Kısa DNS TTL'nin dezavantajı var mı? [kapalı]


26

Kısa DNS TTL'nin dezavantajı var mı?


DNS veya IP TTL ...?
Izzy

Neyden daha kısa?
John Gardeniers

1
Tamam, soru "kısa" yerine "kısa" olarak değiştirildi, ancak bu hala neyin kısa olduğu sorusuna yol açıyor. 1 dakika, 1 saat, 1 gün, 1 yüzyıl (gezegenin yaşına göre ÇOK kısa olan) mı? Bağlam olmadan soru anlamsızdır.
John Gardeniers

2
Kısa bir TTL, uzun bir TTL'den daha kısa. Kısa lafın göreceli olduğunu biliyorum ama burada bir sorun olduğunu sanmıyorum.
webnat0

1
Neyi anlamak zor? TTL'yi 5 saate ayarlarken 24 saate ayarlamanın avantajı nedir? Neden 5 dakika sonra bırakmıyorsun?
wobbily_col

Yanıtlar:


23

DNS’iniz ilk başta çok sık değişmemelidir. Çoğu DNS sunucusu, TTL "isteğinizi" yerine getirmez ve kendi politikalarını uygular. Bir zorluk çıkaracaksanız, değişiklikten önceki TTL'yi daha düşük ayarlayın. Normalde uzun bir TTL'ye sahip olmak, yetkili sunucularınızdaki yükü azaltmanıza yardımcı olur ve sitenize erişen müşterilere biraz zaman kazandırır. Duruma göre 3600, hatta 36000 kullanırım.


8
+1 için Many DNS server do not honor your TTL- belirli sitedeki DNS önbelleği TTL'nizi görmezden geldiğinde bu sitede ortaya çıkan çok fazla sorun var
Mark Henderson

2
Mark'ın söylediği şey için +1, "DNS'iniz ilk başta çok sık değişmemelidir" için -1. Böyle bir genelleştirmeyi geçersiz kılmak için pek çok istisna vardır. örneğin kısa bir TTL'nin neredeyse gerekli olduğu dinamik IP kullanımını desteklemek için DNS.
John Gardeniers

+1 ... ve çok kısa TTL’lerin onurlandırılmamasının sebeplerinden birinin hızlı akı suiistimalini caydırmak olacağından şüpheleniyorum: en.wikipedia.org/wiki/Fast_flux (yani kısa TTL’lerin göz ardı edilmesinin çok iyi bir nedeni var)
danlefree

aslında Chris, ve seni doğru sevdiğimi biliyorsun :), sadece DR politikamıza yardımcı olmak için girişlerimizde ÇOK kısa TTL var. Artık çok sayıda kendi DNS sunucumuz var, bu yüzden bu durumu kontrol edebiliyor ve DNS geçişlerini gerçekten yönetmek için Cisco GSS'leri kullanıyoruz, ancak TTL’lerin altında bir deliksiz kaldık. Hala hak ettiğin gibi seni hakaret edeceğim, sadece kendi tarzım için değil;)
Chopper3

1
@ Chris, o zaman belki de kapatılmalıdır.
John Gardeniers

7

Daha yüksek TTL'ler, daha az DNS araması anlamına gelir; bu, muhtemelen sizin ve DNS'inizi kim vurursa düşürmek için "maliyetleri" düşürecektir. (daha az turlar)

Bununla birlikte, çok düşük TTL'ler altyapı için faydalı olabilir.

Yüksek Kullanılabilirlik için bir kutudan diğerine taşıdığınız 'kayan' bir arka uç altyapısı DNS adınız (örn. Puppet.sample.com) varsa ve bu kaydı onurlandırması gereken yalnızca sizin sistemlerinizse, düşük TTL'ler olabilir. gayet yararlı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.