost olacak.


delici delikler ücretsiz değildir ve görülen (örneğin çocuklar oynamak için kullanılan) alçı gibi şeyler kullanmak, bütün noktayı yeniden düşünecektir. buzdolabında soğutma olacağından daha son sonuç ısınacaktır (hava geçirmez olduğundan beri).

@Jamal, buradaki ikinci noktamın üstesinden nasıl gelmeyi planlıyorsun?

@Julian, ikinci puanın gerçekten fazla bir değere sahip değil. Her soğutma sistemi daha sonra daha fazla ısı ve soğuk hava üretir
Zoredache

1
Buradaki ikinci nokta yanlıştır, çünkü bir soğutma sistemi kompresörünün tükettiğinden çok daha fazla enerji taşıma eğilimindedir (ikisinin oranı 'performans katsayısı' veya CoP'dir). Ancak bu hatanın ardında yerli buzdolabının olduğu gerçeği var. Birkaç çalışkan sunucuyu soğutmak için yeterince güçlü bir sisteme sahip değildir. Ev tipi buzdolapları, aynı zamanda çok dar bir çalışma sıcaklığı aralığı için ayarlanan 'kılcal' sistemler olma eğilimindedir - bu nedenle tasarlandıkları 4 dereceden başka bir şey yapmazlar.
Dekan

4

İklimlendirme birimlerine bağlı kalmak istediğinizi düşünüyorum: hareketli hava ile başa çıkmak / çalışmak için tasarlanmıştır. Buzdolapları ve derin dondurucular değil.


3

Eğer gerçekten deneyimleysen. İşte önereceğim şey.

 1. Tüm rafları buzdolabından çıkarın.
 2. Boş bir buzdolabının altına boş bir fanı koyun. (hava sirkülasyonu için)
 3. Evaporatör bobini sıkın ve havanın içinden geçeceği şekilde fanın altına yerleştirin.
 4. sonra sunucularınızı altına tamamen hava dolaşımını engellemeyecek şekilde yerleştirin.
 5. Sunuculara güç girişi için bir delik açın. Ve bu girişi genişleten sunuculara güç dağıtın. İyi bir ısı yalıtımı ile kapattığınızdan emin olun.
 6. İçerideki sıcaklığı gösteren dışa bir termostat devre dışı bırakın. Buzdolabını açmadan önce, yoğuşmayı önlemek için themostat'ın odanızın sıcaklığına yaklaştığından emin olun.

Şimdi, her açışınızda ve ardından buzdolabını kapatmadan ve buzdolabını çalıştırmadan önce çalıştırdığınız bir nem alma aparatı (veya dışarıdan sıcak hava üfleyen bir üfleyici) de takmak isteyebilirsiniz.

En azından iyi bir deney.


2

Daha kullanışlı olanı, sunucuların kasasını açmak ve doğrudan anakart üzerine üfleyen büyük bir fana sahip olmaktır. Sıcak noktalardan kaçınmak istersiniz. Güney Florida'da yaşardım ve klimanın çalışmayı bıraktığı durumdaydım. 40C'nin üzerindeki sıcaklıklara kolayca ulaşıldı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.