Bir ntp sunucusunun saatini sunucumun saatiyle nasıl karşılaştırabilirim?


26

Bir kutu üzerinde çalışan ntpd var. Kutudaki zamanın ntp.ubuntu.com adresinden alınan zamanla nasıl karşılaştırılacağını görmek istiyorum. Bunu yapmanın kolay bir yolu var mı?


1
Anladığım kadarıyla sadece orada zaman görmek istiyorum ve aslında bilgisayarınızın zamanını eşleşecek şekilde değiştirmiyor musunuz?
DerfK

1
Evet, doğru.
John Bachir

Yanıtlar:


18

ntpq -p ntp.ubuntu.com

Kimden man ntpq:

...
-p     Print  a list of the peers known to the server as well as a summary of their state. This is equivalent to the peers interactive command.
...

Düzenleme: Ana bilgisayar şu anda zaman aşımına uğradı. ntpq -p pool.ntp.orggeçerli bir sonuç döndürür.


2
ntpdate kullanımdan kaldırılmıştır, bu nedenle ntpq kullanma alışkanlığı edinmeniz en iyisidir. Ancak hala her zaman ntpdate kullanıyorum, eski alışkanlıklar zorlaşıyor.
Phil Hollenback

1
@Phil Hollenback: ntpdate "kullanımdan kaldırılabilir" olabilir, ancak çalışır. Ntpq -p genellikle yapmaz. Muhtemelen ISS'ler engellediği için? Veya sunucu yapılandırması nedeniyle?
23

1
@mivk "Muhtemelen ISS'ler onu engelliyorlar çünkü" anlamsız. Hepsi aynı NTP protokolü.
Jonathon Reinhart

10
@mivk @Jonathon aslında, ntpq -pzaman istemiyor, akranlar ve diğer değişkenler listesi istiyor. Sunucunun bir noquerykısıtlaması varsa, zaman aşımına uğrar.
GnP

4
ntpq -p pool.ntp.orgMakinelerimin ikisinden zaman aşımına uğradı, ancak böyle bir sorun yoktu ntpdate -q pool.ntp.org. GnP tarafından söylendiği gibi ntpq -p, kullanıcının beklediği şeyi yapmaz. Bu yanlış cevap muhtemelen kaldırılmalıdır. Üstelik ntpq, ilişkili ntp arka plan programı olmadan Debian'ın altına kurulamaz !
vinc17


9

Aslında, komut ntpq -c "rv 0 clock" ntp.ubuntu.comsunucunun zamanını standart biçimde döndürür: bu, ca.pool.ntp.org'dan gelen sonuçtur :

clock=d1b5aa9c.b8f9697a  Wed, Jun 29 2011  9:43:56.722
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.