www a-record vs cname-record


24

Web sitem için DNS ayarını yaptım, böylece bu example.combir Arekor (IP'ye işaret ediyor), ama ne yapacağımı bilemiyorum www.example.com.

Bir CNAMEkayıt eklemek niyetindeyim, www.example.comböylece takma adı olabilir example.com.

AMA, ayarlarımı https://intodns.com ile kontrol ediyorum ve şunu gösteriyor:

HATA: www.example.com için A kaydı alamadım!

Hata temizler Ben değiştirirseniz wwwiçin Akaydedin. Bunu gerektiren bir "kural" var mı?


5
Fazladan bir nokta eklemeyi hatırladın mı "." CNAME kaydındaki etki alanının sonuna kadar? "Www.example.com" olmalı, "www.example.com" değil
Scrivener,

Cname girişinizi paylaşır mısınız?
Sameer

Evet, onlar FQDN'lerdir :). Alan adı cexa.ro
Sorin Buturugeanu

Yanıtlar:


16

CNAME için CNAME ile www arasındaki bir A kaydına sahip olmak arasındaki fark, ekstra bir bakmak olacaktır. CNAME durumunda, www'nin example.com için bir CNAME olduğunu belirledikten sonra example.com için başka bir görünüm yapılacaktır.

Bunun dışında bir CDN veya 3 parti hızlandırma servisi kullanmayı planlıyorsanız, bir CNAME devreye girecektir. Örnek, www.google.com’un aranması aşağıdakilerle sonuçlanır. Www.l.google.com ve www.google.com adreslerinin TTL’sindeki farkı görün

www.google.com.   36545  IN CNAME  www.l.google.com.
www.l.google.com.  294   IN A    209.85.153.104

Bu, üçüncü taraf hizmetlerini kullanıyorsa, rekoru değiştirme, daha düşük bir TTL tutma, coğrafi yönlendirme gibi güzel şeyler yapma esnekliği sağlar.

Sizin durumunuzda, her ikisini de aynı IP'ye yönlendirdiğinizden farketmez.


3

www.Adresin bir A kaydı olması gerektiğine dair bir kural yoktur . Bir web sitesinin CNAMEbaşka bir şeye olması çok yaygındır . Örneğin:

$ host www.google.com
www.google.com is an alias for www.l.google.com.

Veya:

$ host www.kodak.com
www.kodak.com is an alias for www.Kodak.com.edgekey.net.

İşler sizin için çalışmıyorsa, bir yapılandırma hatası önerir. Gerçek DNS kayıtlarınızı görmeden yardım etmek zordur, ancak benzeri komut satırı araçlarını kullanmak dig, ad sunucularınız tarafından tam olarak hangi DNS kayıtlarının maruz kaldığını göstererek sorunu ayıklamanıza yardımcı olabilir.


1
Gerçek etki alanı cexa.ro. CNAME'i gece boyunca sildim ve yeni ekledim. CNAME www.cexa.ro. cexa.ro için diğer ad. Cevabınızdan ve Sameer'dan, elde edilen IP'nin aynı olması durumunda fark yaratmayacağını anlıyorum (fazladan arama ile ilgilenmiyorum). Teşekkürler!
Sorin Buturugeanu
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.