Fiziksel bir sabit sürücüyü Vmware sanal sabit diskine nasıl kopyalarsınız?


27

Vmware Workstation'da kullanılmak üzere fiziksel bir sabit sürücüyü sanal bir sürücüye kopyalamanın bir yolu var mı?

Yanıtlar:8

VMware (ve çoğu VM satıcısının) işi yapması gereken "fiziksel-sanal" dönüştürme araçlarına sahip olduğunu düşünüyorum. Onları denemeli çok uzun zaman oldu, ama yaptığım zaman şansım yaver gitti (eminim artık durum böyle değil - çok uzun zaman oldu).

Bununla birlikte, sizin için çalışmadıklarını farkederseniz, genellikle yaptığım şeyi yapabilirsiniz - mevcut bir sanal makineye boş bir sanal sürücü takın ve Ghost veya Acronis (veya başka bir sürücü görüntüleme yazılımı) kullanarak fiziksel diski görüntüleyebilirsiniz. boş VM diski. Bu harika çalışıyor - tıpkı bir sürücüyü bir fiziksel makineden diğerine kopyalamak istediğiniz gibi.


1
VMware programı, VMware vCenter Dönüştürücüsüdür.
Scott Keck-Warren

6

Tabii ki, bir ISO yapabilir ve sisteme monte edebilirsiniz . Dikkat edin, bir kopyası olduğu kadar sabit disk alanı kaplayacaktır, bu yüzden bunu başka bir sürücüde yapmak isteyeceksiniz. Çok daha kolay yollar var. Örneğin: Sabit sürücüyü monte edilecek kaynak sürücü olarak seçmek için İş İstasyonundaki "Dosya-> İçe Aktar" seçeneğini kullanın.


+1 için "bir sürücü olduğu kadar sabit disk alanı kaplayacak"
Justicle

4
  1. Linux tabanlı yeni bir Sanal makine oluşturun.
  2. Sürücü boyutunu, görüntülenecek sürücüye eşit yapın
  3. Görüntülenecek sürücüyü bağlayın (USB / eSATA)
  4. Sanal Makineyi önyükleme CD / ISO bağlantı metni üzerinden önyükleyin
  5. Harici sürücüyü Kaynak olarak ve vDisk'i Hedef olarak kullanarak bir disk kopyalayın.
  6. VM ayarlarını uygun şekilde değiştirin

Bu yöntemin uygulanması en zor olanıdır. DiskCopy, CloneZilla, Acronis TrueImage vb. Gibi önyüklenebilir CD'leri olan herhangi bir yardımcı programla veya hatta linux liveCD + dd
Fahad Yousuf

3

Kullanabilirsiniz:

  1. VMware vCenter Converter Bağımsız - Çoğu kullanıcı tarafından önerildiği gibi, ancak mevcut müşteri için lisans gereksinimine tabi olabilir, ancak resmi siteden özgürce indirebilirsiniz.
  2. VMware vCenter Dönüştürücü soğuk klon önyükleme CD'si - Üretimi kesildi, ancak burada bulabilirsiniz. http://thatcouldbeaproblem.com/?p=584
  3. Microsoft SCVMM - Büyük ölçekli ve zamanlanmış dönüşüm için Sth.
  4. Microsoft tarafından Sysinternal Disk2VHD - Kişisel favorim ve en kolayı. http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/ee656415.aspx

PS. Sadece 2 tanesi "çıplak kemik" seviyesinden yapılmasına izin verir, çoğu mehtod, dönüştürülecek olan konuk odalarına kurulmasını gerektirir.


1

/ dev / hda veya / dev / hda1 dosyalarınızı 'dd' yapabilirsiniz. yani eğer bir linux kutusuysanız.

Windows'ta bir windows gd olsun ve \ DosDevices \ DriveC (ya da etrafa bakmak için çok tembel) kullanın.


ddWindows değil .... "Windows dd" ile ne demek istiyorsun ?
Pacerier

DD pencereleri için sadece Google’ı bulacaksınız.
Dd

Üçüncü taraf mı demek istiyorsunuz yoksa Microsoft tarafından mı?
Pacerier

1

kolay.

Kopyalamak istediğiniz fiziksel diskin boyutunda yeni bir sanal disk oluşturun.

Vmware'deki Makineler kenar çubuğu listesinde, ayarlara gidin, diski seçin, ana makinedeki bir sürücü harfiyle eşleyin, fiziksel diski VM diskine kopyalamak için en sevdiğiniz görüntüleme yazılımını kullanın.

Bu güzel bir işlemdir, çünkü doğrudan bir kopyadır ve görüntüde zorunlu değildir; aksi halde diskin üçüncü bir kopyası geçici olarak gerekebilir.


0

VMWare Workstation'da File-> import, kaynak olarak fiziksel bir makineyi destekler


0

Donanım düğümünüze bir windows (samba) paylaşımı ekleyebilir ve dosyaları kopyalamak için sanal düğümünüzden (\) gidebilirsiniz. Alternatif olarak, paylaşılan sürücüdeki dosyaları bulmak ve bunları kopyalamak için ağ tarama özelliğini kullanabilirsiniz.


Anladığını sanmıyorum. Dosyaları değil, sürücüyü kopyalamak istiyor.
Jason Jackson

0

Boş bir VMDK'yı SmartVDK ile bir disk sürücüsü olarak ekleyebilir ve dosyaları bunun üzerine kopyalayabilirsiniz.

ACL'leri ve tüm NTFS meta verilerini (mükemmel bir resim yapmak) korumak istiyorsanız , fiziksel diskin bir görüntüsünü yakalamak için ImageX kullanın. Sonra görüntüyü hemen bağlı sanal disk sürücüsüne uygulayın. Yine de, kaynak sabit sürücünün tam yedeklemesini almak için yeterli alana ihtiyacınız olacak.


0

Uzun bir araştırmadan sonra, bilgileri bilgisayarınızdan sanal makineye aktarmanın tek yolunun klasörleri klasörlerle paylaşarak ve onlar için tam haklar vermekten ibaret olduğunu öğrendim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.